Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Temat skrzyni powraca
Temat skrzyni powraca
Autor Wiadomość
SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-03-08, 14:19   Temat skrzyni powraca

Witam. Także i u mnie powoli przychodzi czas na nową skrzynię :mrgreen: Nie wyje jeszcze jakoś znacząco, w zasadzie słychać ją tylko na 4 i 5 biegu poniżej 2 tys obrotów i przy hamowaniu silnikiem.
Ze skrzyni jest też lekki wyciek z górnej części, ciężko powiedzieć dokładnie z którego miejsca, bo mając na uwagę jej ewentualną wymianę/naprawę nie przejmowałem się tym zbytnio.

Model: 20CQ27, może też podejść bez przeróbek 20CQ25 (z 1.4 16V 88/90KM).

Wiem, że dużo osób już przerabiało ten temat. Niektórzy naprawiali samą skrzynię jeszcze w ASO, niektórzy wsadzili regenerowane używki (z marnym skutkiem) itp.
Co w związku z tym polecacie? Naprawiać? Kupować używaną z jakimś niższym przebiegiem (mam na oku taką z rzekomym 70k km za 700 zł, tylko przed zakupem nie jest za bardzo możliwe sprawdzenie jej stanu)?
Macie ewentualnie jakiś sprawdzonych sprzedawców używanych skrzyń itp?

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-03-08, 15:11   

Według mnie i każdemu to proponuję, oddać do zakładu naprawiającego tylko skrzynie i koła zębate. Jest ich niewiele, ale znają się na rzeczy i cenowo wyjdzie to samo jak używka wątpliwej jakości.
Zwykle kończy się to na wymianie kilku łożysk na wałkach za kilkanaście złotych sztuka.

SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-03-09, 11:57   

Za twoją poradą Whitedany, dzwoniłem w okolicy do dwóch zakładów zajmujących się naprawą skrzyń... Cenowo - demontaż i montaż 400 zł + naprawa 400 zł + części xx zł. Ciężko powiedzieć, jeżeli ta używka za 700 zł by naprawdę miała ten przebieg "deklarowany" to chyba bym wolał ją zamienić... ale tego nigdy nie wiadomo.

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-03-09, 20:59   

Dlatego tak jak pisałem. W przypadku samodzielnego demontażu skrzyni, co nie jest jakoś specjalnie trudne, cena wychodzi zbliżona/porównywalna. Łożyska w tych skrzyniach lecą średnio po 40-50k km, także prawdopodobne jest że będzie w podobnym stanie, ale nie można od razu przekreślać na starcie ;) .

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Temat skrzyni powraca