Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposa?enie » Typy wy?wietlaczy
Przesunięty przez: bart555
2010-08-07, 20:12
Typy wy?wietlaczy
Autor Wiadomość
joansmith 
Ryyybaaa !!!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-10-14, 18:03   Typy wy?wietlaczy

1. Zegarek
2. Ekran monochromatyczny typu A
3. Ekran monochromatyczny typu C
4. Ekran kolorowy typu DT

1. Zegarek, jak wszystkim wiadomo, wskazuje jedynie godzin?.

2. Ekran A - wy?wietla:

- godzin?
- dat?
- temperatur? zewn?trzn? - przy czym w "harrym poterze" napisali, ?e ta opcja dzia?a li i jedynie z klim?. Bezedura... Nie mam klimy, a temperatura si? wy?wietla
- kontrola zamkni?cia drzwi, baga?nika
- ?ród?o audio (radio, CD) przy czym funkcja ta nie dzia?a bez radia fabrycznego. Po prostu nic nie wy?wietla.
- komputer pok?adowy

Na tego typu wy?wietlaczu pojawiaj? si? komunikaty np.: (nasz ulubiony) Anti-pollution faulty, czy lamp side faulty - ten oznacza przepalon? ?arówk?, na bank z ty?u, a podobno te? od kierunkowskazów (jeszcze nie wiem, bo si? mi nie przepali?y nigdy), rezerwa, przymrozek (od 3 stopni w dó?), przy czym komunikatom tym towarzyszy sygna? d?wi?kowy.

Wy?wietlacz monochromatyczny typu A wygl?da tak:

zamazany, bom jecha?a akurat jak zdj?cie robi?a.

3. C - wy?wietla to samo co A :) i wygl?da tak:

4. DT - z nawi, który nie wiem co tam ma, ale wygl?da zajebiaszczo ;)

Generalnie po w??czeniu radioodtwarzacza GPS RT3 mo?na wybra? menu odpowiadaj?ce nast?puj?cym aplikacjom:

- pok?adowy system prowadzenia oraz informacje drogowe
- ?ród?o audio
- komputer pok?adowy
- ksi??ka telefoniczna
- telefon
- konfiguracje ekranu oraz parametry wyposa?enia samochodu
- prowadzenie na mapie
- wy?wietlanie video

Wy?wietlacz typu DT wygl?da tak:

W/g harrego potera istnieje tak?e wy?wietlacz monochromatyczny typu CT, niestety oprócz paru detali w wy?wietlaniu niektórych funkcji, niewiele ró?ni si? od C.

Acha, jeszcze jedno. Wy?wietlaczami monochromatycznymi wszystkich typów, mo?na sterowa? przez RD4, a kolorowym DT tylko przez RT3

Ku potomno?ci, co tam te nasze wy?wietlacze jeszcze pokazuj?:

1. Autonomia - wskazuje ilo?? kilometrów, która mo?e by? przejechana na paliwie pozosta?ym w zbiorniku, w zale?no?ci od zu?ycia ?redniego na ostatnio przejechanych kilometrach.

2. Przebyty dystans - liczy od ostatniego zerowania kompa

3. ?rednie zu?ycie - te? liczona od zerowania

4. ?rednia pr?dko?? - j/w

5. Zu?ycie bie??ce paliwa.

*?ród?o - harry poter (czyt. instrukcja obs?ugi)

P.S. Ukrad?am foty od Bilola i Seby :p A jak kto? si? przyczepi, ?e nie wstawi?am foty z zegarkiem, to warn!

NARA

bilol 
?ukasz

Rocznik: 2007
Wysłany: 2009-10-15, 00:44   

:applause: :applause:

co do CT to chodzi on pod RT3 i wy?wietla strza?ki od navi :)

typ C wy?wietla - mamy 3 zak?adki z czego 2 to - przebyty dystans / ?rednie spalanie / ?rednia pr?dko??
a jedna to: ile km przejedziemy na paliwie / spalanie chwilowe / odliczanie zadanego dystansu ( jest takie czo? w A ? )

bo w A jest 5 pozycji menu ale wyswietlaj? po 1 informacji

ps. jak cos namiesza?em to prosze o uwagi :) albo zedytowa? / przenie?? do opisu ASi

Rafa? 

Kolor: SZARY CENDRE
Rocznik: 2008
Wysłany: 2009-10-15, 19:13   

Jakie typy wy?wietlaczy mamy w 207 wi?c ju? wiemy. Ja te?, ale mam problem. Chcia?bym naby? na allegro wy?wietlacz typu C. Wszystkie foty na aukcjach to foty wy?wietlaczy oczywi?cie od??czonych od zasilania. Plus jakie? zdj?cia ty?ów tych wy?wietlaczy. Jak odró?ni? wtedy wy?wietlacz C od wy?wietlacza A. Macie mo?e jak?? wiedz? na ten temat?

DariuszM 
Basil Fawlty

Wysłany: 2009-10-15, 19:26   

z ty?u powinna by? naklejka na której stoi czy to A czy C
niektórzy daj? fotke z obu stron, jak nie ma, to trzeba poprosi?

joansmith 
Ryyybaaa !!!

Rocznik: 2006
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-10-15, 20:15   

Cz?sto jest tak, ?e na aukcjach faktycznie nie wida? jakiego typu jest wy?wietlacz, a i po oznaczeniach z ty?u nie jestem w stanie do tego doj??... Naj?mieszniejsze, ?e bardzo cz?sto sprzedaj?cy sami nie maj? poj?cia o wy?wietlaczu. Tak bywa.

Rafa?, rozmawia?e? z Bilolem?

http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=1168

bilol 
?ukasz

Wysłany: 2009-10-18, 02:01   

mojego wyswietlacz juz nie ma ,
ale co do typów , jesli u Darka w wyswietlaczu bedzie czarny ty? to oznacza? bedzie ze tak wyglada typ A , typ C jest ca?y bia?y

typ A http://allegro.pl/item773...iewami_207.html

DariuszM 
Basil Fawlty

Wysłany: 2009-10-18, 14:50   

operacja zako?czona - trzeba bylo tylko date i godz ustawi? i +10 do lansu i nieuwagi w trasie, bo ciagle patrze co si? na nowym pokazuje.. :)

wtyczka jest po drugiej stronie w porównaniu do A, tak - ty? mojego jest czarny
co ciekawe - typ A ma równie? predfiniowane ikonki opon (do czujników ci?nienia?) i telefonu (zestaw g?o?nomówi?cy? )

Rafa? 

Wysłany: 2009-10-19, 16:09   

Dzi?ki ch?opaki za pomoc, teraz id? szuka?.

zukers 

Wysłany: 2010-02-17, 18:23   

z tego co piszecie wnioskuje ze mozna wymienic sobie wyswietlacz typu A na typ C? czy jakies dodatkowe przerobki trzeba robic?przeprogramowanie kompa czy cos w tym stylu?

DariuszM 
Basil Fawlty

Wysłany: 2010-02-17, 18:25   

nic
jak klocki lego - wyciagasz, wykr?casz, wtyczka wtyczka, wkr?casz, za?lepiasz
ustawiasz zegraek

zukers 

Wysłany: 2010-02-17, 18:27   

a ile taka przekladka moze kosztowac w ASO? bo ja jestem motoryzacyjnym glabem i pewnie cos polamie jak bede go wyciagal

DariuszM 
Basil Fawlty

Wysłany: 2010-02-17, 18:33   

motoryzacja tu nie ma nic do rzeczy... wyci?gasz ramki z wyczuciem, ?rubokr?tem obwini?tym w co? mi?kkiego i mocnego to nic nie z?amiesz...tylo tu jest trudno
wy?wietlacz trzyma si? na ?rubkach
a w ASO pewnie wezm? za roboczogodzine - cho? ca?o?? zmiany to z 10-15 minut...

bakson 

Kolor: NIEBIESKI MONTEBELLO
Wysłany: 2010-02-27, 13:43   

Witam

Nie mam jeszcze zdj?cia, ale od dzi? jesatem posiadaczem wy?wietlacza kolorowego w swojej 207. Chodzi o wy?wietlacz jak w ostatnich wersjach 407, wielko?ciowy jak standardowe, ale wy?wietla w kilku kolorach (typ C). Dawca: 607 :mrgreen:

Maniek 

Wysłany: 2011-01-24, 16:57   

Przeniesione by me

Emil napisał/a:
Szanowni Forumowicze,

Chcia?bym zasi?gn?? Waszej opinii, a nawet porady, w kwestii wymiany wy?wietlacza komputera pok?adowego z A na C. Wy?wietlacz A by? dla mnie nie do zaakceptowania od samego pocz?tku, tym bardziej, ?e wcze?niej w tych samych wersjach (Trendy 1.4 16V, 2007) montowano w?a?nie C i zdo?a?em si? oswoi? z przyjemn? my?l?, ?e b?d? go mia? w swoim samochodzie. Niestety, kryzys zrobi? swoje i firma zacz??a oszcz?dza?. Efekt jest taki, ?e teraz mam (jak i wielu z Was) ekran, który standardem pasuje do Fiata Pandy a nie Peugeota za ponad 50 tysi?cy.

Znalaz?em na niniejszym forum informacj?, ?e podobny zabieg jest relatywnie prosty do wykonania. Z drugiej strony pami?tam dyskusj? na podobny temat na francuskim forum i tam konkluzja by?a nieco inna, a mianowicie taka, ?e oprócz samego ekranu trzeba jeszcze co najmniej wymieni? jednostk? nim steruj?c?. By? mo?e nie znalaz?em wszystkich w?tków dotycz?cych tego zagadnienia, je?li tak, to prosz? o zwrócenie mi na to uwagi.

W zwi?zku z moimi w?tpliwo?ciami chcia?bym prosi? o odpowiedzi na kilka pyta?:
    1) Czy faktycznie wystarcza wymiana samego ekranu, a w szczególno?ci, czy uk?ad steruj?cy b?dzie w stanie wy?wietla? na nowym ekranie wszystko to, co powinno si? tam znale??, a czego nie pokazywa? na „A”. Mam na my?li wskazania komputera pok?adowego z dwoma pami?ciami. Mam tak?e w?tpliwo?ci co do wy?wietlania tytu?ów na p?ytach MP3. Moje radio zosta?o wymienione przez serwis kilka dni po kupieniu pojazdu, gdy? wbrew zapewnieniom okaza?o si?, ?e oryginalne radio nie obs?ugiwa?o tego formatu. Dlatego te? nie jestem pewien, czy k?opot z wy?wietlaniem tytu?ów jaki mam ma z tym faktem zwi?zek, czy te? nie. Dodatkowo, czytaj?c instrukcje obs?ugi, zauwa?y?em, ?e w przypadku pojazdu „C” jest znacznie wi?cej ustawie? konfiguracyjnych, ni? w przypadku „A”.
    2) Jaki jest koszt wy?wietlacza i czy mo?na go kupi? „oficjaln?” drog? przez serwis.
    3) Czy jest w Polsce jaki? autoryzowany serwis, który podj??by si? takiego zadania, nie marudzi? i wykona? rzetelnie? Ewentualnie mo?e jest jaki? warsztat nie zwi?zany z mark? (najlepiej we Wroc?awiu lub okolicach), który taka us?ug? by?by w stanie wykona??

To tyle pyta?, ale s?dz?, ?e b?d? mia? kolejne, je?li dyskusja si? rozwinie.
Je?li zamie?ci?em wiadomo?? w nieodpowiednim dziale, to prosz? o wybaczenie i przeniesienie go do w?a?ciwego.

Pozdrawiam,
Emil

DariuszM napisał/a:
mo?na kupi? w ASO i kaza? warsztatowi wymieni?, ale wyjdzie kwotowo tyle, co 5 letni fiat panda... poza tym, pracownikowi zwisa czy zdejmuj?c zrobi ryske na jakimi? elemencie czy nie... na swoim cz?owiek zawsze sie stara 5 razy bardziej
nie lepiej samemu - w 20 minut i po sprawie? wy?wietlacze s? na allegro
wszystko pasuje, ?adne sterowniki tam czy inne piepszoty
wymieni?em sam i je?d?? ju? d?uuugo bez problemów z pokazywaniem... regulacje s? wszystkie te same, nic wi?cej, tyle, ?e wi?cej wida? na raz

Emil napisał/a:
Wola?bym unika? kupowania czegokolwiek na Allegro, bo nie mam pewno?ci, czy nie pochodzi to z kradzie?y, a je?li nawet nie, to prawdopodobnie z rozbitego samochodu i mog?o ulec uszkodzeniu.

Emil

DariuszM napisał/a:
jak wolisz... ale si? nie zdziw jak ci powiedz? 800z? w ASO albo co? w tym rodzaju...

Emil napisał/a:
Spróbuj? czego? poszuka?. Czy w razie czego jeste? w stanie udzili? mi wskazówek dotycz?cych demonta?u i monta?u?

Jeszcze dwa pytania: po pierwsze, czy masz radio MP3? Po drugie, czy na komputerze widzisz informacje ze wszystkich trzech zak?adek, tzn. informacje chwilowe (zasi?g, chwilowe zu?ycie i dystans do celu) oraz trasa 1 i trasa 2 (pokonany dystans, zu?ycie ?rednie i pr?dko?? ?rednia dla obydwu)?

bart555 napisał/a:
Monta? / demonta?:

1) podwa?enie i zdj?cie plastikowej os?ony wokó? nawiewów czo?owych
2) odkr?cenia 2 ?rub Torx (po bokach w??cznika ?wiate? awaryjnych) i wyj?cie panelu z nawiewami
3) odpi?cie wi?zki i odkr?cenie 2 ?rub przytrzymuj?cych modu? zegara/wy?wietlacza

Na allegro z tego co widz? przewa?aj? zestawy panel+wy?wietlacz (wi?c punkt 3 tylko odpi?cie wi?zki), natomiast w ASO to wyst?puje jako 2 osobne cz??ci.

fryc napisał/a:
2 odpi?cie trzech wi?zek - od wyswietlacz, od wy?wietlacza zapiecia pasów i od przycisku ?wiate? awaryjnych.

Wy?wietlacze sa w pe?ni kompatybilne i nic nie trzeba przerabia?

Emil napisał/a:
Dzi?kuj? panowie, to by?o krótko i rzeczowo.
Zatem jedyny problem, to znalezienie odpowiedniego wy?wietlacza.

Pozostaj? jednak w?tpliwo?ci dotycz?ce wy?wietlania tytu?ów MP3 i kompletno?ci wskaza? komputera (czyli wszystkiego, co na C powinoo by?). Mam nadziej?, ?e je rozwiejecie.

Emil

DariuszM napisał/a:
nie wiem w co wnikasz za bardzo... wy?wietlacz wy?wietla to co powinien, masz screeny w necie
tytu?y mp3 sie przewijaj? skokowo, komputer pokazuje wszystko tak jak mu ustawisz wg intrukcji,

alskar napisał/a:
Emil, dok?adnie wszystko to, co wy?wietla?o Ci si? na wy?wietlaczu A, wy?wietli Ci si? na wy?wietlaczu C.

Karol_Sieradz napisał/a:
A jak z wymian? na wy?wietlacz kolorowy ? Czy jest to op?acalne i co trzeba kupic ?

DariuszM napisał/a:
op?acalno?? zalezy od tego ile dla ciebie to ma?e pieni?dze a ile du?e
kupic trzeba wy?wietlacz z daszkiem, inne radio i pare POMIDOR pewnie jeszcze - koszty - kilka tysi?cy

bart555 napisał/a:
Karol_Sieradz napisał/a:
A jak z wymian? na wy?wietlacz kolorowy ? Czy jest to op?acalne i co trzeba kupic ?

http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=202

Emil napisał/a:
Panowie, nie denerwujcie si? tak... By? mo?e nieprecyzyjnie sie wyrazi?em, ale najwyra?niej zasz?o nieporozumienie. Jest dla mnie oczywiste, ?e "C" b?dzie wy?wietla? wszystko to, co by?o na "A". Nie jest, natomiast, oczywiste, czy b?dzie wy?wietla? wszystko, co wida? na fabrycznie instalowanycm "C". Mo?e sie powtarzam, ale powinny by? trzy "zak?adki". Na tym zdj?ciu wy?wietlacza C widoczna jest zak?adka "2". Zawarto?? zak?adki "1" jest identyczna, a pierwsza zak?adka pokazuje m. in. dystans do celu, który wprowadza si? w konfiguracji pojazdu.
Nie chc? niepotrzebnie ci?gn?? tego w?tku, wi?c je?li nie uzyskam odpowiedzi, to uwa?am temat za tymczasowo zamkni?ty, a je?li uda mi sie zdoby? i wymieni? wy?wietlacz, to poinformuj? o tym wszystkich.

Pozdrawiam,
Emil

joansmith napisał/a:
Wcale sie nie denerwujemy, po to jest forum, ?eby pyta? i sobie pomaga? :)

Wszystkie 3 zak?adki b?d? si? wy?lwieta?. Sama niedawno na taki zmieni?am i pokazuje wszystkie funcje.

Pozdrawiam

Meewash napisał/a:
No dobra, rzuci?em okiem na allegro, ale sk?d mam wiedzie? czy dany wy?wietlacz jest typu A czy C?

Meewash napisał/a:
No dobra, rzuci?em okiem na allegro, ale sk?d mam wiedzie? czy dany wy?wietlacz jest typu A czy C?

oj weteran, weteran :D

http://www.peugeot207club...+wy%B6wietlaczy

Wogóle temat zaczyna nam si? ostro dublowa? z ju? istniej?cymi wi?c pozwol? sobie posprz?ta? a niniejszy zamkn?? :)