Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Kluczyk scyzoryk dziwne działanie
Kluczyk scyzoryk dziwne działanie
Autor Wiadomość
Pavel81 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2008
Wysłany: 2020-09-01, 09:34   Kluczyk scyzoryk dziwne działanie

Witam, koledzy mam dziwny problem ze swoim kluczykiem, otóż ostatnio musiałem otwierać auto drutem przez odchylenie drzwi ponieważ kluczyk scyzoryk przestał działać a drugi kluczyk mam zwykły. Żeby było śmieszniej bębenek centralnego zamka się zapiekł ponieważ był wiele lat nie używany i z kluczyka mechanicznie też nie dało rady otworzyć.

Sprawa jest o tyle dziwna że kluczyk scyzoryk działa w momencie jak dotknę grotem stacyjki i naciskam przycisk zamykania i otwierania. Centralny zamek zamyka i otwiera za pierwszym razem. Gdy tylko oddalę kluczyk od stacyjki centralny zdanie nie działa.

Wyjąłem bębenek z drzwi wykąpałem go porządnie w płynie hamulcowym i puścił. Założyłem i teraz otwieram drzwi z kluczyka ale chciałbym mieć sprawny samochód w 100%. Może miał ktoś podobny problem i wie co wymienić żeby centralny działał.

sebekle 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2020-09-05, 11:31   

może bateria za słaba po prostu

Pavel81 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2020-11-16, 10:15   

Witam ponownie. Koledzy problem rozwiązany. Centralny działał tylko w bliskiej odległości od stacyjki lub kolumny kierownicy. Znalazłem w swoim mieście człowieka zajmującego się elektroniką samochodową. Podjechałem człowiek wyszedł zobaczył zabrał kluczyk i za 15 minut wrócił z działającym kluczykiem. Powodem był zimny lut na płytce. Czas naprawy 15 minut, koszt naprawy 30PLN :)

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Kluczyk scyzoryk dziwne działanie