Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Peugeot 207 2010 Abs problem z hamulcami lub pompa
Peugeot 207 2010 Abs problem z hamulcami lub pompa
Autor Wiadomość
marian51 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2010
Wysłany: 2013-12-29, 17:56   Peugeot 207 2010 Abs problem z hamulcami lub pompa

przy ostrym hamowaniu jest tylko pisk opon.Hamulec nie odpusci,mimo noge zdejme z pedalu az auto calkowicie sie zatrzyma.ABS nieodczuwalny.Najgorzej hamowac przy sliskiej nawierzchni.Nawet lekkie nacisniecie pedalu,kola sie blokuja nie mozna odpuscic hamulca.Przy normalnym hamowaniu hamulce zachowuja sie bez zarzutu-problem przy ostrym.Kupilem naprawiony po stluczce.Uderzony byl od strony pompy,niewiem co bylo robione.Czyzby zamienione byly przewody?.Aparatura komputerowa nie pokazuje zadnego bledu.Jeden muwi ze pompa drugi ze cos zkomputerem.Moze ktos kto sie na tym zna mi pomoze za co z gory dziekuje.--Marian

NyceQ 
Amator z Poznania

Kolor: BIAłY BANQUISE
Rocznik: 2011
Wysłany: 2013-12-29, 18:07   

na początek poleciłbym skanowanie tej części elektroniki programem Peugeot Planet, on odnajdzie ew. awarię elementów ABS. jeśli kupiony po stłuczce z niepwenego źródła, to pompa mogła być jakoś uszkodzona i naprawiona po kowalsku...

konjoch 
drajwer

Kolor: SZARY THORIUM
Wysłany: 2013-12-29, 18:41   

Sorry że odbiegam od tematu, ale staraj się na przyszłość pisać staranniej bo ciężko zrozumieć o co chodzi po pierwszym przeczytaniu...

piotrek240890 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2016-11-28, 18:20   

Witam. U mnie jest to samo, ostre hamowanie i hamuje do zera. Chociaż wcześniej na suchym jak tam zrobiłem i szybko nacisnąłem pedał gazu to hamulec odpuszczał i jechałem dalej - myślałem że tak działa wspomaganie awaryjnego hamowania.
:( Dodam ze lewe koło blokuje się jakby nie miało ABS. Moje auto miało przygodę parkingową ale z prawej strony (zmieniana lampa, zderzak i halogen).

zigamor0 

Wysłany: 2018-07-03, 10:29   

Witam. nie chce zakładać nowego tematu ,ponieważ mam ten sam problem co kolega marian51 Kupiłem peugeota 207 rok produkcji 2010 1,4 V8 ,kontrolka ABS gaśnie ,niby wszystko ok ,ale brak zadziałania ABS. żaden komunikat się nie wyświetla. Jestem początkujący więc mam pytanie gdzie w mojej wersji powinna być pompa ABS.
Znalazłem w internecie ,że nad lewym nadkolem za lampą ,ale nie jestem pewny.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Peugeot 207 2010 Abs problem z hamulcami lub pompa