Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposa?enie » Instalacja fabrycznego tempomatu.
Instalacja fabrycznego tempomatu.
Autor Wiadomość
19adam87 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2022-11-16, 10:06   Instalacja fabrycznego tempomatu.

Cześć,
kupiłem sobie "na lato" 207cc. Kilka jak nie kilkanaście lat temu miałem już styczność z tym modelem i ponieważ ciepło wspominam ten samochód postanowiłem sobie kupić takiego malucha w wersji cabrio.
Niestety mocno mi doskwiera brak tempomatu w moim egzemplarzu, a nie ukrywam jest to przydatny bajer. Gdzieś na forum czytałem, że ktoś już podejmował się tego tematu niestety brakuje szczegółowego opisu stad kilka pytań i pkt do omówienia.

Co będzie potrzebne
1. Manetka tempomatu
2. Obudowa kolumny kierownicy z otworem na ta manetkę
3. Dwa styczniki od pedałów hamulca i sprzęgła
4. PeugeotPlanet2000 do aktywacji funkcji w ECU

Teraz pytania.
No właśnie. Dwa styczniki od pedałów . Czy wersja bez fabrycznego tempomatu posiada taki stycznik pod pedałem sprzęgła? Pod hamulcem to oczywiste choćby do aktywacji światła STOP. Natomiast czy taki stycznik znajduje się pod pedałem sprzęgła? Chyba nie było sensu go tam montować jeśli dana wersja nie była fabrycznie wyposażona w tempomat?

Jeśli go tam nie ma to czy jest chociaż wyprowadzona wiązka?
Co o tym myślicie?
Czy jest na forum ktoś kto przerobił temat od początku do końca i może tu pomóc?
Na co zwrócić uwagę?

Koszt części jest śmieszny więc myślę, że warto.

Pozdrawiam
Adam

wojtekk1 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2008
Wysłany: 2022-11-19, 21:13   

Witam . W moim wszystko było. Wystarczyła aktywacja w kompie i działa. Nie działa tylko ogranicznik prędkości jeśli kupisz manetkę z tą funkcją. Obudowy kolumny kierownicy też nie trzeba kupować , ostry nożyk i podcinasz tą co jest.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposa?enie » Instalacja fabrycznego tempomatu.