Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Peugeot 207 1.6VTI 120km gaśnie silnik
Peugeot 207 1.6VTI 120km gaśnie silnik
Autor Wiadomość
czary1994 

Rocznik: 2007
  Wysłany: 2021-11-25, 09:42   Peugeot 207 1.6VTI 120km gaśnie silnik

Cześć, od kilku dni jestem posiadaczem Peugeota 207 (1.6VTI, 120km z 2007 roku z instalacją gazową). Po zakupie niestety niemiłe zaskoczenie, stały check (który niby miał być tylko od sondy). Silnik pracuje bardzo dobrze, równo przyspiesza, nic nie stuka. Rozrządu też nie słychać. Przebieg 190tys. Silnik lubi zgasnąć po przejechaniu 20-30km, ale dopiero przy bardziej dynamicznej jeździe i przekraczaniu 3tys obrotów (na benzynie i gazie). Po czym normalnie odpala i jedzie dalej. Raz również zdarzyła sie utrata mocy po czym silnik zgasł i tak samo za chwilę odpalił.
Sprawdzony check - błędy poniżej na zdjęciu:

Aktualnie jestem w trakcie wymiany czujnika położenia wału. Czy ktoś miał podobny problem lub zna rozwiązanie? Jeśli czujnik nie pomoże w planach miałem wymianę tych 2 cewek, a następnie sondę.
PS samochód sprowadzony z Holandii, próbowałem zmienić język menu na angielski ale wyskakuje komunikat z prośbą o włożenie płyty CD, której nie posiadam. Czy jest możliwość zmiany języka na angielski?

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Peugeot 207 1.6VTI 120km gaśnie silnik