Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Listwa gumowa zderzaka przedniego
Listwa gumowa zderzaka przedniego
Autor Wiadomość
SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
  Wysłany: 2017-03-02, 14:45   Listwa gumowa zderzaka przedniego

Witam. Czy miał już ktoś przyjemność demontować listwę zderzaka przedniego (OE 7452 HV)? Moja jest nieco obtarta i chciałbym ją pomalować.
W jaki sposób jest mocowana do zderzaka? Są tam tylko zatrzaski czy jakieś spinki również? Jak ją ściągnąć, żeby czegoś nie urwać, bez zdejmowania zderzaka ;)

I pytanie numer 2. Co polecacie do pomalowania takiej listwy? Zwykły lakier strukturalny (np Boll) czy coś innego?

dokładnie chodzi o to:

Bouli 
Serce zostało w GTi

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-03-02, 14:58   

Nie jest ona gumowa ale niech będzie :)

co do ściągnięcia to musisz stargać cały zderzak bo jest mocowania są od wewnątrz. Wiem bo ściągałem :) Nie znam sposobu żeby to zdjąć bez zdejmowania zderzaka

Co do malowania to niektórzy lakierują to po kolor nadwozia a jeśli chcesz na czarno to odradzam zwykły czarny spray na zewnątrz. Ja malowałem zwykłym motipem i po roku duża większość zlazła. Myślę że Boll do zderzaków albo coś podobnego będzie ok, choć teraz ja bym to chyba odnowił opalarką. Obcierek może nie zakryjesz ale odzyska piękną głęboką czerń :)

SauronS 
+ LPG

Wysłany: 2017-03-02, 15:31   

Też mi się wydawało, że nie jest gumowa, ale taki opis był w service boxie ;)

A łatwiej będzie zrzucić zderzak czy okleić wszystko w koło i pomalować tą listwę na samochodzie? Zderzaka jeszcze nie miałem przyjemności ściągać, ale widzę, że jest on mocowany chyba w 6 miejscach, tak? Jakbyś poratował szybką instrukcją zrzucenia zderzaka to byłoby :cool: . I czy ewentualnie trzeba się zaopatrzyć w jakieś spinki, czy wszystkie nadadzą się do ponownego montażu?

U mnie dodatkowo ktoś próbował malować już tą listwę i chyba dał jakiś zły podkład czy coś w tym rodzaju i na tej listwie jest trochę takich białych kropek, dlatego pomysł z opalarką, chociaż bardzo dobry u mnie raczej odpada.

Bouli 
Serce zostało w GTi

Wysłany: 2017-03-03, 09:20   

http://chomikuj.pl/weapon...naprawa/Demonta*c5*bc-monta*c5*bc++Zderzak+przedni,1100807737.pdf

Zerknij tutaj, generalnie nic trudnego tylko dość czasochłonne. Przydają się kobyłki żeby zrzucić kola i nie montować ich z powrotem

Zderzak 3ma się głównie na 4śrubach (po 2 na stronę) do których dostaniesz się ścigając nadkola i tu właśnie schodzi się najwięcej czasu. Oczywiście jeszcze te malutkie od góry ale to jest minuta roboty + ew osłony od dołu jeśli masz ale są na spinki wkręcane .

Co do spinek to wszystkie są teoretycznie wielokrotnego użycia, osłony na dole są fabrycznie na metalowych spinkach więc jedynie co możesz zepsuć to te od nadkola które łapią za błotnik przy drzwiach

SauronS 
+ LPG

Wysłany: 2017-03-03, 19:41   

Już dzisiaj sobie poradziłem z tym tematem i było dokładnie tak jak mówisz Bouli. Opiszę to w punktach, może komuś się przyda.

1. Cztery małe śrubki na górze torx (nie pamiętam dokładnie numeru)
2. Kołki rozporowe przy na dole i przy mocowaniu nadkoli
Również korzystałem z kobyłek bo bez zdjęcia kół i odpięcia wszystkich spinek z przodu nadkoli nie wyobrażam sobie tego robić :D
3. Dwie śrubki na klucz 10, na stronę przy łączeniu z błotnikiem (po zdjęciu nadkoli)
4. Przed ściągnięciem zderzaka warto wykręcić i odpiąć wtyczki od halogenów. Ramki przeciwmgielnych wyskakują bez większych problemów, dalej mamy dwa torxy, wymiar jak w punkcie 1.

Sama listwa mocowana jest na zatrzaski i nawet po zdjęciu zderzaka nie jest prosto ją ściągnąć, także bez zrzucenia zderzaka nie ma opcji jej wymontować. Radzę podważać wspomniane zatrzaski zaczynając od prawej lub lewej strony i jednocześnie z wyczuciem, ciągnąć całą listwę do góry.

Odnośnie malowania to użyłem lakieru czarny mat (musi być z przeznaczeniem do tworzyw sztucznych), ale nie strukturalnego (listwa jest raczej gładka, matowa). Wcześniej zmatowiłem ją papierem wodnym 600 (może być też włóknina) i dobrze odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną. Podkładu nie stosowałem, gdyż pracownik mieszalni lakierów mówił, że nie trzeba i taka informacja była też na puszce z farbą. Jedna warstwa, 20 minut czekania, druga warstwa, 20 minut czekania i ja jeszcze się pokusiłem o trzecią (bo były małe niedociągnięcia :lol: ) po 40 minutach od nałożenia trzeciej warstwy, zakładałem listwę na zderzak. Wyszło bardzo fajnie mimo, że lakiernik ze mnie raczej słaby, niestety zdjęć nie robiłem. Czas pracy na spokojnie z malowaniem to u mnie jakieś 5 godzin.

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2017-03-03, 19:41   

Spinki dobrze jest ściągać zagiętymi szczypcami, takimi jak ściąga się zabezpieczenia łożysk w piastach :)

Bouli 
Serce zostało w GTi

Wysłany: 2017-03-06, 09:26   

SauronS napisał/a:
Również korzystałem z kobyłek bo bez zdjęcia kół i odpięcia wszystkich spinek z przodu nadkoli nie wyobrażam sobie tego robić :D

Można bez kobyłek ale wtedy auto na podnośnik, ściągasz koło, ściągasz nadkole i zakładasz koła i druga strona

Oby lakier Ci wytrzymał dłużej niż mi :)

Rico 

Wysłany: 2017-07-28, 20:54   

żeby lakier się trzymał na takim plastiku to wypadało by go uprzednio zmatowić, później pomalować podkładem, a dopiero później malować

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » Listwa gumowa zderzaka przedniego