Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Zawiasy drzwi.
Zawiasy drzwi.
Autor Wiadomość
Type69 

Kolor: SZARY FER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2013-08-16, 23:03   Zawiasy drzwi.

W mojej 207 zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie jakby źle wymierzone opory w drzwiach. W miejscu zawiasu mam delikatnie wygiętą blachę i widać uszkodzenie lakieru, jakby drzwi otwierały się dalej niż to zaplanowano przez co zawiasy rozpychają się i robią kuku. Fotki dorzucę jak tylko je zrobię.
Autko 3D, a problem występuje z obu stron, więc nie sądzę, żeby to była jakaś ukryta wada podczas kupowania. Nie chcę, żeby wynikły z tego jakieś powikłania dalsze i dobrze by było to zahamować jakoś, najlepiej po kosztach. Zastanawia mnie czy to taka wada tego modelu, czy konkretnie mojego wozu.

konjoch 
drajwer

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2010
Wysłany: 2013-08-17, 00:51   

Czekamy na foto...

pepus93 
be happy!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2013-08-17, 00:58   

konjoch, korzystając z chwili okazji.. (bo czekamy na fotki)
skąd pomysł na tak trudny do wymówienia nick? ;>
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

konjoch 
drajwer

Wysłany: 2013-08-17, 12:04   

Uff dobrze że to nie off top ;)
Nie pamiętam czy tutaj czy gdzie indziej "Konjo" było już zajęte, stąd przykleiłem pierwszą głoskę nazwiska, ot i cała tajemnica :mrgreen:

Type69 

Wysłany: 2013-08-17, 13:29   

Dobra, dobra... koniec offtopa :P wrzucam fotki :P
Strona pasażera, gorzej wyglądająca moim zdaniem:

Strona kierowcy:

Na zdjęciach wygląda to troszkę gorzej niż w rzeczywistości, bo wydaje się dużo większe. Ale bądź co bądź, nie podoba mi się to wizualnie, nawet jeżeli technicznie jest wszystko w porządku. Auto było jakiś czas temu bite i naprawiane od strony pasażera i to by było wyjaśnienie ewentualne tej strony, ale z drugiej jest oryginalne wszystko. (mogę wrzucić zdjęcia jak było bite)
Zastanawia mnie czy takie uszkodzenie podczas polerki, którą planuję zrobić na dniach, nie zwiększy się optycznie.

Przy okazji, nie wiecie jak zneutralizować trzaskanie drzwiami w samochodzie? Czasem po prostu za głośno się je zamyka.

ShowMen 
Pomogłem wciśnij ...

Wysłany: 2013-08-17, 17:17   

Nie wydaje mi się żeby tak auto wyjechało z fabryki!!!
TyP NaDwOzIa: 5 - drzwiowy hatchback
SkRzYnIa BiEgÓw: 5 - biegowa manualna
WeRsJa WyPoSaŻeNiOwA: SPORTY + DODATKI
KoLoR MeTaLiZoWaNy: Czarny Obsidien
RoK PrOdUkCjI: 2oo7

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2013-08-17, 18:14   

u mnie nie ma tam nic podejrzanego.
Ktoś widocznie był na tyle gruby, że otwierając drzwi na MAXa jeszcze mu było mało :p

Type69 

Wysłany: 2013-08-17, 22:25   

To co mam z tym zrobić? :P I co z tym trzaskaniem drzwi :p

konjoch 
drajwer

Wysłany: 2013-08-18, 15:55   

Type69 napisał/a:
Przy okazji, nie wiecie jak zneutralizować trzaskanie drzwiami w samochodzie? Czasem po prostu za głośno się je zamyka.

Akurat u nas zamki są dość głośne.
Ja osiągnąłem zauważalną poprawę wygłuszając dokładnie wew. powierzchnię drzwi matami bitumicznymi.

Co do głównego problemu, wygląda to tak jakby ograniczniki "nie trzymały" do końca. Może pomogła by wymiana tych ostatnich...
Na wszelki wypadek spróbuj np. z pomocą latarki lusterka itp. sprawdzić, czy przy max. otwarciu, krawędź wskazana przez Ciebie nie dotyka do innego elementu.

wiel 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Wysłany: 2014-02-26, 08:25   

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Podepnę się pod wątek, bo mam problem z zawiasami. Jestem świeżym (drugim) właścicielem P207 z 2010, zakupiony przez pierwszego właściciela w 2011, w marcu stukną mu dopiero trzy lata użytkowania. Co mnie intryguje, to bardzo hałasujące podczas otwierania i zamykania drzwi przednie (z obu stron). Oczywiście, pierwsze co zarobiłem, to przesmarowałem zawiasy WD-40, ale to nic nie pomogło. Jak "skrzypiały", tak skrzypią. Dźwięk nie jest charakterystyczny dla nieprzesamrowanych elementów. Miałem już wiele aut i wiem, jak takie drzwi skrzypią. Tu problem jest w czymś innym, ale nie wiem w czym. Czy to hałasują sprężyny, czy też inny element? Może ktoś mógłby pomóc?

Hałas jest naprawdę słyszalny, dziwne to jest, bo auto wygląda jak nowe, a otwierając drzwi wydobywają się odgłosy, jakby miało 15 lat. Poprzednim moim autem była 11-letnia Corsa i nigdy nic takiego nie miało miejsca, co tylko powoduje głębokie przemyślenia, czy dobrze zrobiłem kupując francuskie auto, które pod względem solidności wykonania już na pierwszy rzut oka niestety ustępuje o wiele starszej Corsie.

kermit 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2014-02-26, 16:24   

Po pierwsze primo:
WD-40 nie służy do smarowania i tym się zawiasów nie smaruje.
Po drugie primo:
Jeśli masz chęć, możemy się spotkać i te Twoje drzwi obadać, jestem z Bielan, jak tak to PW
A po trzecie primo:
Bardzo dobrze zrobiłeś, że kupiłeś 207 :)
Pozdrawiam.

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2014-02-26, 17:36   

Słusznie prawi. Polać mu!
I polecam do zawiasów, uszczelek, zamków i wszystkiego co się rusza smarowidła typu - silikon w spreju :D szczególnie na zimę ;)

wiel 

Wysłany: 2014-02-26, 20:19   

Dzięki kermit, ale w stolicy będę z powrotem za kilka tygodni.
Auto kupiłem dokładnie dwa miesiące temu. Zgoda, WD-40 nie jest najlepszy, ale mógłby pomóc ;) Oczywiście nie pomógł. 2 tygodnie temu byłem na wymianie oleju, poprosiłem mechanika, aby drzwi nasmarował, "psiknął" czymś i powiedział, że nie będą skrzypieć. Oczywiście skrzypią. Jak pisałem, to nie jest kwestia smarowania. One jakoś tak dziwnie skrzypią, przeraźliwie głośno. Mam rozumieć, że mój egzemplarz jest wyjątkowy i nikt takich doznań nie ma?

PS. Co do "Bardzo dobrze zrobiłeś, że kupiłeś 207" to mam bardzo poważne obawy... :-?

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2014-02-26, 22:04   

wiel, chodzi o to, że 207 jest super wyborem :D
Pytanie tylko, czy nie kupiłeś "światowego" egzemplarza ;) No wiesz... przód z Paryża, tył z Berlina :p

krzys1592 

Rocznik: 2011
Wysłany: 2014-02-27, 01:59   

wiel, miałem podobny problem z drzwiami kierowcy, tylko że moje drzwi był wymieniane bo miałem lekko stuknięty bok ;)

U mnie jedna z śrób trzymająca zawias była lekko luźna przez co drzwi bardzo głośno skrzypiały. Oprócz tego drzwi ciężko chodziły. Najpierw zawiasy wypsikałem WD-40, żeby wszystko wyczyścić, następnie kompresorem wydmuchałem, potem silikon w sprayu i na koniec dokręciłęm śrubę ;) I do teraz spokój, zero skrzypienia.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Zawiasy drzwi.