Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Skrzynia biegów, biegi ciężko wchodzą- linka, wybieraki..?
Skrzynia biegów, biegi ciężko wchodzą- linka, wybieraki..?
Autor Wiadomość
jw2010 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-12-28, 12:37   Skrzynia biegów, biegi ciężko wchodzą- linka, wybieraki..?

Witam
Panowie potrzebuję rady na temat skrzyni. Problem często poruszany, ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Otóż wszystkie biegi bardzo ciężko wchodzą. Biegi zawsze ciut ciężej wchodziły niż w drugim samochodzie, ale wchodziły, że tak powiem normalnie. Teraz biegi wchodzą już z trudem. Poczytałem i wymieniłem olej skrzyni biegów na zalecany do peugeota 207, jako że wielu osobom to pomogło. Niestety tutaj to nie podziałało i problem nadal jest, a jeszcze mrozów nie było. Wyczytałem, że mogą to być zatarte wybieraki czy linki od wodzików. Stąd moje pytanie, czy ktoś to robił i wie jak się dostać do tego wybieraka, czy linek, a może problem leżał gdzie indziej. Na zdjęciu to, co jest widoczne i łatwo dostępne. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-12-28, 15:24   

Ostatnimi czasy też sobie myślę co jest z naszymi skrzyniami. Raz biegi wchodzą jak w masło, a raz trzeba dobijać.
U mnie niekiedy dobijam biegi albo czekam na obrót wałka, szczególnie 2 i 3'kę i nie wiem czy czasem synchronizatory nie kończą żywota, a i czy dogorywujące sprzęgło w tym nie pomaga.

Same linki i olej cudów nie zdziałają.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Skrzynia biegów, biegi ciężko wchodzą- linka, wybieraki..?