Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i uk?ad kierowniczy » G?o?ny stuk na progu zwalniaj?cym. 1.4 hdi.
G?o?ny stuk na progu zwalniaj?cym. 1.4 hdi.
Autor Wiadomość
Firlej1 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2009
Wysłany: 2020-03-07, 19:29   G?o?ny stuk na progu zwalniaj?cym. 1.4 hdi.

Sporo tematów ostatnio ode mnie ale Pugiem je?dzi na co dzie? ?ona i co jaki? czas bior? go w swoje r?ce. Ale do rzeczy. Przy przeje?d?aniu przez próg zwalniaj?cy a dok?adnie przy zje?d?aniu z niego jest g?o?ny stuk przy prawym kole. Dzieje si? to w momencie gdy naje?d?a si? i zje?d?a dosy? energicznie. Przy wolnym najechaniu jest cisza. Wa?na uwaga - dzieje si? to tylko w momencie kiedy ko?o odbija do do?u - zje?d?a z progu. Oko?o roku temu wymienia?em amortyzatory z nowymi poduszkami i ?o?yskami. 3 miesi?ce temu sworznie i ko?cówki dr??ków. Obejrza?em dzisiaj spr??yn? i wydaje si? OK. Macie jakie? pomys?y? Mo?e kto? z Was mia? podobn? sytuacje?

wojtekk1 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2008
Wysłany: 2020-03-07, 20:04   

Siemka. U mnie taki efekt da? wybity ??cznik stabilizatora

Firlej1 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2009
Wysłany: 2020-03-07, 22:34   

Ciekawy trop. Oko?o 1 - 1,5 roku temu wymienia?em ??czniki stabilizatora ale kto wie... S?ysza?em, ?e to jeden z ma?o trwa?ych elementów zawieszenia 207-ki. W poniedzia?ek kupi? 1 szt i testowo podmieni? z prawej strony. Oby to by?o to. Dzi?ki za sugestie.

[ Dodano: 2020-03-09, 21:52 ]
Sugestia ??cznika okaza?a si? jednak b??dna. Wymiana na nowy nic nie da?a. ?eby wam dobrze zobrazowa?. Jest to naprawd? g?o?ne "pieprzni?cie" bardziej metaliczne. Sprawdzi?em nawet czy mo?e amortyzator odkr?ci? si? z góry ale wszystko jest OK. Nie mam ju? pomys?ów. Jeszcze raz obejrza?em spr??yn? ale nie widz? ?adnego p?kni?tego zwoja, no mo?e gdzie? wysoko gdzie nie wida?. Ale te? my?l?, ?e podczas kr?cenia kierownic? co? by by?o s?ycha? a tu cisza. Wydaje te? mi si? ?e jest stukni?cie przy skr?conych ko?ach w lewo w momencie najechania prawych ko?em na uskok w drodze np niski kraw??nik. Jutro pojad? do mechanika aby przejrza? samochód dok?adnie bo r?ce mi opadaj?.

[ Dodano: 2020-03-10, 21:11 ]
Po wizycie u mechanika pad?a sugestia na uszkodzone t?oczysko w amortyzatorze. Generalnie Sachs wytrzyma? ok 1,5 roku. My?l?, ?e jest to wina amortyzatora nawet z faktu, ?e jad?c w pojedynk? przez próg zwalniaj?cy stuk jest bardzo g?o?ny, przeje?d?aj?c z pasa?erem jest mniejszy. Innych oznak zu?ycia elementów zawieszenia po prostu nie wida?. Jakiej marki waszym zdaniem kupi? amortyzatory?

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i uk?ad kierowniczy » G?o?ny stuk na progu zwalniaj?cym. 1.4 hdi.