Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposażenie » Typy wyświetlaczy
Przesunięty przez: bart555
2010-08-07, 19:12
Typy wyświetlaczy
Autor Wiadomość
joansmith 
Ryyybaaa !!!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-10-14, 17:03   Typy wyświetlaczy

1. Zegarek
2. Ekran monochromatyczny typu A
3. Ekran monochromatyczny typu C
4. Ekran kolorowy typu DT

1. Zegarek, jak wszystkim wiadomo, wskazuje jedynie godzinę.

2. Ekran A - wyświetla:

- godzinę
- datę
- temperaturę zewnętrzną - przy czym w "harrym poterze" napisali, że ta opcja działa li i jedynie z klimą. Bezedura... Nie mam klimy, a temperatura się wyświetla
- kontrola zamknięcia drzwi, bagażnika
- źródło audio (radio, CD) przy czym funkcja ta nie działa bez radia fabrycznego. Po prostu nic nie wyświetla.
- komputer pokładowy

Na tego typu wyświetlaczu pojawiają się komunikaty np.: (nasz ulubiony) Anti-pollution faulty, czy lamp side faulty - ten oznacza przepaloną żarówkę, na bank z tyłu, a podobno też od kierunkowskazów (jeszcze nie wiem, bo się mi nie przepaliły nigdy), rezerwa, przymrozek (od 3 stopni w dół), przy czym komunikatom tym towarzyszy sygnał dźwiękowy.

Wyświetlacz monochromatyczny typu A wygląda tak:

zamazany, bom jechała akurat jak zdjęcie robiła.

3. C - wyświetla to samo co A :) i wygląda tak:

4. DT - z nawi, który nie wiem co tam ma, ale wygląda zajebiaszczo ;)

Generalnie po włączeniu radioodtwarzacza GPS RT3 można wybrać menu odpowiadające następującym aplikacjom:

- pokładowy system prowadzenia oraz informacje drogowe
- źródło audio
- komputer pokładowy
- książka telefoniczna
- telefon
- konfiguracje ekranu oraz parametry wyposażenia samochodu
- prowadzenie na mapie
- wyświetlanie video

Wyświetlacz typu DT wygląda tak:

W/g harrego potera istnieje także wyświetlacz monochromatyczny typu CT, niestety oprócz paru detali w wyświetlaniu niektórych funkcji, niewiele różni się od C.

Acha, jeszcze jedno. Wyświetlaczami monochromatycznymi wszystkich typów, można sterować przez RD4, a kolorowym DT tylko przez RT3

Ku potomności, co tam te nasze wyświetlacze jeszcze pokazują:

1. Autonomia - wskazuje ilość kilometrów, która może być przejechana na paliwie pozostałym w zbiorniku, w zależności od zużycia średniego na ostatnio przejechanych kilometrach.

2. Przebyty dystans - liczy od ostatniego zerowania kompa

3. Średnie zużycie - też liczona od zerowania

4. Średnia prędkość - j/w

5. Zużycie bieżące paliwa.

*Żródło - harry poter (czyt. instrukcja obsługi)

P.S. Ukradłam foty od Bilola i Seby :p A jak ktoś się przyczepi, że nie wstawiłam foty z zegarkiem, to warn!

NARA

bilol 
Łukasz

Rocznik: 2007
Wysłany: 2009-10-14, 23:44   

:applause: :applause:

co do CT to chodzi on pod RT3 i wyświetla strzałki od navi :)

typ C wyświetla - mamy 3 zakładki z czego 2 to - przebyty dystans / średnie spalanie / średnia prędkość
a jedna to: ile km przejedziemy na paliwie / spalanie chwilowe / odliczanie zadanego dystansu ( jest takie czoś w A ? )

bo w A jest 5 pozycji menu ale wyswietlają po 1 informacji

ps. jak cos namieszałem to prosze o uwagi :) albo zedytować / przenieść do opisu ASi

Rafał 

Kolor: SZARY CENDRE
Rocznik: 2008
Wysłany: 2009-10-15, 18:13   

Jakie typy wyświetlaczy mamy w 207 więc już wiemy. Ja też, ale mam problem. Chciałbym nabyć na allegro wyświetlacz typu C. Wszystkie foty na aukcjach to foty wyświetlaczy oczywiście odłączonych od zasilania. Plus jakieś zdjęcia tyłów tych wyświetlaczy. Jak odróżnić wtedy wyświetlacz C od wyświetlacza A. Macie może jakąś wiedzę na ten temat?

DariuszM 
Basil Fawlty

Wysłany: 2009-10-15, 18:26   

z tyłu powinna być naklejka na której stoi czy to A czy C
niektórzy dają fotke z obu stron, jak nie ma, to trzeba poprosić

joansmith 
Ryyybaaa !!!

Rocznik: 2006
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-10-15, 19:15   

Często jest tak, że na aukcjach faktycznie nie widać jakiego typu jest wyświetlacz, a i po oznaczeniach z tyłu nie jestem w stanie do tego dojść... Najśmieszniejsze, że bardzo często sprzedający sami nie mają pojęcia o wyświetlaczu. Tak bywa.

Rafał, rozmawiałeś z Bilolem?

http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=1168

bilol 
Łukasz

Wysłany: 2009-10-18, 01:01   

mojego wyswietlacz juz nie ma ,
ale co do typów , jesli u Darka w wyswietlaczu bedzie czarny tył to oznaczać bedzie ze tak wyglada typ A , typ C jest cały biały

typ A http://allegro.pl/item773...iewami_207.html

DariuszM 
Basil Fawlty

Wysłany: 2009-10-18, 13:50   

operacja zakończona - trzeba bylo tylko date i godz ustawić i +10 do lansu i nieuwagi w trasie, bo ciagle patrze co się na nowym pokazuje.. :)

wtyczka jest po drugiej stronie w porównaniu do A, tak - tył mojego jest czarny
co ciekawe - typ A ma również predfiniowane ikonki opon (do czujników ciśnienia?) i telefonu (zestaw głośnomówiący? )

Rafał 

Wysłany: 2009-10-19, 15:09   

Dzięki chłopaki za pomoc, teraz idę szukać.

zukers 

Wysłany: 2010-02-17, 18:23   

z tego co piszecie wnioskuje ze mozna wymienic sobie wyswietlacz typu A na typ C? czy jakies dodatkowe przerobki trzeba robic?przeprogramowanie kompa czy cos w tym stylu?

DariuszM 
Basil Fawlty

Wysłany: 2010-02-17, 18:25   

nic
jak klocki lego - wyciagasz, wykręcasz, wtyczka wtyczka, wkręcasz, zaślepiasz
ustawiasz zegraek

zukers 

Wysłany: 2010-02-17, 18:27   

a ile taka przekladka moze kosztowac w ASO? bo ja jestem motoryzacyjnym glabem i pewnie cos polamie jak bede go wyciagal

DariuszM 
Basil Fawlty

Wysłany: 2010-02-17, 18:33   

motoryzacja tu nie ma nic do rzeczy... wyciągasz ramki z wyczuciem, śrubokrętem obwiniętym w coś miękkiego i mocnego to nic nie złamiesz...tylo tu jest trudno
wyświetlacz trzyma się na śrubkach
a w ASO pewnie wezmą za roboczogodzine - choć całość zmiany to z 10-15 minut...

bakson 

Kolor: NIEBIESKI MONTEBELLO
Wysłany: 2010-02-27, 13:43   

Witam

Nie mam jeszcze zdjęcia, ale od dziś jesatem posiadaczem wyświetlacza kolorowego w swojej 207. Chodzi o wyświetlacz jak w ostatnich wersjach 407, wielkościowy jak standardowe, ale wyświetla w kilku kolorach (typ C). Dawca: 607 :mrgreen:

Maniek 

Wysłany: 2011-01-24, 16:57   

Przeniesione by me

Emil napisał/a:
Szanowni Forumowicze,

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, a nawet porady, w kwestii wymiany wyświetlacza komputera pokładowego z A na C. Wyświetlacz A był dla mnie nie do zaakceptowania od samego początku, tym bardziej, że wcześniej w tych samych wersjach (Trendy 1.4 16V, 2007) montowano właśnie C i zdołałem się oswoić z przyjemną myślą, że będę go miał w swoim samochodzie. Niestety, kryzys zrobił swoje i firma zaczęła oszczędzać. Efekt jest taki, że teraz mam (jak i wielu z Was) ekran, który standardem pasuje do Fiata Pandy a nie Peugeota za ponad 50 tysięcy.

Znalazłem na niniejszym forum informację, że podobny zabieg jest relatywnie prosty do wykonania. Z drugiej strony pamiętam dyskusję na podobny temat na francuskim forum i tam konkluzja była nieco inna, a mianowicie taka, że oprócz samego ekranu trzeba jeszcze co najmniej wymienić jednostkę nim sterującą. Być może nie znalazłem wszystkich wątków dotyczących tego zagadnienia, jeśli tak, to proszę o zwrócenie mi na to uwagi.

W związku z moimi wątpliwościami chciałbym prosić o odpowiedzi na kilka pytań:
    1) Czy faktycznie wystarcza wymiana samego ekranu, a w szczególności, czy układ sterujący będzie w stanie wyświetlać na nowym ekranie wszystko to, co powinno się tam znaleźć, a czego nie pokazywał na „A”. Mam na myśli wskazania komputera pokładowego z dwoma pamięciami. Mam także wątpliwości co do wyświetlania tytułów na płytach MP3. Moje radio zostało wymienione przez serwis kilka dni po kupieniu pojazdu, gdyż wbrew zapewnieniom okazało się, że oryginalne radio nie obsługiwało tego formatu. Dlatego też nie jestem pewien, czy kłopot z wyświetlaniem tytułów jaki mam ma z tym faktem związek, czy też nie. Dodatkowo, czytając instrukcje obsługi, zauważyłem, że w przypadku pojazdu „C” jest znacznie więcej ustawień konfiguracyjnych, niż w przypadku „A”.
    2) Jaki jest koszt wyświetlacza i czy można go kupić „oficjalną” drogą przez serwis.
    3) Czy jest w Polsce jakiś autoryzowany serwis, który podjąłby się takiego zadania, nie marudził i wykonał rzetelnie? Ewentualnie może jest jakiś warsztat nie związany z marką (najlepiej we Wrocławiu lub okolicach), który taka usługę byłby w stanie wykonać?

To tyle pytań, ale sądzę, że będę miał kolejne, jeśli dyskusja się rozwinie.
Jeśli zamieściłem wiadomość w nieodpowiednim dziale, to proszę o wybaczenie i przeniesienie go do właściwego.

Pozdrawiam,
Emil

DariuszM napisał/a:
można kupić w ASO i kazać warsztatowi wymienić, ale wyjdzie kwotowo tyle, co 5 letni fiat panda... poza tym, pracownikowi zwisa czy zdejmując zrobi ryske na jakimiś elemencie czy nie... na swoim człowiek zawsze sie stara 5 razy bardziej
nie lepiej samemu - w 20 minut i po sprawie? wyświetlacze są na allegro
wszystko pasuje, żadne sterowniki tam czy inne piepszoty
wymieniłem sam i jeżdżę już dłuuugo bez problemów z pokazywaniem... regulacje są wszystkie te same, nic więcej, tyle, że więcej widać na raz

Emil napisał/a:
Wolałbym unikać kupowania czegokolwiek na Allegro, bo nie mam pewności, czy nie pochodzi to z kradzieży, a jeśli nawet nie, to prawdopodobnie z rozbitego samochodu i mogło ulec uszkodzeniu.

Emil

DariuszM napisał/a:
jak wolisz... ale się nie zdziw jak ci powiedzą 800zł w ASO albo coś w tym rodzaju...

Emil napisał/a:
Spróbuję czegoś poszukać. Czy w razie czego jesteś w stanie udzilić mi wskazówek dotyczących demontażu i montażu?

Jeszcze dwa pytania: po pierwsze, czy masz radio MP3? Po drugie, czy na komputerze widzisz informacje ze wszystkich trzech zakładek, tzn. informacje chwilowe (zasięg, chwilowe zużycie i dystans do celu) oraz trasa 1 i trasa 2 (pokonany dystans, zużycie średnie i prędkość średnia dla obydwu)?

bart555 napisał/a:
Montaż / demontaż:

1) podważenie i zdjęcie plastikowej osłony wokół nawiewów czołowych
2) odkręcenia 2 śrub Torx (po bokach włącznika świateł awaryjnych) i wyjęcie panelu z nawiewami
3) odpięcie wiązki i odkręcenie 2 śrub przytrzymujących moduł zegara/wyświetlacza

Na allegro z tego co widzę przeważają zestawy panel+wyświetlacz (więc punkt 3 tylko odpięcie wiązki), natomiast w ASO to występuje jako 2 osobne części.

fryc napisał/a:
2 odpięcie trzech wiązek - od wyswietlacz, od wyświetlacza zapiecia pasów i od przycisku świateł awaryjnych.

Wyświetlacze sa w pełni kompatybilne i nic nie trzeba przerabiać

Emil napisał/a:
Dziękuję panowie, to było krótko i rzeczowo.
Zatem jedyny problem, to znalezienie odpowiedniego wyświetlacza.

Pozostają jednak wątpliwości dotyczące wyświetlania tytułów MP3 i kompletności wskazań komputera (czyli wszystkiego, co na C powinoo być). Mam nadzieję, że je rozwiejecie.

Emil

DariuszM napisał/a:
nie wiem w co wnikasz za bardzo... wyświetlacz wyświetla to co powinien, masz screeny w necie
tytuły mp3 sie przewijają skokowo, komputer pokazuje wszystko tak jak mu ustawisz wg intrukcji,

alskar napisał/a:
Emil, dokładnie wszystko to, co wyświetlało Ci się na wyświetlaczu A, wyświetli Ci się na wyświetlaczu C.

Karol_Sieradz napisał/a:
A jak z wymianą na wyświetlacz kolorowy ? Czy jest to opłacalne i co trzeba kupic ?

DariuszM napisał/a:
opłacalność zalezy od tego ile dla ciebie to małe pieniądze a ile duże
kupic trzeba wyświetlacz z daszkiem, inne radio i pare POMIDOR pewnie jeszcze - koszty - kilka tysięcy

bart555 napisał/a:
Karol_Sieradz napisał/a:
A jak z wymianą na wyświetlacz kolorowy ? Czy jest to opłacalne i co trzeba kupic ?

http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=202

Emil napisał/a:
Panowie, nie denerwujcie się tak... Być może nieprecyzyjnie sie wyraziłem, ale najwyraźniej zaszło nieporozumienie. Jest dla mnie oczywiste, że "C" będzie wyświetlał wszystko to, co było na "A". Nie jest, natomiast, oczywiste, czy będzie wyświetlał wszystko, co widać na fabrycznie instalowanycm "C". Może sie powtarzam, ale powinny być trzy "zakładki". Na tym zdjęciu wyświetlacza C widoczna jest zakładka "2". Zawartość zakładki "1" jest identyczna, a pierwsza zakładka pokazuje m. in. dystans do celu, który wprowadza się w konfiguracji pojazdu.
Nie chcę niepotrzebnie ciągnąć tego wątku, więc jeśli nie uzyskam odpowiedzi, to uważam temat za tymczasowo zamknięty, a jeśli uda mi sie zdobyć i wymienić wyświetlacz, to poinformuję o tym wszystkich.

Pozdrawiam,
Emil

joansmith napisał/a:
Wcale sie nie denerwujemy, po to jest forum, żeby pytać i sobie pomagać :)

Wszystkie 3 zakładki będą się wyślwietać. Sama niedawno na taki zmieniłam i pokazuje wszystkie funcje.

Pozdrawiam

Meewash napisał/a:
No dobra, rzuciłem okiem na allegro, ale skąd mam wiedzieć czy dany wyświetlacz jest typu A czy C?

Meewash napisał/a:
No dobra, rzuciłem okiem na allegro, ale skąd mam wiedzieć czy dany wyświetlacz jest typu A czy C?

oj weteran, weteran :D

http://www.peugeot207club...+wy%B6wietlaczy

Wogóle temat zaczyna nam się ostro dublować z już istniejącymi więc pozwolę sobie posprzątać a niniejszy zamknąć :)