Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Syczy, sapie, cieknie - co się stało że się zesr@ło?
Syczy, sapie, cieknie - co się stało że się zesr@ło?
Autor Wiadomość
michalmick 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2009
Wysłany: 2016-12-15, 20:15   Syczy, sapie, cieknie - co się stało że się zesr@ło?

Dobry. Peugeot 207 1.6 VTi 88kW. Na parkingu usłyszałem, że przy naciśnięciu hamulca coś syczy. Tak jakby pompką rowerową pompować w powietrzu. Dzieje się tak tylko na włączonym silniku. Po zgaszeniu jeszcze ze dwa razy sapnie i twardnieje. Do tego zauważyłem wyciek spod przedniego prawego koła (pasażer). Płynu hamulcowego jeszcze nie ubyło na tyle żeby coś ruszyło się w zbiorniczku. Ile mniej więcej szykować pieniędzy w najgorszym przypadku?

Tak oto sapie:

https://www.youtube.com/watch?v=J8q9_Guor-g

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2016-12-15, 22:25   

To, że syczy to jak najbardziej normalne zachowanie hamulca z serwem. Na zapalonym silniku będzie tak syczeć cały czas. Jak zgasisz, to tak jak piszesz, naciśniesz parę razy i rozładujesz akumulator podciśnienia/"wspomagania" i pedał stwardnieje. Tak, że w ogóle nie daje się wcisnąć, bo ciśnienie trzyma klocki na tarczy. Jak ponownie odpalisz, pompa wytworzy podciśnienie i pedał delikatnie się zapadnie (będzie miększy). Tak ma być.

Co do wycieku to zdejmij koło i zobacz co się tam dzieje. Na odległość nie widać. Może być wszystko od złącza po uszczelkę tłoczka.

BTW. Witam w grupie Premium Packów :) Czemu się nie odezwałeś, żeby cię dodać?

michalmick 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2009
Wysłany: 2016-12-15, 22:36   

Whitedany napisał/a:
To, że syczy to jak najbardziej normalne zachowanie hamulca z serwem. Na zapalonym silniku będzie tak syczeć cały czas. Jak zgasisz, to tak jak piszesz, naciśniesz parę razy i rozładujesz akumulator podciśnienia/"wspomagania" i pedał stwardnieje. Tak, że w ogóle nie daje się wcisnąć, bo ciśnienie trzyma klocki na tarczy. Jak ponownie odpalisz, pompa wytworzy podciśnienie i pedał delikatnie się zapadnie (będzie miększy). Tak ma być.

Co do wycieku to zdejmij koło i zobacz co się tam dzieje. Na odległość nie widać. Może być wszystko od złącza po uszczelkę tłoczka.

BTW. Witam w grupie Premium Packów :) Czemu się nie odezwałeś, żeby cię dodać?

Dzięki za odpowiedź. Problem polega na tym, że to sapanie zauważyłem dopiero dzisiaj. Wcześniej nie było tego dźwięku. Jutro popatrzę o co się rozchodzi.

Nie wiedziałem, że taka grupa istnieje :) Zresztą ja to jestem laik Peugeotowy. Żebram tylko o pomoc bo sam g#wno mogę komuś poradzić. Muszę nabrać doświadczenia :mrgreen:

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2016-12-15, 22:41   

Mogłeś zauważyć dopiero dzisiaj, bo zwykle szybko nie naciskasz hamulca. Może tak być, a w szumie ulicy często się tego nie słyszy. Za to na postoju, cały samochód słyszy :D
Pilnuj żebyś nie zszedł z płynem za nisko, bo zapowietrzysz też wysprzęglnik sprzęgła. Może nie zapowietrzysz, bo złącze jest na dole, ale bardziej chodzi o obieg zamknięty, żeby rurka powrotna nie żygała w pustkę i nie wzburzała banieczek powietrza w zbiorniczku. U nas płynu ma być minimum tyle, żeby zalać całkowicie tylną przegrodę zbiorniczka, która odpowiada za sprzęgło. Przegroda hamulcowa sobie poradzi (naczynia połączone). Ważne jest sprzęgło.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Syczy, sapie, cieknie - co się stało że się zesr@ło?