Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Zawiasy drzwi.
Zawiasy drzwi.
Autor Wiadomość
wiel 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2010
Wysłany: 2014-02-27, 08:02   

Dzięki krzys1592, w weekend postaram się dokładnie przyjrzeć tym śrubom.

Co do "światowości", to przyłożyłem wszelkich starań, aby egzemplarz był w jak najlepszym stanie (choć oczywiście 100% pewności można mieć tylko przy zakupie nowego samochodu). Poprzednia właścicielka twierdziła, że auto nie miało wypadku (posiada jedynie delikatne otarcie na rogu tylnego zderzaka, po przytarciu wózkiem przed marketem), przed zakupem i po zakupie pojazd został gruntownie sprawdzony przez dwóch zaprzyjaźnionych mechaników, którzy zgodnie orzekli, że nie ma śladu po jakichkolwiek pracach "wypadkowych", a stan pojazdu jest bardzo dobry. Sprawdzona była również grubość lakieru. Auto ma przebieg 31 tys, stan wewnątrz i na zewnątrz idealny, nic tylko lać paliwo (oj niestety, tu druga porażka - pije jak smok ;) ) i jeździć. Poza tym zarówno lewe, jak i prawe drzwi skrzypią identycznie, więc mam nadzieję, że to jednak nie od przeszłości wypadkowej... Poza tym, pracują lekko.

kermit 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2014-02-27, 11:54   

No to klucze w łapki i do dzieła :) Tyko z wyczuciem, żebyś nie poukręcał.
Co mniej więcej pół roku biorę klucze i dokręcam wszystkie śruby , nakrętki, wkręty i co tam jeszcze w drzwiach, pod maską w bagażniku i gdzie tylko znajdę. W wersji 3-drzwiowej drzwi są dosyć ciężkie a śrubki delikatne, dieselek też ma swoje drgania ...

wiel 

Wysłany: 2014-03-01, 19:41   

Śruby nie wymagały dokręcenia. W zawiasy "wpsikałem" cała wielką butelkę środka smarującego z silikonem.
I nic się nie zmieniło.... Jakieś inne pomysły?

Hyper 

Rocznik: 2012
Wysłany: 2014-06-09, 22:00   

Również u mnie drzwi (zwłaszcza kierowcy) skrzypią. Czytając ten oraz inny, drugi wątek nt. skrzypiących zawiasów, zmobilizowałem się, wziąłem moją puszkę białego smaru i poszedłem do samochodu powalczyć. Użyłem smaru jak na poniższym zdjęciu. Używałem go do tej pory do smarowania zawiasów drzwi oraz dachu, a także uszczelek dachu w naszej 206CC. Spisywał się bardzo dobrze, więc pomyślałem, że i w tym przypadku pomoże. W poprzednim Peugeocie nie obyło się bez wymiany ogranicznika, ponieważ nie trzymał on drzwi (nie było tego podwójnego schodka, tzn. otwarcie do połowy i na oścież), lecz po ich otwarciu po prostu same się zamykały z powrotem. W obecnym 207 ogranicznika nie wymieniałem.

Nie inaczej było i tym razem. Wpierw popsikałem wszystkie ruchome części widoczne gołym okiem. Co jakiś czas na próbę kilkakrotnie otwierałem i zamykałem drzwi. Niestety początek okazał się demotywujący, gdyż jak skrzypiało, tak skrzypiało, ale następnie zmieniłem końcówkę do psikania na długą i zacząłem pod różnym kątem psikać w otwory widoczne w zabudowie od spodu, jak na poniższym zdjęciu:

Efekt jest bardzo dobry! Żona jutro będzie się cieszyć, że wreszcie ten irytujący dźwięk minął. W zasadzie drzwi otwierają i zamykają się teraz niemalże bezgłośnie.

wiel 

Wysłany: 2014-06-09, 22:06   

Dzięki, może spróbuję. Byłem miesiąc temu na przeglądzie gwarancyjnym karoserii, zapytałem o te skrzypiące drzwi. Mechanik powiedział, że do wymiany jest zawias, podobno to bardzo częsta w tym modelu usterka...

Hyper 

Wysłany: 2014-06-10, 23:15   

Minęła doba - w dalszym ciągu jestem zadowolony z rezultatów. Psiknij tego białego smaru w puszkę pod różnym kątem, powinno pomóc. U siebie przesmarowałem wszystkie drzwi i jest cisza.

wiel 

Wysłany: 2014-06-11, 07:44   

No dobrze, spróbować mogę - polecany przez Ciebie produkt już zakupiłem, w przyszłym tygodniu powinien do mnie dotrzeć, wówczas sprawdzę, co jest warta Twoja metoda :)

marcins 
Treser Lwow:)

Wysłany: 2014-06-14, 19:50   

Ha bingo

dziekuje bardzo na ukierunkowanie
pomoglo psikniecie w te dziurki w ta puszke:)

Piski ustaly szczegolnie byly slyszane na tych 2 punktach co drzwi sie zatrzymuja:) na tych przestojach

Teraz jak reka odjal :)

wacekgacek 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2014-07-02, 13:21   

Witam,
Podepnę się pod ten wątek, gdyż w moim 207 ograniczniki w ogóle nie trzymają drzwi, otwierają się one na oścież i strasznie mnie to drażni, szczególnie jak jakiś pasażer wysiada i nie przytrzyma drzwi to mam wrażenie ze za chwilę z zawiasów będą wyrwane... :cry:

Ale przechodząc do sedna sprawy,
to mam prośbę żeby ktoś podzielił się swoją wiedzą na temat tego jak zdemontować ogranicznik drzwi, co trzeba "po drodze" rozebrać, rozkręcić, itd...za jakieś foto z demontażu jak toś robił, cenne wskazówki, a szczególnie za opis dla takiego laika w tym temacie jak ja będę bardzo wdzięczny.

Dodam że mam Peugeota 207 z 2007r. w wersji 3-drzwiowej

świerzak 
Who cares?

Wysłany: 2014-07-02, 13:41   

Ogranicznik jest razem z zawiasem. Tyle Ci powiem, sam musiałem wymienić i to stanowi nierozbieralną (chyba) całość.

Na allegro były po trzydzieści pare złoty w kolorze jaki chcesz (ale czy są dobre (?)). W ASO wybuliłem 185zł :( za czarny, niemalowany.

Zakładał majster, więc więcej szczegółów nie powiem :(

wacekgacek 

Wysłany: 2014-07-02, 15:11   

Wiem, wiem, ja już zakupiłem właśnie ogranicznik na alledrogo (wydaje sie być dobry :mrgreen: ), tylko potrzebowałbym jakichś konkretów na temat tego jak go wymienić, czy ktoś może sam się z tym "bawił" i może coś podpowiedzieć jak się za to zabrać

basstec 
treser lwów

Kolor: BIAłY BANQUISE
Wysłany: 2014-08-16, 13:40   

W temacie zawiasów drzwi może podpytam doświadczonych posiadaczy małego lwa, ja niedawno nabyłem, oglądałem kilka i w każdym niestety w mniejszym lub większym stopniu opadają drzwi przednie (5d). W jednym to waliły aż o próg więc widzę, że ten typ tak ma.

Jest jakaś opcja podnieść je na zawiasach? Jest tam jakaś regulacja czy montują się bez żadnej regulacji?

Marcin_1998 

Wysłany: 2018-04-09, 23:01   

Czy ogranicznik drzwi przednich z wersji 5d pasuje do wersji 3d?

SauronS 
+ LPG

Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-04-10, 17:55   

Z tego co się orientowałem to tak. Mają identyczne numery w Serviceboxie.

Marcin_1998 

Wysłany: 2018-04-10, 21:50   

Dzięki. Nie byłem pewny, a mam do kupienia za małe pieniądze z 5d.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Zawiasy drzwi.