Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposa?enie » Woda w pod?odze. Powód? Klimatyzacja ... ale czy na pewno?
Woda w pod?odze. Powód? Klimatyzacja ... ale czy na pewno?
Autor Wiadomość
patryk93 

Rocznik: 2011
Wysłany: 2019-08-25, 13:45   Woda w pod?odze. Powód? Klimatyzacja ... ale czy na pewno?

Cze??. Jestem nowy na forum i mam do?? dziwny problem. Dzi?kuj? za przeczytanie i wszelkie diagnozy oraz opinie.

Samochód.
Peugeot 207 1.4HDI 2011r 50kw 70KM.

Problem.
Zanim za?o?y?em ten w?tek, szuka?em na Waszym forum podobnych problemów i znalaz?em (chyba) pierwsz? przyczyn?. Niestety temat jest nieco bardziej skomplikowany, dlatego przedstawiam Wam moj? histori?

sobota 17.08
Pocz?tek problemu.

Po po?udniu zauwa?y?em, ?e dywanik na "tylnej" pod?odze za fotelem pasa?era przedniego jest mokry w takim stopniu, ?e da?o si? z niego "wyciska?" wod?. W tym dniu przewozi?em w tym miejscu ró?ne p?yny: wod?, ?rodki czyszcz?ce itp, wi?c zacz??em sprawdza? butelki czy co? nie wyciek?o - niestety nie. Niezale?nie od przyczyny problemu wiedzia?em, ?e musz? zacz?? pozbywa? si? wody z pod?ogi. Zacz??em robi? cokolwiek, mianowicie zebra?em troch? wody za pomoc? g?bki. Pod?og? doprowadzi?em do takiego stanu, ?e by?a bardzo wilgotna, ale przynajmniej nie by?o widocznej ka?u?y wody.

Wieczorem my?l?c o problemie a nie wiedz?c jeszcze, ?e powodem mo?e by? klimatyzacja, zrobi?em ma?y kurs samochodem, oko?o 5km - klima w??czona. Przed rozpocz?ciem kursu pod?oga by?a w takim stanie, w jakim j? zostawi?em, mianowicie mocno wilgotna, ale bez ka?u?. Po sko?czonym kursie nie zauwa?y?em, ?eby pod?oga by?a w gorszym stanie ni? przed.

niedziela 18.08
Rano wsiad?em do samochodu, zasta?em ka?u?? wody. Moje podejrzenia przerzuci?y si? na nieszczelne drzwi. Stopniowo polewa?em prawe tylne drzwi samochodu wod? i szuka?em miejsca, gdzie mia?a sp?ywa? woda. Miejsca takiego nie znalaz?em.

Powtórka z rozrywki. Zbieranie wody do momentu, a? zebrana zosta?a ka?u?a wody. Po po?udniu zrobi?em kurs 70km. Klimatyzacja by?a w??czona. Dzia?a?a przez ponad 1h na pe?nym ch?odzeniu. Po sko?czonym kursie sprawdzi?em pod?og?. Stan taki sam jak przed wyjazdem. Bardzo wilgotna, brak ka?u?y.

Po dwóch godzinach wsiad?em do samochodu i przejecha?em 2km na w??czonej klimatyzacji (pe?ne ch?odzenie). Zatrzyma?em si? pod domem kolegi, odwracam g?ow?, a tam na pod?odze ...ka?u?a wody. Wniosek: to mo?e by? klimatyzacja, zaczynam szuka? problemu. Trafiam na to, ?e to mo?e by? odp?yw. Koniec u?ywania klimy. Zbieram z pod?ogi tyle wody ile mog? - zostawiam j? bardzo wilgotn?.

Poniedzia?ek 19.08
Rano umawiam si? do mechanika i opowiadam ca?? histori?. Potwierdza on teori?, ze odp?yw mo?e by? zapchany. Umawiam si? na czwartek 22.08. Do tego czasu nie u?ywam klimatyzacji. Stan pod?ogi nie pogarsza si?. Ro?nie we mnie przekonanie, ?e to klima.

Pi?tek 23.08
Diagnoza: zapchany odp?yw, który oczywi?cie zosta? udro?niony. Ponadto, zaprzyja?niony serwis usuwa odkurzaczem tyle wody ile byli w stanie. Stan pod?ogi jest nast?puj?cy: Wierzchnia warstwa jest sucha. Naciskaj?c jednak palcami mo?na wyczu?, ?e g?bka pod wierzchni? warstw? jest nasi?kni?ta wod?.

Wsiadam w samochód i robie kurs 70km na w??czonej klimie, sprawdzaj?c co jaki? czas stan pod?ogi - sucho, tak ja po odebraniu samochodu od mechanika.

Sobota 24.08
Rano robi? kurs oko?o 5km. Bez zmian, sucho. Wieczorem kolejny kurs, sucho. Klima oczywi?cie ca?y czas ch?odzi. Co wi?cej, widz?, ?e skroplona woda pi?knie sp?ywa. Na stacji benzynowej zostawi?em ka?u?e wody, tym razem pod samochodem. Za oko?o dwie godziny kolejny kurs, 80km, klima chodzi, stan pod?ogi taki jak po odebraniu od mechanika - sucho.

Niedziela 25.08
W nocy kolejny kurs, 40 km. Wsiadam do samochodu, okna zaczynaj? parowa?, w??czam klim? z nawiewem na szyb?. Robi si? troch? zimno. Wy??czam klim?, w??czam na chwile grzanie (klima wy??czona). Doje?d?am na miejsce. Obracam g?ow?, na pod?odze widz? osadzaj?ce si? kropelki wody. Dotykam pod?og? ... wilgotna.

Kolejny kurs, oko?o 80km, bez klimy, bez grzania, nic. Po sko?czonym kursie pod?oga jest wilgotna, tak, ?e przyk?adam r?k? i jest morka.

Rano w??czam klim?, na full, patrze pod spód samochodu, skroplona woda leje si? "ciurkiem". Prze??czam na grzanie (klima w??czona) - woda leje si? ciurkiem tak jak powinna.

Warte wspomnienia jest równie? to, ze przez ten czas kiedy oczekiwa?em na mechanika (poniedzia?ek - czwartek) samochód sta? na zewn?trz. Zdarza?y si? opady deszczu. Stan pod?ogi nie pogarsza? si?.

Prawd? mówi?c jestem troch? przera?ony. Nie ma w tym ani troch? spójno?ci czy logiki. Naprawd? cieszy?bym si?, gdyby problem wyst?powa? np. zawsze z w??czon? klim?, bo przynajmniej wiedzia?bym, ?eby jej nie u?ywa?. Obecnie boje si? wej?? do samochodu bo nie wiem co zastane.

Zdaje sobie spraw? z konsekwencji, pr?dzej czy pó?niej woda + g?bka + struktura pod?ogi = gnicie, smród, rdza.

Tak czy siak b?d? próbowa? wbi? do innego mechanika, ale tym razem, chcia?bym zarzuci? mu konkretne tematy/miejsca, które mia?by sprawdzi? i dlatego pisz? ten post. Mogliby?cie rzuca? tutaj swoje pomys?y co to mo?e by?? Poprzedni mechanik podszed? do tego olewczo. Niby udro?ni?, ale jak zapyta?em czy sprawdza? reszt? elementów to powiedzia?, ?e nie.

Jestem z Krakowa. Planuje uderzy? do serwisu CBC. Ostatnio robi?em tam wymian? p?ynów i ??czników stabilizatora. Nie do??, ?e zrobili to bardzo szybko, to jeszcze wskazali mi rzeczy, na które musz? uwa?a? w przysz?o?ci. Jestem mega zadowolony. Dzwoni?em do nich za pierwszym razem, ale nie mieli terminów, a ja chcia?em usun?? usterk? jak najszybciej, w szczególno?ci, ?e problem by? teoretycznie znany (odp?yw).

No i jeszcze pytanie o usuni?cie wody z pod?ogi. Czy wiecie u kogo mog? to zrobi??

bartong 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-08-28, 18:33   

Z domowych sposobów na usuni?cie wilgoci to ry?/gazety
Czy przednie dywaniki byly równie? mokre? Je?eli nie to albo woda z parownika sz?a tunelem ?rodkowym (mo?na zdemontowa? samodzielnie os?on? lewarka i zobaczymy czy po w??czeniu klimatyzacji woda tamt?dy idzie) lub przyczyn? s? uszczelki drzwi tylnych.
Jak teraz upa?y to pomo?e tak?e suszenie na s?o?cu z otwartymi drzwiami lub szybami aby wilgo? mia?a któr?dy ucieka?,aczkolwiek najwa?niejsze to znale?? ?ród?o przecieku bo je?eli to nie od klimy mo?na zdemontowa? wewn?trzne os?ony progów plastikowe jecha? na myjnie r?czna i karcherem sprawdza? któr?dy woda si? przedostaje

kola01 

Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-08-28, 22:27   

Temat zatkanego odp?ywu w podszybiu cz?sto si? przewija tu na forum. Objaw jest taki, ?e w czasie d?u?szego lub intensywniejszego deszczu, woda z przedniej szyby nie nad??a sp?ywa? przez przytkany odp?yw tylko przepe?nia jego komor? i wlotem nawiewu przedostaje si? do wn?trza auta. Najcz??ciej jednak mokre s? dywaniki z przodu (g?ownie z prawej strony). Odp?ywy s? dwa - po lewej i prawej stronie podszybia (dost?p po otwarciu maski) i udro?ni? je mo?na samemu (najcz??ciej zapychaj? go li?cie, ziemia itp.). By?o wiele razy o tym tu na forum.
Twierdzisz, ?e woda u Ciebie jest z ty?u. Jeste? tego pewien, ?e z przodu te? nie jest mokro? Co prawda pod prawym fotelem jest jeden wylot nawiewu - no chyba, ?e to faktycznie z niego wycieka. Ale to by?aby nowo?? - jeszcze nit nie zg?asza? takiego miejsca wycieku przy zatkanym odp?ywie tu na forum). Jednak zdecydowanie nie wi?za?bym tego z klimatyzacj?, która przecie? nie produkuje tak du?ej ilo?ci wody.

Teoretycznie powodem mo?e by? jeszcze nieszczelna uszczelka anteny, lub zatkany odp?yw w tylnych prawych drzwiach (s? takie ma?e dziurki na dole drzwi). Sprawdzi? to mo?esz jad?c na myjni? z karcherem. Ty polewasz a druga osoba w ?rodku auta szuka wycieku. Polewaj do?? d?ugo bo wyciek mo?e nie pojawi? si? od razu tylko po zape?nieniu jakiej? komory zbiornika itp.

Na pewno zacz??bym od udro?nienia obu odp?ywów w podszybiu, cho?by profilaktycznie (swoje czyszcz? 2 razy do roku). Po wszystkim wylej troch? wody w ich okolicy i sprawd? czy od razu sp?ynie ?wawo pod auto. Na tym filmie masz dobrze pokazan? ich lokalizacj?: https://www.youtube.com/watch?v=LlcUMcXMnnU

Generalnie du?y temat o wodzie w naszych lwach masz np tu: http://www.peugeot207club...der=asc&start=0
Wersja: Presence 5-drzwi

Jasand 
student

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2009
Wysłany: 2020-01-28, 15:13   

Podepn? si? pod temat.
Mam 10 letniego Trendy 1,4.
Od jesieni ubieg?ego roku zauwa?y?em , ze pod gumowym dywanikiem na pod?odze z prawej strony (za pasa?erem) jest mokro.
Na wyk?adzinie i na spodzie dywanika s? nawet krople wody.
Po wysuszeniu wyk?adziny i dywanika jest sucho ale tylko wtedy jak dywanik l?duje w baga?niku.
PO w?o?eniu dywanika na swoje miejsce na drugi dzie? z powrotem jest mokro.

Co mo?e by? powodem takiego stanu rzeczy.

KA_pl 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2020-01-28, 17:18   

Te? mia?em problem z wod? pod dywanikiem pasa?era, z tym ?e po opadach deszczu.
Odp?yw z podszybia jest niedro?ny a znajduje on si? po lewej stronie za filtrem kabinowym (patrz?c na auto po otwarciu maski). Po stronie kierowcy pewnie jest podobnie.

Wyk?adzina wysycha pewnie tylko powierzchniowo, st?d masz kropelki wody po za?o?eniu dywanika.

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2020-01-29, 13:42   

Odp?ywy w podszybiu, we? drut, albo najlepiej w?? z wod? i wyczy?? obie strony

evelde 

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2006
Wysłany: 2020-01-29, 16:58   

Je?li masz tam taki mu? jaki by? u mnie to w?? nie pomo?e 8-) . Najlepiej powyci?ga? te gumowe lejki po obu stronach podszybia i porz?dnie je wyczy?ci?.

maks_91 

Wysłany: 2020-01-29, 17:19   

Jak kolega powy?ej polecam najpierw mechanicznie (odkurzaczem przenyslowyn) lub recznie oczy?ci? te miejsca. Ja z jednej strony wyci?gn??em ju? niemal torf do ma?ej doniczki. Pozniej wyci?gn?? gumki, op?uka?, zamontowa? z powrotem. Na koncu przela? wod? aby sprawdzi? czy caly syf zszed?. Max 30 minut i powinno by? ok.

Gdzie? na youtube jest film jak si? do tego zabrac. Nie wiem czy nawet nie przez naszego forumowicza zrobiony.

Jasand 
student

Wysłany: 2020-02-03, 10:52   

U mnie chyba to jednak nie ta przyczyna.
W innych miejscach w samochodzie wilgoci nie ma, tylko pod nogami pasa?era i to na tylnej kanapie z prawej strony i to nie od strony drzwi ale przy tym tunelu.
No i jak nie ma tam gumowego dywanika to wyk?adzina pod?ogi jest sucho mimo intensywnych opadów deszczu.
Jak tylko w?o?? tam dywanik to na drugi dzie? pod dywanikiem jest mokro.
Pod pozosta?ymi trzema dywanikami sucho jak na Saharze.
W serwisie Peugeota sugeruj? sprawdzenie za?lepek w pod?odze karoserii w tamtym miejscu co wychodzi wilgo?.

PS Na razie radze sobie tak: Dywanik gumowy z tamtego miejsca le?y w baga?niku i problem nie wyst?puje.

evelde 

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2006
Wysłany: 2020-02-04, 13:22   

Jako ciekawostka, tak wygl?daj? gumy z odp?ywu czyszczone pó? roku temu :/ .
https://imgur.com/a/8yqXDFh

----------------------------------------

Je?li pod pod?og? stoi woda i przenika do ?rodka to guma mo?e uniemo?liwia? jej odparowywanie z wyk?adziny i zbiera? si? pod ni?. Warto sprawdzi? bo du?o roboty przy tym nie b?dzie. Albo...

Szata?ska teoria :p . Czy dywanik le??c w baga?niku te? zbiera wilgo?? Mo?e ma podobn? przypad?o?? co jedna z gumowych wycieraczek któr? mam w piwnicy? Mianowicie jeszcze zanim zacznie pada? deszcz wida? ?e zaczyna si? poci? i osiada na niej woda. Kupi?em 3 w komplecie a tylko jedna tak ma. Nie mam poj?cia na jakiej zasadzie to dzia?a ale mo?e i w tym przypadku jest podobnie?

Jasand 
student

Wysłany: 2020-02-05, 18:46   

Dywanik le??c w baga?niku jest suchy i w tym problem.

[ Dodano: 2020-09-19, 13:00 ]
I co , nie ma nikt pomysłu co może być przyczyną ?
Dzisiaj chcąc wytrzepać dywaniki stwierdziłem , że na wykładzinie w tym samym miejscu co pisałem w lutym jest mokra plama a gumowa wycieraczka jest pod spodem mokra.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposa?enie » Woda w pod?odze. Powód? Klimatyzacja ... ale czy na pewno?