Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Auto nie odpala po wymianie obudowy kluczyka
Auto nie odpala po wymianie obudowy kluczyka
Autor Wiadomość
RafałO. 

Kolor: POMARANCZOWY SALMANQUE
Rocznik: 2006
Wysłany: 2020-09-09, 08:12   Auto nie odpala po wymianie obudowy kluczyka

Witam wszystkich. Piszę z następującym problemem. Otóż wczoraj wymieniłem starą zdezelowaną obudowę kluczyka na nową. Po przełożeniu elektroniki i docięciu grota, postanowiłem sprawdzić czy klucz działa. Początkowo nie chciał się przekręcić jednak po chwili puścił. Problem w tym, że samochód nie odpala. Sprawdziłem również drugi zapasowy klucz ale i tu bez reakcji. Dodatkowym objawem jest to, że radio zamilkło. Aku jest nowy i naładowany, oba piloty otwierają pojazd, bezpieczniki pod maską są ok ale pompa imo nie startuje, słychać jedynie przekaźniki. Rozrusznik nawet nie drgnie. Bardzo proszę was o pomoc!

Puszkin 
Emeryt

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2007
Wysłany: 2020-09-11, 20:24   

Czy przed wymianą obudowy wszystko było OK? jeśli tak to
RafałO. napisał/a:
Po przełożeniu elektroniki i docięciu grota, postanowiłem sprawdzić czy klucz działa. Początkowo nie chciał się przekręcić jednak po chwili puścił.
uszkodziłeś stacyjkę a raczej https://archiwum.allegro.pl/oferta/peugeot-207-kostka-stacyjki-stacyjka-i7119367247.html

RafałO. 

Kolor: POMARANCZOWY SALMANQUE
Wysłany: 2020-09-14, 18:59   

Problem z zapłonem rozwiązany! Jakiś macher (poprzedni właściciel pragnący luksusu i nowoczesności) przerabiając zapłon na guzik, wykonał średnią robotę w okablowaniu i przewody stacyjki "rozpieły się". Pozostał problem z nie grającym radio. Wyszukuje stacje, przełącza między nimi ale dźwięku niestety brak...

evelde 

Kolor: SZARY MANITOBA
Wysłany: 2020-09-15, 02:49   

Skoro właściciel był druciarzem to napewno montował też niefabryczne radio i potrzebował adaptera ISO których jakość wykonania jest różna i mógł uszkodzić wtyk...

Z własnych doświadczeń- sprawdził bym wtyczkę tzw. quadlock. Konkretnie czy po podpięciu do radia i zaciągnięciu blokady pod naporem nie wyjeżdża do tyłu kość z kablami głośników (ta pod niebieskimi plastikami).

W moim przypadku cofała się tylko troszkę ale to już wystarczało żeby jeden głośnik tracił kontakt. Myślę że przy większym luzie jest potencjał na to żeby wszystkie głośniki były martwe. Innych pomysłów brak z mojej strony.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Auto nie odpala po wymianie obudowy kluczyka