Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Problem z kierunkowskazem - prawy i lewy ty?
Problem z kierunkowskazem - prawy i lewy ty?
Autor Wiadomość
roger500 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-11-24, 19:13   Problem z kierunkowskazem - prawy i lewy ty?

Witam,
Ostatnio mam problem z kierunkowskazami.
Najpierw nie dzia?a? prawy kierunkowskaz na lampie z ty?u. Wymieni?em ?arówk? i dzia?a? jaki? czas (1 dzie?). Pó?niej znów nie dzia?a?, ale ?arówka nie by?a przepalona. Zamieni?em lampy z ty?u (prawa z lew?) i usterka teraz przesz?a na lew? stron?. W tej chwili nie dzia?a ani prawy, ani lewy kierunkowskaz. Podczas uruchomienia kierunkowskazów mrugaj? szybko lampy z przodu i z boku auta (zachowuj? jakby przepali?y si? ?arówki z ty?u, ale one s? dobre) oraz ?wiat?o krótkie na lampie z ty?u (dziwnie migaj? podczas odpalenia kierunkowskazu: 2xmrugni?cie, pauza, 2xmrugni?cie, pauza).
Próbowa?em:
1) nasmarowa? kostki WD-40,
2) wzi??em lamp? do domu na noc, aby usun?? ewentualn? wilgo?,
3) sprawdza?em bezpieczniki (wszystkie ok)
Dodam, ?e auto nie jest gara?owane (mo?e si? zbiera? wilgo?). ?a?uj?, ?e prze?o?y?em lamp?, bo usterka pojawi?a si? z drugiej strony.
Wszystkie ?wiat?a poza kierunkowskazami dzia?aj? prawid?owo (tylko krótkie z ty?u dodatkowo migaj? podczas odpalenia kierunkowskazu).
Czy to mo?e by? problem z mas? na lampach z ty?u?

re_dips 

Kolor: SZARY FER
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-11-24, 21:55   

A wyskakuj? b??dy ma komputerze odno?nie spalonych ?arówek?
Generalnie to mo?e by? problem z mas?. U mnie smarowania nie pomog?y. Dopiero jak rozebra?em kostk?, wyczy?ci?em i podogina?em styki problemy ust?pi?y.

roger500 

Wysłany: 2019-11-25, 05:44   

Generalnie to ?adne b??dy mi nie wyskakuj?. Nie mam w samochodzie funkcji komunikowania o przepalonej ?arówce. Rozebranie kostki mo?e mie? sens. Prze?o?enie lampy z drugiej strony mo?e "wygi??o" styk w drugiej lampie i dlatego teraz nie dzia?aj? ?adne kierunkowskazy z ty?u. Sprawdz? to w najbli?szym czasie.

Firlej1 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-11-25, 12:33   

Moim zdaniem masz problem z kostk? i wtykami (pinami). Zbiera si? tam wilgo??, wtyki si? utleniaj?. U mnie zacz??o si? od przygasania ?wiate? podczas dzia?ania kierunkowskazu. Po obejrzeniu niby wszystko by?o OK. Potraktowanie preparatem Wurth-a Kontakt spray pomog?o na jakis czas. Zako?czy?o si? monta?em nowej kostki. I problem znikn??.

roger500 

Wysłany: 2019-11-26, 21:42   

Okaza?o si?, ?e nie by?o masy w lampie - trzeba by?o zrobi? obej?cie i doprowadzi? mas? do lampy. Drugim problemem by?a kostka w z?ym stanie technicznym (zosta?a oczyszczona i zakonserwowana), a trzecim problemem by?y spalone ?cie?ki na lampie (?cie?ki po??czono). Odda?em auto do elektryka samochodowego i ju? wszystko zrobione. Niestety nie mam warsztatu, a zrobienie tylu rzeczy na zewn?trz (3 stopnie C) graniczy z cudem. Temat do zamkni?cia. Dzi?kuj? wszystkim za pomoc i mam nadziej?, ?e ten temat komu? pomo?e w przysz?o?ci. Pozdrawiam.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Problem z kierunkowskazem - prawy i lewy ty?