Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » kontrolka oleju Stop
kontrolka oleju Stop
Autor Wiadomość
Krzysztof 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2020-09-21, 10:44   kontrolka oleju Stop

witam chciałbym zapytać co to może być więć tak poziom oleju ok wszystko jak należy termostat nowy silnik elegancko chodzi temperatura stała wiatraki właczają sie jak należy żadnych objawów po okolo 40 minutach jazdy przy hamowaniu zaczyna piszczeć czujnik oleju pojawia sie kontrolka stop 3 sekundy potem znika jadac dalej nic sie nie dzieje przykolejnym hamowaniu znów to samo wiec staje nie jade dalej silnik ostyga odpalam i kontynuje jazde nic sie nie pokazuje 40 minut mija znow kontrolka oleju :( jakieś pomysły peugeot 207 1,4 16v 2006 r pozdrawiam

gifter 
Masta Dizasta

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2008
Wysłany: 2020-09-21, 11:34   

VTI 95KM?

Jak dla mnie kolego to brakuje Ci oleju w silniku. Ale problemy z ciśnieniem - pompa olejowa.

Najpierw sprawdź na bagnecie czy ok.

Krzysztof 

Wysłany: 2020-09-21, 14:26   

wiesz co sprawdzałem olej codziennie ten bagnet ciężko odczytać zamówiłem dzisiaj nowy przez neta ale może i to prawda że za mało dolałem dzisiaj pól litra i niby pokazuje że ok nie wiem czekam na wizytę u mechanika dzisiaj jeżdziłem wszystko było ok jakieś dziwne objawy chociż gdyby było mało oleju faktycznie to czy nie powinny kontrolki się zapalać zaraz po odpalaniu czy to tak działa że jak silnik jest gorący to dopiero kontrolka warjuje

gifter 
Masta Dizasta

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2008
Wysłany: 2020-09-21, 14:35   

Jeśli masz VTI tak jak ja to na tym pomarańczowym polu w miarę dobrze widać.
Trzeba tylko za pierwszym razem dobrze wytrzeć w szmatkę lub lepiej ręcznik papierowy bagnet i wtedy włożyć go na chwilę do silnika i wyjąć, powinieneś widzieć stan. Jak chcesz to zrobię Ci filmik jak to robić prawidłowo.
Ten silnik ma kiepski rozrzad dlatego ja zawsze zalecam mieć 4/4 stanu lub 3/4 wtedy są najlepsze warunki do pracy tego silnika (niestety te silniki piją olej...) bo rozrząd korzysta z napinacza olejowego.

Krzysztof 

Wysłany: 2020-09-21, 14:56   

SILNIK OSTYGNIE WIECZOREM ZROBIE ZDJĘCIE JAKI JEST STAN OLEJU POZDRAWIAM

pilas24 

Rocznik: 2009
Wysłany: 2020-10-15, 11:51   

Zapaliły mi się dwie kontrolki w samochodzie, jedna to wiem, że jest od poziomu oleju a druga to "EPC" nie wiem właśnie, czego dotyczy i czy to jest zagrożeniem dla auta. Mogę normalnie pojechać do warsztatu?

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » kontrolka oleju Stop