Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Przedni reflektor
Przedni reflektor
Autor Wiadomość
ralf76 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2017-12-03, 11:17   Przedni reflektor

Witam czy ktoś wie do czego jest w przedniej lampie taka biała wystająca śrubka w kształcie krzyżyka, kręcenie ją nic nie zmienia.

cristiano112 

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-12-03, 12:10   

z tego co pamiętam to od długich świateł - góra dół

Whitedany 
Dla innych

Rocznik: 2008
Wysłany: 2017-12-03, 14:41   

A nie :D

Regulacja reflektorów jest połączona. Znaczy się, śruby odpowiadają za regulację obydwu, mijania i drogowych, w tym samym czasie. Drogowych nie ma jak fizycznie ustawić, bo nie ma czym. Tylko mijania i wynikowo ustawiają się drogowe.

Co do śrubek. Wystający biały krzyżak (poziomy) służy do regulacji w POZIOMIE. Biały otworek na klucz imbusowy służy do regulacji w PIONIE.

ralf76, kręcenie nią zmienia wszystko, ale trzeba dociągnąć do oporu na końcu obrotu i dopiero wtedy się poruszy. Inaczej lampa latałaby na każdej dziurze.

cristiano112 

Wysłany: 2017-12-03, 20:46   

Dany ja mam coś takiego, że w lampie soczewkowej lata mi cały środek góra dół, ale na silniczku można regulować -,- czasem się coś w niej "napnie" i trzyma normalnie, a po zgaszeniu środek znowu lata.

Da się to ustawić jakimś trickiem jak napisałeś ? żeby kręcić do oporu ? Podejrzewam, że lampa powypadkowa i mimo, że nie połamana to środek "spadł" z mocowań...

Whitedany 
Dla innych

Rocznik: 2008
Wysłany: 2017-12-03, 20:53   

Mnie też latał jak kupiłem auto, ale udało mi się tak jak mówisz "nasadzić" z powrotem na miejsce i się już ładnie trzyma. Nie wiem jak. Po prostu wskoczyło i działa.
U mnie ta regulacja w obu lampach działa trochę "na siłę". Jest bardzo niedelikatna, ale mimo wszystko precyzyjna :)

cristiano112 

Wysłany: 2017-12-03, 21:01   

Ja póki co jeżdżę na "śrubkę" wsadziłem tam na hama dużą śrubę i ustawiłem równo z drugim, ale to takie rozwiązanie na chwilę.

Wiem, że wypadła mi śrubka z 2 dni temu i o dziwo zaglądam a tu wszystko się trzyma jak powinno, chodzi góra dół i już ucieszony, że się "samo" naprawiło, a tu po zgaszeniu auta wszystko spadło i lata jak żyd po sklepie...

Ale kurcze wskoczyło raz tak jak trzeba więc może jest nadzieja to jakoś naprawić bez rozklejania lampy.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Przedni reflektor