Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Wymiana szczęk hamulcowych
Wymiana szczęk hamulcowych
Autor Wiadomość
scobydoo 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2014-04-27, 09:40   Wymiana szczęk hamulcowych

Siemka,
Mój pług ma już prawie 150tyś. od kilku dni mam problem z tylnymi hamulcami bębnowymi.
Wszystko wskazuje na to że skończyły mi się szczęki hamulcowe, gdy cofam hamulce piszczą, samochód jak by cały czas troszeczkę tyłem hamował. Jakie klucze będą mi potrzebne do wymiany, proszę o małe rady techniczne na co uważać? Dzięki z góry.

alskar 
MaTiU

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2008
Wysłany: 2014-04-28, 08:16   

Miałem niedawno to samo, pomogło przesmarowanie linki hamulca ręcznego, która nie odbijała i szczęki ocierały o bęben.

tomu80
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-28, 08:28   Re: Wymiana szczęk hamulcowych

scobydoo napisał/a:
Siemka,
Mój pług ma już prawie 150tyś. od kilku dni mam problem z tylnymi hamulcami bębnowymi.
Wszystko wskazuje na to że skończyły mi się szczęki hamulcowe, gdy cofam hamulce piszczą, samochód jak by cały czas troszeczkę tyłem hamował. Jakie klucze będą mi potrzebne do wymiany, proszę o małe rady techniczne na co uważać? Dzięki z góry.

Czasami dzieje się tak kiedy pęknie jedna ze sprężyn powrotnych, ściskających szczęki. Wtedy przy cofaniu bęben "zabiera" jedną okładzinę, która przez to zaczyna samoczynnie hamować. Miałem tak w Fiacie Punto. Tak czy inaczej warto rozebrać bębny, sprawdzić to i przy okazji wszystko wyczyścić.
Ostatnio zmieniony przez tomu80 2014-04-28, 11:32, w całości zmieniany 2 razy  

deste 
-alfisti-

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Wysłany: 2014-04-28, 11:30   

Jest jeszcze jedna możliwość- okładzina szczęki odkleja się i może blokować się w bębnie.

wandzik 

Wysłany: 2014-04-30, 15:03   

Poczytaj na http://www.centrumhamulcowe24.pl ja tam często zaglądam bo mają fajne artykuły o hamulcach a w komentarzach czasami fajne dyskusje się rozpoczynają. Zdarza się też ze trafisz na jakis fajny poradnik typu "jak to naprawić"

Dev 

Kolor: CZERWONY ADEN
Wysłany: 2014-05-01, 17:57   

Jeżeli byłoby coś nie tak ze sprężynami w bębnach to dokupienie kompletu nie jest jakieś makabrycznie drogie. (http://allegro.pl/sprezyny-szczeki-xsara-peugeot-207-kangoo-primera-i4131241220.html) - 32zł za komplet na lewą i prawa stronę.
Jak wygląda wymiana - trzeba zdjąć koło i ewentualnie odkręcić jakąś śrubkę trzymającą bęben albo nie ma żadnych śrubek i bęben trzyma się razem z felgą (dokładnie nie wiem - ja mam tarczówki). Potem najlepiej gumowy młotek i trzeba ostukiwać bęben po całości tak by zszedł. Nie wolno walić od tyłu (Jezu Święty, ale wyszło :ops: ) bo zdejmiesz bęben razem z okładzinami. Po prostu trzeba oddalić szczeki od bębna (opukując go) by ten zszedł.
Potem popatrz czy sprężyny nie pordzewiałe, popękane, może tłoczek się zblokował.
deste napisał/a:
Jest jeszcze jedna możliwość- okładzina szczęki odkleja się i może blokować się w bębnie.

Nooo a jak się odklei po całości to dopiero jest zabawa :D

wacekgacek 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2014-08-06, 21:24   

jakiej wielkości (rozmiar) klucza potrzebny jest do zdjęcia bębna i wymiany szczęk hamulcowych w Peugeocie 1.4 16V 88KM 65kw z 2007 roku?

jak mierzyłem suwmiarką nakrętkę to wypadałoby żeby rozmiar klucza był albo 35 albo 36.

Mam też pytanie odnośnie zdjęcia tego zabezpieczenia które blokuje tą nakrętkę, czy później śruba jest do wymiany czy to się da jakoś delikatnie odgiąć i po wymianie szczęk zakręcić i z powrotem zabezpieczyć?

mikolajmarzenka 

Kolor: BIAłY BANQUISE
Wysłany: 2014-08-07, 07:25   

klucz 36,mozesz spowrotem te sama srube uzyc

rejdzik 

Kolor: ZółTY LACERTA
Wysłany: 2016-12-30, 15:40   

Dziś zdjąłem bęben. Odkleiła się jedna okładzina. Dlaczego!? Była Ferodo, czyli ori.
Klucz 36. Należy odgiąć nakrętkę na blokadzie. U mnie siedziała bardzo sztywno. Metrowa przedłóżka dopiero zdziałała cuda. Klucz pneum nie odkręcił. Na wstępie polecam poluzować linki na dźwigni ręcznego. Wrzucam kilka zdjęć.

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Wysłany: 2016-12-30, 16:47   

Okładziny w bębnach mają to do siebie, że lubią odpadać i blokować koło. Często dzieje się tak jak probujemy bawić się ręcznym na zakrętach :) Czasem same z siebie. Marka niewiele tu pomoże.
Też odkręcam długą rurą, w moim przypadku półtora-metrową hydrauliczną. Bardzo dobre czucie jest :)
Linek ręcznego nie ma żadnego sensu luzować. Wystarczy tylko zdjąć jedną sprężynę w środku bębna, a reszta sama wychodzi. Szkoda sobie niepotrzebnej roboty dodawać.
Z nakrętką napisz raczej, zbić wypust na nakrętce, niż ją odgiąć, bo się znajdzie jeszcze jakiś Janusz i będzie wyginał nakrętkę :D

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Wymiana szczęk hamulcowych