Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Guzik świateł stopu
Guzik świateł stopu
Autor Wiadomość
świerzak 
Who cares?

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-04-19, 12:26   Guzik świateł stopu

Koledzy, mam małą prośbę.
Mógłby ktoś przy okazji zwrócić uwagę, w którym momencie włączają się Wam światła STOP w aucie?

Musiałem ostatnio wyciągać, oczyścić guzik pod pedałem (światła stopu mi mrygały). Ma on niby samoregulację, ale...
Nie pamiętam jak było wcześniej, bo nie zwracałem uwagi:

Czy STOP zapala się Wam od razu po dotknięciu hamulca, czy ma z centymetr "luzu"?

Guzik wsadziłem niby poprawnie, ale zastanawia mnie to :)

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-04-19, 18:17   

Można ustawić moment zapalania stopa. Ja ustawiłem tak, że przy delikatnym naciśnięciu na pedał, tylko pokonuję początkowy opór pedału, jeszcze się zapalają, bo szkoda denerwować ludzi kiedy przygotowujesz się do hamowania albo rezygnujesz. Potem normalnie już styka.

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2018-04-19, 18:24   

U mnie fabryka, światło zapala się przy muśnięciu pedału ;)

świerzak 
Who cares?

Wysłany: 2018-04-19, 18:27   

No właśnie też myślę, że nie ma sensu żeby się zapalały jak tylko musnę pedał, ale dziś w garażu trochę się zdziwiłem, bo dohamowywałem mi nie zaświeciły :/
Muszę pogmerać i zobaczyć, może coś popsułem bardziej niż było :ops: albo nie wskoczyło idealnie w swoje miejsce.

[ Dodano: 2018-04-19, 19:10 ]
Dobra sprawdziłem w dwóch innych autach i jest podobnie więc póki co odpuszczam szukanie dziury w całym :)
Jak się wcześniej nie zwraca na coś uwagi to się później panikuje na szacownych forach ^^

re_dips 

Kolor: SZARY FER
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-04-21, 09:47   

Mi ostatnio stop też mrygał przez kilka dni i miałem problem z włączeniem tempomatu... To było w czasie jak styki w lampie zaczęły przerywać. Ostatnio wszystko ustąpiło ale zainteresowałem się tym guzikiem, że może warto byłoby tam zajrzeć i poczyścić czy coś.

Ciężko się dostać? Przy okazji odkurzania spojrzałem na pedały i na pierwszy rzut oka nie widziałem tego guziczka...

świerzak 
Who cares?

Wysłany: 2018-04-21, 10:51   

Jak wciśniesz pedał hamulca, to jest on "na górze, (jakby to napisać) przed/nad pedałem". Tu filmik i nawet przypadkowo 207 się trafił https://www.youtube.com/watch?v=D_BtMZK20MY
Łatwo się dostać, nawet nie trzeba plastików wyciągać, ale jak zdejmiesz jest wygodniej :)

PS. Jak będziesz gmerał i wsadzisz czujnik z powrotem, to się upewnij, że dobrze zaskoczyło, bo jak nie odbije, to może świecić na odwrót : bez hamulca świeci <> wciskasz hamulec gaśnie :)
serio

re_dips 

Kolor: SZARY FER
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-04-23, 07:12   

Dzięki :) wszystko jasne :)

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Guzik świateł stopu