Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Błotnik
Błotnik
Autor Wiadomość
zuzazii 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2011
Wysłany: 2018-01-22, 19:18   Błotnik

Witam! Poszukuje błotnika do srebrnego Peugeota 207, oznaczenie EZR.
Tutaj są moje 2 pytania.
Czy jeśli handlowiec odpisuje mi że jak widać na zdjęciu jest to kolor srebrny to czy w tych samochodach były jeszcze inne "srebrne" chodzi o to żeby nie było jakiejś różnicy odcieni :ops: .
Drugie pytanie odnośnie, oznaczenia EZRC. Na aukcjach widnieją również z takimi oznaczeniami. Czy jest owe oznaczenie to coś innego? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Gerg7 
Przebieg: 124210 km

Kolor: SZARY FER
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-01-22, 20:55   

https://peugeotklub.pl/showthread.php?20391-KOD-LAKIERU-Wszystko-na-temat/page3

Ale czy odcień będzie identyczny to sporo "cięższy" temat ;p Lakier się starzeje itp/itd...

Sam lakierowałem tylny zderzak. Zależy jak położysz lakier - grubość , jakie ciśnienie natrysku itd. i już masz lekko inny odcień ...
Ja mam EZW i jest ich w PUGach kilka odcieni .... a niby w bazie mają tylko EZW ;) ja mam perłę EZWD.

Chcąc mieć niemal identyko= tylko b.dobry lakiernik może pomóc + cieniowanie elementów sąsiadujących...

cristiano112 

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-01-22, 21:22   

Szczerze to nie ma tragedii z tym starzeniem lakieru.. Zamówiłem do gulfa, 2 nowe błotniki od razu polakierowane cena 370 zł szt. Jakość bardzo dobra, blacha gruba, ocynkowana i pomalowane naprawdę bardzo dobrze, jest jeszcze opcja za 420 tych błotników, ale z tych tańszych jestem bardzo zadowolony... Kupiłem pastę polerską i w 2h prawie nie było różnicy między błotnikami maską, a zderzakiem...

Zadowolony z efektów mojego amatorskiego pastowania, zostawiłem auto kumplowi który uczy się detalingu. Kupił sprzęt i narazie uczy się fachu.. Przeleciał całe auto mechanicznie + nałożył wosk i auto prezentowało się jak z salonu. Znikło jakieś 75-80% wszystkich rysek zarysowań jakichś przebarwień i innych niepożądanych rzeczy.. Bez czujnika lakieru nikt nigdy by nie poznał, że coś było robione chociaż może i z czujnikiem dało by się ukryć bo to nowy element malowany 1 raz więc różnica w granicach tolerancji. Nie wiem jaki jest normalny koszt takiej usługi, ale robi piorunujące wrażenie.

Po kilku dniach jest już ładnie i równomiernie ubrudzony :D

zuzazii 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2011
Wysłany: 2018-01-23, 16:38   

Dzięki bardzo za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie, muszę znaleść dla Ojca część ale nie jestem na miejscu i nie za bardzo wiem co to czy to tylko plastik czy jakaś belka

I jeszcze, szukam dalej błotnika. Jest opcja kupienia zamiennika w kolorze, co o tym sądzicie? Samochód dalej w tym roku pójdzie na sprzedaż.
Pozdrawiam

Whitedany 
Dla innych

Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-01-23, 17:17   

Tenże plastik to integralna część zderzaka, którą przykręcasz do karoserii i podtrzymuje od góry zderzak.

Co do błotnika. Zależy jaka blacha, czy ocynk (pojedynczy/podwójny), jakość powłoki, itd. Tańszy zamiennik będzie gorszy z racji że jest tańszy.

cristiano112 

Wysłany: 2018-01-23, 21:05   

Mogę Ci dać info do gościa od którego ja kupowałem do golfa VI

Błotnik w kolorze ocynk 370 zł
Błotnik w kolorze ocynk mówił że nie do odróżnienia z oryginałem 420 zł.

Nie wiem jakie ma ceny odnośnie 207, ale jakościowo to jestem bardzo zadowolony, że zaryzykowałem i u niego zamówiłem. Jest jeszcze jeden ziomek na allegro który robi za 1/2 tej ceny, ale blacha jest cienka jak na puszce od piwa.

Marcin_1998 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2018-01-24, 09:26   

Najlepiej jest podjechać i przyłożyć do auta bo:
- kupowany element może być już malowany, jak był na dawcy (np. wcześniejsza kolizja), więc kolor srebrny, ale w innym odcieniu
- często na zdjęciu jest igła i tak jest, ale jak poleży na składzie to niestety nadaje się już do malowania, bo przy przekładaniu, dokładaniu zostaje porysowany

cristiano112 

Wysłany: 2018-01-24, 13:15   

2 tygodnie szukałem błotników pod kolor gotowych do założenia.

Nie ma opcji znaleźć. Jak tylko jest odkręcony i zdjęcie jest zrobione nie na samochodzie to mimo iż na zdj wygląda igła to w rzeczywistości nadaje sie tylko do ponownego malowania.. Dokładnie tak jak pisze Marcin.

Nie trać czasu nawet na jeżdżenie po Januszach handlarzach którzy zapewniają, że ło panie dwie ryski tylko kurła zapolerujesz pan i będzie jak nowy, a na miejscu wygląda jak by odpadł z samochodu przy 150 km/h

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Błotnik