Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Na luzie » Giełda » KUPUJEMY AUTO » Kupujemy Auto » Kupię Peugeota 207 1.6 Prośba o pomoc
Kupię Peugeota 207 1.6 Prośba o pomoc
Autor Wiadomość
Marcin_1998 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-10-25, 16:09   

DWiton napisał/a:
Whitedany napisał/a:
Teraz za dobrze utrzymane 1.6 dałbym właśnie te 16, maks 17k za igłę. Więcej nie warto, bo za 4-5k więcej masz nowszej generacji auto z lepszym/nowszym silnikiem HDi.

No właśnie brakuje tych 4-5 k, kto wie czy nie dozbierać jeszcze trochę, ale jak dobrze pójdzie to w sobotę pojadę go obejrzeć, uzbrojony w wiedzę :) Dzięki wam wszystkim raz jeszcze za wszystkie porady i informację -_-

+ 2000 zł na wkład startowy.... ;)

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2017-10-25, 18:20   

No dokladnie ceny elementów do tego auta to jest koszmar jak ci sie trafi egzemplarz w ktorym elektronika szfankuje to jestes pozamiatany:

Pompa ABS - 500zł
Rozrząd kompletny z łancuchem - 800zł
Czujnik cisnienia paliwa - 500zł
Przekaznik swiec - 500zł
Kazdy niedopatrzony wtrysk 400-500zł za sztuke
I tak mozna wymieniac w nieskonczonosc :P

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Corcky 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2017-10-25, 19:16   

emswisnia napisał/a:
A nie dziwi was że 2010 rok w cenie 16tys zł :/ chyba że ceny 207 tak bardzo spadają z miesiąca na miesiąc.

Mnie dziwi. Według mnie zdecydowanie za mało, na zadbanego Puga z tego rocznika.

DWiton budżet jakim dysponujesz to 15 kafli? Z tych co podałeś, nie brałbym żadnego. Rzuć okiem na tego:

https://www.otomoto.pl/of...html#950df6548b

Jeśli auto jeździło w Polsce, to przebieg jest mozliwy. Każdy dodatkowy kilometr to problemy z wtryskami, świecami, a koszty w tym wypadku są ogromne. A diesle z zagranicy mają cofane liczniki. Cierpliwość w szukaniu auta jest tu dobrym doradcą :)

90konna 1.6 jest bez dwumasy (mniejsze koszty utrzymania, gorszy komfort jazdy)
110 konna 1.6 z dwumasą (wyższe koszty np. wymiany, 2.5 tys za sprzęgło z dwumasem, lepszy komfort jazdy na niższych obrotach)

Miałem obie, więc wiem o czym piszę :mrgreen:

emswisnia 

Kolor: SZARY CENDRE
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-10-25, 19:27   

Corcky napisał/a:
emswisnia napisał/a:
A nie dziwi was że 2010 rok w cenie 16tys zł :/ chyba że ceny 207 tak bardzo spadają z miesiąca na miesiąc.

Mnie dziwi. Według mnie zdecydowanie za mało, na zadbanego Puga z tego rocznika.

DWiton budżet jakim dysponujesz to 15 kafli?

90konna 1.6 jest bez dwumasy (mniejsze koszty utrzymania, gorszy komfort jazdy)
110 konna 1.6 z dwumasą (wyższe koszty np. wymiany, 2.5 tys za sprzęgło z dwumasem, lepszy komfort jazdy na niższych obrotach)

Miałem obie, więc wiem o czym piszę :mrgreen:

W końcu ktoś przyznał mi rację że ten rocznik coś mało kosztuje.
Rok temu za swój 1.6hdi 90KM Trendy dałem 14tys. kompletem opon lato zima ;P a przy kupnie utargowałem 1500zł.

Niestety w wersji 90KM zwykłe sprzęgło daje o sobie znać - uważam że bardziej je słychać niż w wersji 110KM.

DWiton 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2017-10-25, 19:56   

Cytat:
[quote="Corcky"]
emswisnia napisał/a:

DWiton budżet jakim dysponujesz to 15 kafli? Z tych co podałeś, nie brałbym żadnego. Rzuć okiem na tego:

https://www.otomoto.pl/of...html#950df6548b

Jeśli auto jeździło w Polsce, to przebieg jest mozliwy. Każdy dodatkowy kilometr to problemy z wtryskami, świecami, a koszty w tym wypadku są ogromne. A diesle z zagranicy mają cofane liczniki. Cierpliwość w szukaniu auta jest tu dobrym doradcą :)

Co do cierpliwości to się zgodzę, nie potrzebuje auta na już, dlatego daję sobie czas na poszukiwania, ten który podesłałeś jest niedaleko więc warto się przejechać, tyle że już w ogłoszeniach dość długo wisi, no i to wgniecenie od kierowcy, dzwonię jutro może podeśle mi gość zdjęcie silnika to też zbadam czy wymyty, bo gość nie jest komisem tylko "bezpośrednim importerem aut od 1szego właściciela -_-

Jeszcze jest też opcja wstrzymania się i rozpoczęcia poszukiwań od budżetu 20k. i tak potem 25k i w górę ;)

Noxy, a z z tą elektroniką to dobrze wiedzieć, ale to że coś się z nią dzieje to jedynie możesz wykryć jak co, podepniesz pod komputer, albo na stacji diagnostycznej ? Bo widzę że ceny faktycznie wysokie oO

Corcky 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2017-10-25, 21:20   

Ja tam widzę obtarcie z tyłu na prawnych drzwiach. Warto się zaopatrzyć w czujnik lakieru (bez problemu możesz taki wypożyczyć na necie), czy faktycznie auto bezwypadkowe, jeśli tak to duży plus.

Ja bym jednak większą uwagę niż do elektroniki przyłożył do stanu:
- sprzęgła/dwumasu
- świec/wtrysków (możesz sprawdzić ich stan podłączając pod kompa, choć wtryski - z tego co czytałem - i tak mogą być już słabe, nawet jeśli komp pokaże że są ok. A czy jest walnięta świeca to komputer na pewno Ci pokaże. Generalnie warto tu patrzeć też na przebieg, dlatego unikalbym auta sprowadzonego)

Bo to są najkosztowniejsze rzeczy, licząc też robociznę.

Peugeot 207 club Strona Główna » Na luzie » Giełda » KUPUJEMY AUTO » Kupujemy Auto » Kupię Peugeota 207 1.6 Prośba o pomoc