Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » Wymiana mocowania/łożyska amortyzatora
Wymiana mocowania/łożyska amortyzatora
Autor Wiadomość
meewosh 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2009
Wysłany: 2018-01-03, 11:30   Wymiana mocowania/łożyska amortyzatora

Cześć.

Czy ktoś z użytkowników robił we własnym zakresie lub widział wymianę łożysk amorów z przodu? Nie mogę znaleźć dokładnego opisu czy zdjęć, a nie jestem pewien czy da się kompletną kolumnę wyjąć bez rozpinania zawieszenia, lub ściśnięcia sprężyn na aucie.

Prośba o podpowiedź tych co robili, skrzypi mi strasznie wiejsko przy skręcaniu i obstawiam z doświadczenia we francuzach łożyska.

michaś 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-01-03, 15:00   

https://www.youtube.com/watch?v=OeWxxzcOEik . Na upartego to od 2:17 powinno się udać, po odłączeniu łącznika stabilizatora
Sprężynę ściśniesz poprzez podkładanie czegoś pod wachacz i związanie jej. Operacja ryzykowna bo "sznurek" może w każdej chwili strzelić.

meewosh 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2009
Wysłany: 2018-01-03, 15:13   

Ten filmik widziałem, tylko że to jest przykład idealnych warunków i sprzętu :)

Ścisnąć sprężynę mam czym - mam ściągacze, chodzi tylko o to czy trzeba rozbierać cały zawias do wyjęcia kolumny jak na powyższym filmiku.

michaś 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-01-03, 21:47   

W momencie jak pisałeś post ja edytowałem swój. Trochę ciasno z uwagi na zwrotnicę którą trzeba zdjąć w dół. Reszta jak wyżej.

bilmar 

Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-01-10, 09:07   

Trzeba rozpiąć łącznik drążka stabilizatora, końcówkę drążka, ścisnąć sprężynę na max'a i powinno się udać.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » Wymiana mocowania/łożyska amortyzatora