Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposa?enie » Nie działa przycisk A/C
Nie działa przycisk A/C
Autor Wiadomość
norek12345 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2008
Wysłany: 2021-07-13, 01:57   Nie działa przycisk A/C

Cześć
w moim 207 z klimą manualną (przedlift) klimatyzacja działa non stop, bez względu na stan przycisku A/C. Przycisk działa, w tym sensie, że podświetla się po wciśnięciu.
Działało wszystko dobrze do czasu, aż warsztat rozebrał panel, w celu wymiany podświetlenia pokrętła temperatury (oprócz tego pokrętło kierunku nawiewu ciężko chodzi od tego czasu).
Czy mogli coś przez przypadek rozłączyć ?
W diagbox odczytałem błąd BSI - no communication with air-conditioning ECU.
Chcąc go usunąć przestawiłem jedną opcję - BSI/Driving Comfort/AC control logic
z BSI na BSI + Dashboard i uzyskałem stan odwrotny, tzn. klima nie działa bez względu na stan
przycisku, ale błąd zniknął. :P
Czy ktoś z klimą manualną i diagbox mógłby podejrzeć i przesłać, jak powinny być ustawione opcje klimatyzacji w BSI ?
Wiem, że powinno się jeźdźić z włączoną klimą cały czas, ale wolałbym mieć możliwość jej wyłączenia (gdyż auto jest słabsze) i po prostu nie lubię, jak coś jest popsute w aucie..
Z góry dzięki za pomoc.

[ Dodano: 2021-07-16, 12:02 ]
Znalazłem sam, piszę, jakby ktoś miał podobny problem.
W BSI w Driving Comfort są dwie pozycje dotyczące ogólnie tego, czy auto ma zamontowaną klimatyzację. Ta u góry (piszę z pamięci) -" manual aircon or no aircon" -
musi być włączona (czyli yes - manual).
Ta na samym dole dotyczy klimatyzacji automatycznej. Czyli pomimo brzmienia:
"air conditioning" - musi być wyłączona (NO). Wszystkie inne pozycje przy klimie manualnej muszą być wyłączone, oprócz "aircon blower motor".
I działa zarówno klima, jak i jej załączanie przyciskiem. Bardzo przydatne - auto nie jest słabsze na klimie (mam gaz), ale bardzo rośnie zużycie gazu, o 2l/100km.
Nie wiem czemu, ale mechanik zawsze przestawia mi ustawienia w komputerze i potem muszę po nim naprawiać :rotfl:

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposa?enie » Nie działa przycisk A/C