Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Ilość płynu hamulcowego
Ilość płynu hamulcowego
Autor Wiadomość
Dev 
American V8 on-board

Kolor: CZERWONY ADEN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-11-28, 08:35   Ilość płynu hamulcowego

Pytanie potrzebuję kupić płyn hamulcowy na przegląd okresowy auta i pytanie ile wchodzi płynu w układ w Peugeotach? Jaki kupić, DOT4 czy więcej? Jakiej firmy?

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2017-11-28, 14:09   

Opinie są zbieżne i Pług potrzebuje około 1 litra poliglikolu.
W kwestii normy to wystarczy ci spokojnie DOT 4. Bardzo fajne opinie zbiera Motul RBF 660, ale za pół litra to około 60zł. Każdy DOT 4 się nada, byle nie jakiś Borygo, Diabełek, itp.

Jakiś czas temu przelałem układ zwykłym Orlenem i narzekać nie mogę.

cristiano112 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-11-28, 21:24   

Warto zmienić płyn?
Leży u mnie kupiony już 3 miesiąc bo nie mam czasu tego zrobić.. W lato po 2 hamowaniach ostrych robił się mięciutki pedał i jak postał na ręcznym noc to rano był taki twardy przed odpaleniem, że nie dało się go nawet na 1 mm wcisnąć.

Whitedany 
Dla innych

Wysłany: 2017-11-28, 22:36   

Ja przelewałem po 7 latach. Stary był już widocznie bardziej mętny, ale w kwestii sprawności hamowania nic się nie zmieniło. Może tyle że pedał jest delikatniej bardziej sztywny.
Z tym, że ja preferuję hamowanie silnikiem. Motul jak dla mnie jest za drogi. Może w następnym aucie, które wiem, ze będę tuningował. Pug nie jest tego warty.

esem 
auto mojej Żony

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2017-11-30, 08:25   

Płyn hamulcowy jest silnie higroskopijny. Dlatego zaleca się wymianę co 2 lata.
Ja miałem przykre doświadczenie z siłownikiem sprzęgła w lada2107. Zardzewiał, woda jako cięższa była na dnie.
Od tamtego czasu pilnuję wymiany płynu hamulcowego we wszystkich moich wozidłach. :idea:

Whitedany 
Dla innych

Wysłany: 2017-11-30, 14:23   

Niby, że tak, że się powinno i takie tam :) W Clio I na 20 lat używania auta w rodzinie płyn zmienialiśmy może ze 2 razy także tragedii nie ma i nie ma się co tak sztywno trzymać 2 lat, o ile układ jest szczelny i nie zmusza się płynu do wysilonej pracy.

esem 
auto mojej Żony

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2017-11-30, 14:28   

Whitedany napisał/a:
Niby, że tak, że się powinno i takie tam :) W Clio I na 20 lat używania auta w rodzinie płyn zmienialiśmy może ze 2 razy także tragedii nie ma i nie ma się co tak sztywno trzymać 2 lat, o ile układ jest szczelny i nie zmusza się płynu do wysilonej pracy.

Przecież DOT 4 kosztuje grosze (12-15,-zł ?). Warto szukać szczęścia :?:

Whitedany 
Dla innych

Wysłany: 2017-11-30, 14:36   

Szczęściu raczej trzeba pomóc, ale przesadzać też nie należy :) Do tego zwykle nikomu się nie chce, nie ma jak, a jeżeli nie ma spadku w jakości hamowania, to nie też ruszać nie ma co. To nie wyścigi, a i 40zł to też nie w kij dmuchał.

Z gęstością DOT'a nie do końca jest tak, że jest lżejszy. Jest nawet minimalnie, nieznacznie cięższy od wody. Jedynie kwestia higroskopijności.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Ilość płynu hamulcowego