Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Problem z kierunkowskazem - prawy i lewy tył
Problem z kierunkowskazem - prawy i lewy tył
Autor Wiadomość
roger500 

Kolor: BIAłY BANQUISE
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-11-24, 19:13   Problem z kierunkowskazem - prawy i lewy tył

Witam,
Ostatnio mam problem z kierunkowskazami.
Najpierw nie działał prawy kierunkowskaz na lampie z tyłu. Wymieniłem żarówkę i działał jakiś czas (1 dzień). Później znów nie działał, ale żarówka nie była przepalona. Zamieniłem lampy z tyłu (prawa z lewą) i usterka teraz przeszła na lewą stronę. W tej chwili nie działa ani prawy, ani lewy kierunkowskaz. Podczas uruchomienia kierunkowskazów mrugają szybko lampy z przodu i z boku auta (zachowują jakby przepaliły się żarówki z tyłu, ale one są dobre) oraz światło krótkie na lampie z tyłu (dziwnie migają podczas odpalenia kierunkowskazu: 2xmrugnięcie, pauza, 2xmrugnięcie, pauza).
Próbowałem:
1) nasmarować kostki WD-40,
2) wziąłem lampę do domu na noc, aby usunąć ewentualną wilgoć,
3) sprawdzałem bezpieczniki (wszystkie ok)
Dodam, że auto nie jest garażowane (może się zbierać wilgoć). Żałuję, że przełożyłem lampę, bo usterka pojawiła się z drugiej strony.
Wszystkie światła poza kierunkowskazami działają prawidłowo (tylko krótkie z tyłu dodatkowo migają podczas odpalenia kierunkowskazu).
Czy to może być problem z masą na lampach z tyłu?

re_dips 

Kolor: SZARY FER
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-11-24, 21:55   

A wyskakują błędy ma komputerze odnośnie spalonych żarówek?
Generalnie to może być problem z masą. U mnie smarowania nie pomogły. Dopiero jak rozebrałem kostkę, wyczyściłem i podoginałem styki problemy ustąpiły.

roger500 

Wysłany: 2019-11-25, 05:44   

Generalnie to żadne błędy mi nie wyskakują. Nie mam w samochodzie funkcji komunikowania o przepalonej żarówce. Rozebranie kostki może mieć sens. Przełożenie lampy z drugiej strony może "wygięło" styk w drugiej lampie i dlatego teraz nie działają żadne kierunkowskazy z tyłu. Sprawdzę to w najbliższym czasie.

Firlej1 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-11-25, 12:33   

Moim zdaniem masz problem z kostką i wtykami (pinami). Zbiera się tam wilgość, wtyki się utleniają. U mnie zaczęło się od przygasania świateł podczas działania kierunkowskazu. Po obejrzeniu niby wszystko było OK. Potraktowanie preparatem Wurth-a Kontakt spray pomogło na jakis czas. Zakończyło się montażem nowej kostki. I problem zniknął.

roger500 

Wysłany: 2019-11-26, 21:42   

Okazało się, że nie było masy w lampie - trzeba było zrobić obejście i doprowadzić masę do lampy. Drugim problemem była kostka w złym stanie technicznym (została oczyszczona i zakonserwowana), a trzecim problemem były spalone ścieżki na lampie (ścieżki połączono). Oddałem auto do elektryka samochodowego i już wszystko zrobione. Niestety nie mam warsztatu, a zrobienie tylu rzeczy na zewnątrz (3 stopnie C) graniczy z cudem. Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc i mam nadzieję, że ten temat komuś pomoże w przyszłości. Pozdrawiam.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Problem z kierunkowskazem - prawy i lewy tył