Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Wymiana odma silniki 1.4 1.6 VTI
Wymiana odma silniki 1.4 1.6 VTI
Autor Wiadomość
gifter 
Masta Dizasta

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2008
  Wysłany: 2020-09-19, 08:52   Wymiana odma silniki 1.4 1.6 VTI

Dzień dobry wszystkim.

Znalazłem rozwiązanie problemu dla silników VTi które mają następujące problemy:
Problemy z rozruchem
Problem z obrotami biegu jałowego
Spalanieeeee oleju
Inny objaw to zasysanie korka oleju i bagnetu

Tutaj jest link do wymiany memebrany odmy. Całość zdjęć jak to wymienić + instrukcja jak zachowuje się silnik przed i po.

https://vanos-bmw.com/peugeot-ep6-membrane-valve-cover

W tym miejscu jedno pytanie - czy faktycznie demontaż oryginalnej pokrywy membrany jest trudny i można go połamać? Pytam bo pamiętam że kiedyś ktoś pisał o tym :( albo źle pamiętam :)

simonic 

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2009
Wysłany: 2020-09-24, 19:38   

Można połamać- sam połamałem częściowo ale nie wpłynęło to na działanie samej membrany. Niestety u mnie wymiana tej gumki nie pomogła w niczym...

gifter 
Masta Dizasta

Wysłany: 2020-09-24, 19:47   

A jak probujesz na wlaczonym silniku podniesc korek wlewu oleju to zasysa go czy lekko schodzi????

Pamietaj ze membrana to jedna rzecz, obok po prawej stronie jest jeszcze zaworek odmy - jego tez trzeba ogarnac, w sobote jade do ASO bo nie moge tego odszukac w zamienniku :(

simonic 

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2009
Wysłany: 2020-09-27, 07:16   

U mnie było tylko spalanie oleju. W ASO mają całą pokrywę tylko. Przynajmniej rok temu tak robili :( Problem z rozruchem i skaczącymi obrotami powodował termostat - tak wiem ja też byłem zaskoczony. A na spalanie oleju pomogła tylko wymiana silnika... Ten patent działa już od ponad 40000 km.

gifter 
Masta Dizasta

Wysłany: 2020-09-27, 17:40   

simonic, w takim razie mam mega prośbę również dla osób które kiedyś będą tu zerkać, mozesz nagrać filmik jak na włączonym silniku zachowuje się korek oleju? Czy jest zasysany czy też może podskakuje lub leży po odkręceniu na wlewie oleju.

Będę wisiał Ci piffko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2020-10-05, 11:38 ]
Dziękuje za pomoc (sarkazm - nikt mi nie pomógł mimo próśb).

Temat do zamknięcia.

Zapewne nikogo to nie obchodzi więc napiszę tylko że wymieniłem membranę odmy.

mc308 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2020-11-21, 13:48   

Wymiana w czymś pomogła ? Zmniejszyło się zużycie oleju czy to tylko pic na wodę ?

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Wymiana odma silniki 1.4 1.6 VTI