Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Uszczelki drzwi przednie 5D
Uszczelki drzwi przednie 5D
Autor Wiadomość
AndOrzech 

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2010
  Wysłany: 2017-08-30, 21:51   Uszczelki drzwi przednie 5D

Cześć Wam!
Kilka dni temu przechodząc na parkingu koło innej 207 z otwartymi drzwiami zauważyłem uszczelnienie drzwi którego nigdy w innych 207 (ani mojej) nie widziałem. Za zgodą właściciela zrobiłem zdj.
https://1drv.ms/f/s!AnhMLMoMQ5RrgtAe1STxerTtvx05fQ
Próbowałem szukać takich uszczelnień na Google ale nie za bardzo wiem jak to nazwać. Są to prawdopodobnie dwie uszczelki. Jedna uszczelnia szczelinę pomiędzy przednią krawędzią drzwi a błotnikiem, zaś druga pomiędzy dolną krawędzią drzwi a progiem. Dzięki temu na zawiasy nie leci woda a po jeździe w deszczu i błocie jest czysty próg. Także sprawa fajna. Nie wiem dlaczego ten Peugeot akurat miał takie uszczelnienia a wszystkie inne jakie spotkałem nie. Ten niczym się nie wyróżniał, właściciel twierdził że nie była to żadna wersja specjalna.
Więc zdaję się na Was. Może ktoś wie jaki nr mają takie uszczelki albo cokolwiek o nich wie bo nawet nie wiem jak o nie pytać po szrotach. ;)
Pozdrawiam :)

SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2017-08-31, 01:04   

Witam. Wydaje się być to jakąś "samoróbką", chociaż u siebie w 3d mam podobny, ale mniejszy kawałek uszczelki na łączeniu drzwi z przednim błotnikiem, który osłania zawiasy (nie wiem czy 5d też takie mają?). Ale żadnych otworów w drzwiach na dole raczej nikt nie ma fabrycznie. Niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę.

Myślę, że jeśli chciałbyś takie coś zamontować to raczej musisz szukać w jakiś sklepach z takimi uszczelkami, albo dopasować z jakiegoś innego auta.

kermit 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Wysłany: 2017-08-31, 12:07   

To są normalne fabryczne uszczelki, nie żadne samoróbki, zarówno uszczelka między drzwiami i błotnikiem jak i uszczelka na dole drzwi. Uszczelka między drzwiami a błotnikiem zaczyna się przy oknie a kończy na samym dole drzwi. Kiedyś na forum było to omawiane, trzeba poszukać.

SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2017-08-31, 13:09   

Czyli się pomyliłem... o istnieniu listwy między drzwiami a błotnikiem wiem, ale o tej na spodzie drzwi nie wiedziałem, szczególnie, że ja w 3d nie mam tam żadnych otworów na zaślepki, które trzymają tą uszczelkę.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Uszczelki drzwi przednie 5D