Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie nap?du » Terkotanie po wymianie sprzęgła i oleju w skrzyni
Terkotanie po wymianie sprzęgła i oleju w skrzyni
Autor Wiadomość
kola01 

Rocznik: 2010
Wysłany: 2021-04-09, 18:58   Terkotanie po wymianie sprzęgła i oleju w skrzyni

Witam,
Właśnie wymieniłem w serwisie zestaw sprzęgła na VALEO i od razu zauważyłem problem:

Na postoju, z uruchomionym silnikiem (na luzie), po wciśnięciu pedału sprzęgła słyszę tylko cichą pracę silnika. Czyli jest OK.
Ale gdy puszczę pedał sprzęgła to pojawia się dodatkowe terkotanie słyszalne w kabinie. Nie jest jakieś głośne ale jednak jest i denerwuje mnie.
Przy kolejnych wciśnięciach i puszczeniach pedału sprzęgła, terkotanie potrafi być cichsze, głośniejsze a czasem nie ma go w ogóle. Za każdym razem jest praktycznie inaczej.
Jestem przekonany, że na starym sprzęgle tego nie było. Może się pojawiał jakiś niewielki szum (o ile w ogóle) ale ledwo słyszalny i za każdym razem o podobnej głośności.

Macie jakieś pomysły/rady?

EDIT:
Dodam jeszcze, że przy wymienia sprzęgła wymieniałem olej w skrzyni biegów na polecany tu Motul 75W80.

Byłem ponownie u mechanika. Jego zdaniem jest wszystko OK a to rzężenie to praca wałka sprzęgłowego, że w zależności jak się ułoży, to słychać go bardziej lub mniej.

Ma to jakiś sens?

EDIIT 2:
To może zapytam inaczej:
1. czy jest możliwe, że mechanik coś źle zrobił przy montażu sprzęgła, czego skutkiem są np. jakieś naprężenia lub luzy i teraz występuje terkotanie?
2. Czy takie terkotanie może być wynikiem zużycia się łożyska oporowego sprzęgła (dałem nowe w zestawie ale może mechanik nie wymienił)?

Z kolejnych objawów zauważyłem, że puszczając pedał sprzęgła (na luzie, silnik włączony) za każdym razem słyszę puknięcie, gdy sprzęgło zaczyna łapać.

Proszę o jakieś sugestie bo nie wiem co robić.
Wersja: Presence 5-drzwi

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie nap?du » Terkotanie po wymianie sprzęgła i oleju w skrzyni