Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposażenie » A-BAG/S-BELTS
A-BAG/S-BELTS
Autor Wiadomość
Piotrec 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2012-09-19, 13:04   A-BAG/S-BELTS

Witam,

wiem ,że temat był już kilka razy poruszany ,ale może nie sprawi to większego zamieszania jak
przedstawię swój przypadek indywidualnie.

(1)
po paru latach bezawaryjnego użytkowania po uruchomieniu samochodu wyskoczył mi komunikat
"A-BAG/S-BELTS" i poniżej pomarańczowa kontrolka. Całość widać na zdjęciu >>>

Zdjęcie 1

Później komunikat znika i zostaje tylko pomarańczowa kontrolka >>>

Zdjęcie 2

I druga tu >>>

Zdjęcie 3

(2)
Auto nie było uderzone itd. Przeczytałem już wszystkie wpisy z bardzo podobnymi przypadkami i wynika ,że powinienem zacząć od sprawdzenia wtyczek wiązek elektrycznych pod fotelami.
I tu moje banalne pytanie jak rozłączyć taką wiązkę , bo nie chcę jej uszkodzić.
Czy jest tam jakaś zapadka przycisk czy po prostu rozłączyć element czarny i żółty "na siłę"? Załączam zdjęcie to może ktoś mi ktoś zaznaczy na nim jak
to rozłączyć i umieścić zdjęcie "tu" czy wyśle mi na priv .

Zdjęcie 4

(3)
Dodatkowo kilka informacji ,które mogą rzucić trochę więcej światła na ten przypadek.
a)
Po niespodziewanym zaświeceniu się tego komunikatu auto było podłączane pod komputer u kolegi przez złącze serwisowe (notebook z programem planet czy jakiś). Wyświetliło 2 błędy nie mam możliwości na obecna chwilę dokładnie ich przytoczyć :1 - błąd kalkulatora AirBag 2- błąd wewnętrzny sterownika abs.

b) Aktualnie podczas jazdy kontrolka świeci się cały czas podczas jazdy. Odpięcie pasów kierowcy jest prawidłowo sygnalizowane (dźwięk i migająca czerwona kontrolka). Odpięcie pasów
pasażera 0 reakcji.

c) Dzień czy 2 przed pojawieniem się komunikatu o błędzie na fotelu pasażera siedziała masywna osoba i fotel był odsuwany na max do tyłu.

Podsumowując .
Proszę o jakieś zdania , opinie , informacje itp. Na obecną chwilę jest paru chętnych do zabrania
się za usunięcie usterki. Kontaktowałem się z ASO i kilkoma firmami /Naprawa modułów Airbag/.
I na obecną chwile waham się oddać gdziekolwiek bo każdy ma inną teorię.
- W ASO chcą na start 217 zł za ustalenie przyczyny błędu lub kolejne parę 100 za dalsze poszukiwania jeśli pierwszy etap nic nie da.
- w firmach typu /Naprawa modułów Airbag/ jedni się deklarują że bez podłączania naprawią inni że bez podłączenia nic nie powiedzą , ceny 150zł - 2500zł

Nie liczę ,że naprawi mi to ktoś za darmochę , ale nie chcę też być jeleniem z którego będą darli kasę. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Piotrek.

mariusz08 

Wysłany: 2012-09-19, 17:29   

masz ten sam problem co ja z tym ze u mnie brak sugnalizacji zapiecia pasow pasazera ale gdy pasazer zapnie pasy kontrolka od poduszki gasnie i nie wiem co zrobic bylem u gostka i podpiol pod komuter alem powiedzial ze nie widac jednego airbaga i musi wyciagac fotele i sprawdzac itd . jade jutro z nim do innego gostka zobaczymy co powie ale nie ufam tym machanikom

bart555 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2008
Wysłany: 2012-09-19, 22:34   

Co do rozpięcia kostki, to patrząc na zdjęcie pod czarną dźwignią jest żółta zapadka którą trzeba nacisnąć, potem czarną dźwignię na dół i kostka sama wychodzi... z powrotem wystarczy wsunąć i zatrzasnąć.

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2012-09-19, 23:03   

pewnie analogicznie do złączki na wiązce przy światłach ;)

maxx51 

Kolor: SZARY CENDRE
Rocznik: 2006
Wysłany: 2012-09-22, 16:45   

Też borykam się od kilku dni z tym problemem palącej się kontrolki. Wszystkie połączenia sprawdzone i żadnej reakcji. Może ktoś ma jakiś pomysł, jak to naprawić. Bardzo to wkurza ... :cry:

mariusz08 

Wysłany: 2012-09-22, 19:01   

ja zadzwonilem do goscia ktory sprzedal mi samochod i zobowiazal sie do naprawienia tego jesli mnie oszukal bo zarzekal sie ze airbagi sa ok to co mam zrobic ? oczywiscie wypisal mi zanizona fakture on jako komis a auto kupwal od kogos innego ale dal mi ta fakture i kazal oddac jak naszybciej oczywiscie nie oddalem mu jej bo wyszly problemy z autem . ciekaw jestemm co mu grozi za brak orginalu faktury nie sadze ze nie zna przeszlosci auta jedno jest pewnie nigdy wiecej auta od chandlarza . tak ogulnie autko jest super ale matwi mnie ta kontrolka od airbagu.

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2012-09-22, 19:32   

ogÓlnie*

qra 
406 coupe

Wysłany: 2012-09-23, 03:30   

hmmm... nie masz przypadkiem wyłączonej poduszki pasażera ?
Ewentualnie zajął bym się sprawdzeniem złączek pod siedzeniem.

konjoch 
drajwer

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2010
Wysłany: 2012-09-23, 22:43   

mariusz08 napisał/a:
oczywiscie wypisal mi zanizona fakture on jako komis a auto kupwal od kogos innego

Aj dużo to od niego nie uzyskasz w takim wypadku :-?
Nawet w przypadku gdyby np. powołany przez Ciebie rzeczoznawca stwierdził "grubą" nieprawidłowość deklaracji ze stanem faktycznym zaniżona faktura stawia Cię na przegranej pozycji....

Piotrec 

Wysłany: 2012-09-24, 10:44   

qra napisał/a:
hmmm... nie masz przypadkiem wyłączonej poduszki pasażera ?

Ewentualnie zajął bym się sprawdzeniem złączek pod siedzeniem.

wyłączona poduszka?
I dlatego wyskakiwałby błąd kalkulatora airbag i błąd wewnętrzny modułu airbag ?

złączki.
Ja też już się tym zająłem i nie pomogło.

mariusz08 

Wysłany: 2012-09-27, 18:36   

ja juz mam uszkodzona poduszka nie wiem dlaczego ale facet ktory sprzedal mi auto usunie mi to bezplatnie , tyle dobrze ze nie musze bulic za to..

wiehol 
angler

Rocznik: 2009
Wysłany: 2012-09-28, 18:06   

mariusz08 napisał/a:
a juz mam uszkodzona poduszka nie wiem dlaczego ale facet ktory sprzedal mi auto usunie mi to bezplatnie , tyle dobrze ze nie musze bulic za to..

Ale co Ci usunie bezpłatnie ? Zamontuje bezpłatnie nową sprawną poduszkę ? (nie wierzę w cuda), czy tylko wyłączy Ci ją w komputerze, żeby nie migała kontrolka.
Ja na twoim miejscu byłbym umiarkowanym optymistą.

mariusz08 

Wysłany: 2012-09-28, 20:37   

wlasnie wrocilem bylem przy wymianie poduszki na nowa elektryk przy mnie wszystko robil tak ze jestem spokojny .

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2012-09-28, 22:18   

no to nic tylko się cieszyć :)
sprawdziłeś czy działa? :asia:

mariusz08 

Wysłany: 2012-09-29, 19:10   

sprawdzal na komputerze raczej w realu nie bede sprawdzal :lol:

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposażenie » A-BAG/S-BELTS