Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » usuwanie katalizatora
usuwanie katalizatora
Autor Wiadomość
krzysiekk 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2009
Wysłany: 2011-11-23, 21:50   

mazi napisał/a:
generalnie nie chodzi nmi o to zeby wykrzesac z niego 200 km albo cos! poprostu chodzi mi o zwiekszenbie momentu i zeby byl troszke rzwawszy i tyle.... a powiedzcie czy cos takiego jak filtr czastek stalych jest montowane do kazdej 207-ki? gdzie tego mam szukac ewentualnie? jak to wyglada? macie jakies foto?

To robić chipsa i nie kombinować :mrgreen: a jak w upał będzie puchł to zamontujesz IC
Chyba dopiero w nowych 1.4 jest FAP

mazi 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2011-11-24, 16:42   

da sie to jakos sprawdzic?

wiehol 
angler

Rocznik: 2009
Wysłany: 2011-11-24, 17:41   

Da się, tutaj (http://public.servicebox.peugeot.com)

reignman 
Ulubiony księgowy :)

Rocznik: 2007
Wysłany: 2011-11-24, 19:14   

mazi napisał/a:
da sie to jakos sprawdzic?

Jeśli masz auto z 2008 roku to raczej na pewno nie masz FAP'a.
FAP montują chyba od tego roku dopiero.

wac207 
carbon style

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2007
Wysłany: 2011-11-24, 20:31   

reignman napisał/a:
Jeśli masz auto z 2008 roku to raczej na pewno nie masz FAP'a.
FAP montują chyba od tego roku dopiero.

Zgadza się. Przed liftem w 1.4 HDi nie było FAP, teraz montują już w tym silniku.

mazi 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2011-11-25, 19:28   

no to super dzieki za pomoc... ;D jutro albo po jutrze zdam relacje jak wydech chodzi...

gtriderxc 
gtriderxc.tk

Rocznik: 2006
Wysłany: 2011-12-24, 12:05   

Ja mam auto bez kata i chciałbym go teraz wmontować. Dochodzą mnie jakieś słuchy, że jeśli nie mam kata, to mam coś namieszane w elektronice, bo nie powinien chodzić silnik. Podobno ma to związek z sondą lambda. Może mi ktoś podpowiedzieć co mogę mieć namieszane i z czym wiąże się naprawa i wmontowanie kata? Co do Waszych wcześniejszych pytań, nic mi głośniej nie chodzi, nie gwiżdże, nie leje się itd. Różnica jest tylko taka, że tu gdzie mieszkam auto mi nie przejdzie przeglądu, a do prawdziwej jazdy mam motor, więc te kilka koni mniej specjalnej różnicy mi nie zrobi.

PS. może mi ktoś podpowiedzieć gdzie w ogóle znajduje się w 1.4 HDi 2006 sonda lamda? Może jakieś zdjęcie? Ja mogę zrobić zdjęcia jak wygląda to u mnie.

tomu80 
192 KM, 330 Nm

Rocznik: 2011
Wysłany: 2011-12-25, 22:28   ...

Przecież to diesel - nie ma czegoś takiego jak sonda lambda... Bawisz się w wycinanie katalizatora,a nie wiesz takich podstawowych rzeczy o samochodzie...? No chyba,że kupiłeś z już wyciętym.

gtriderxc 
gtriderxc.tk

Wysłany: 2011-12-27, 17:35   

Kupiłem już z wyciętym. Ja się nie bawię, bo jak zauważyłeś nie znam się na autach aż tak dobrze. O sondzie lambda powiedzieli mi mechanicy w warsztacie. Braku kata też sam nie zauważylem. Po prostu kupiłem auto i ciągnęło mi spaliny do środka. Podjechałem do warsztatu żeby mi sprawdzili gdzie przecieka, a oni mi, że zamiast kata mam wspawany i to bardzo lipnie (nieszczelnie) kawałek rury. Pojechałem do warsztatu, we Wrocławiu w porcie, gdzie podobno zajmują się francuskimi autami. Mieli tam kata od innego modelu ale nie mieli czasu ani uchwytów aby go zamontować. Pozwoliłem im zmienić olej i filtry i porozmawiałem sobie trochę z nimi udając totalnego leszcza. Dowiedziałem się, że np. ten katalizator trzeba jak najszybciej wstawić, bo wysiądzie... (uwaga!) turbina. Jak napisałem zaawansowanym mechanikiem samochodowym nie jestem (elektronikiem) ale aż takim idiotą również nie. Wiem, że w niektórych silnikach ciężarówek faktycznie spaliny zza układu oczyszczania wracają do turbiny, bo jeździłem takim Mercedesem ale w Peogeocie, którego miałem przed sobą na podnośniku? Włączył mi się więc tryb "jak najszybciej wyjść i więcej nie wracać". A! No i jeszcze właśnie oni się dziwili, że "jak ten silnik może chodzić bez katalizatora". Że ktoś tam coś musiał nieźle namieszać, żeby oszukać sondę lambda i teraz przy zakładaniu trzeba będzie wszystko odkręcić. Tę teorię o sondzie lambda usłyszałem jeszcze od drugiej niezależnej osoby i dobrze wiedziała, że to diesel. Nie śmiejcie się proszę, bo to moje pierwsze własne osobowe auto w życiu. Wcześniej nawet nie wiedziałem, że diesle też mają katalizatory! Nie siedzę w tym dlatego proszę o pomoc, bo byłem już w 5 warsztatach i albo nie chcą się za moje auto w ogóle zabierać albo próbują oszukać. Mam wyjątkowego pecha ale nie jestem idiotą. Dwa tygodnie temu podobno zmieniono mi pompę wody i pasek rozrządu. Wczoraj odkręciłem obudowę paska, który wygląda jak opona Syrenki z 1978 roku. Nie mam dwóch lewych rąk i sam sobie wymienię ten pasek. Sam sobie też założę katalizator i pewnie już bym to zrobił, gdyby mi ktoś nie naopowiadał o elektronikach i sondach lambda! Czyli mówicie, że założenie kata w dieslu, to tylko złapanie "bańki" obejmami na turbinie i rurze wydechowej? Nie ma tam żadnej filozofii, sond i elektroniki?

tomu80 
192 KM, 330 Nm

Rocznik: 2011
Wysłany: 2011-12-28, 11:04   ...

Nie ma nic żadnych sond - jest goły katalizator. Nawet EGR w razie czego jest przed katalizatorem. Jak tylko nie masz FAPa to kup katalizator i wspawaj po prostu.

gtriderxc 
gtriderxc.tk

Wysłany: 2011-12-29, 18:01   

Dzięki za odpowiedź. Nawet nie muszę go spawać. W Peugeocie mają dostępne wszystkie uchwyty do montażu, a ucha na rurze i turbinie tylko trzeba będzie oczyścić ze spawów pilnikiem jakimś.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » usuwanie katalizatora