Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Peugeot 207 - świst/piszczenie na 4 i 5 biegu w czasie przy-
Peugeot 207 - świst/piszczenie na 4 i 5 biegu w czasie przy-
Autor Wiadomość
pablitos 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-09-04, 09:50   Peugeot 207 - świst/piszczenie na 4 i 5 biegu w czasie przy-

Witam! Otóż mam problem jak w temacie. Wspomniany dźwięk jest słyszalny z kabiny w czasie jazdy. Na 4 biegu na całej jego rozciągłości, natomiast na 5 biegu wraz z przekroczeniem 70-80 km/h dźwięk zanika (być może wskutek nagromadzenia sie innych dźwięków wskutek większej prędkości?) Ponadto po jeździe postanowiłem posłuchać samochodu z zewnątrz, na postoju. Gdzieś z okolic tak jakby chłodnicy wydobywal sie taki nieśmiały, nierownomierny świst/piszczenie, nie tak perfidny jak na 4 (przede wszystkim na nim) i 5 biegu. Na biegach 1-3 jest zupelna cisza. Brak spadku mocy na którymkolwiek przełożeniu. Przypominam, że dźwięk pojawia sie tylko przy wyciskaniu gazu. Cóż sie moze dziać?

kola01 

Rocznik: 2010
Wysłany: Wczoraj 8:07   

To raczej typowe "gwizdanie" łożyska w skrzyni. Mam to od dawna.
Jeśli to faktycznie to, to proponuję dać głośniej radio i jeździć dalej.
Wersja: Presence 5-drzwi

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Peugeot 207 - świst/piszczenie na 4 i 5 biegu w czasie przy-