Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Wymiana tylnych lamp na polift'owe
Wymiana tylnych lamp na polift'owe
Autor Wiadomość
sztajgeer 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-07-27, 22:22   Wymiana tylnych lamp na polift'owe

Witam, jestem w posiadaniu 207 z 2007r, ostatnio zainteresowałem się wymianą tylnych lampek na wersję poliftową z paskiem ledowym, dokładnie na coś takiego: https://allegro.pl/oferta/lampa-tyl-tylna-peugeot-207-lift-led-7294866452

I tu pojawia się moje pytanie czy ktoś może przeprowadzał taką operację ?
Czy są z tym jakieś problemy, czy trzeba przerabiać złącze ?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez sztajgeer 2019-07-27, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  

evelde 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-07-27, 23:36   

Według tego co pisał TUTAJ Dev nie ma z tym żadnego problemu.

sztajgeer 

Wysłany: 2019-07-27, 23:38   

Jak ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie to też dajcie znać :mrgreen:

Dev 

Kolor: CZERWONY ADEN
Wysłany: 2019-08-01, 19:13   

Tak, nie ma kompletnie żadnego problemu. Odkręcasz motylek w bagażniku, wyjmujesz lampę, przepinasz kostkę, przykręcasz i gotowe. Od momentu wymiany zapomniałem o w kółko przepalających się żarówkach postojowych, z resztą co ciekawe moje auto ma 12 lat, 180 tysięcy km i oprócz żarówek mijania, postojowych i podświetlania rejestracji wszystkie inne (nawet te od kierunkowskazów) ma oryginalne :)

evelde 

Wysłany: 2019-08-03, 00:19   

Z tego samego powodu sam się nad taką podmianką zastanawiam od dłuższego czasu, stąd i stary wątek miałem pod ręką :lol: . Szkoda że z przednimi światełkami nie da się podobnego myku zrobić bo mój to lubi sobie połknąć H7demke co drugi miesiąc...

Przy okazji- czy gwint na który wchodzi nakrętka ma taką samą średnicę w obu wersjach (przed i po lift)? Pytam bo niestety różnie to ludzie sprzedają i nie wszędzie jest ten "motylek" w komplecie, a jeśli są takie same to kupie pierwsze lepsze niepotłuczone i dokręcę tym co mam obecnie bez kombinowania.

Dev 

Kolor: CZERWONY ADEN
Wysłany: 2019-08-03, 22:16   

evelde napisał/a:
czy gwint na który wchodzi nakrętka ma taką samą średnicę w obu wersjach (przed i po lift)?

Tak, ja też kupiłem bez motylków. A z czym masz problem z przednimi światłami i czego nie da się zrobić? Bo ja zmieniałem z refleksów na soczewki i wystarczy dodać jeden nowy pin z masą i też wszystko działa, jeżeli o to Ci chodzi.

evelde 

Wysłany: 2019-08-03, 23:38   

Dev napisał/a:
Tak, ja też kupiłem bez motylków.

To jeden problem z głowy :) .

Co do przednich świateł to zwyczajnie dość często przepalają mi się żarówki świateł mijania, powiedziałbym nawet że z podobną częstotliwością co pozycyjne z tyłu. Ot taką dygresję tylko rzuciłem a propos podmiany tylnych lamp na ledowe celem pozbycia się problemu palących się żarówek, ledowych przednich jeszcze nie widziałem i wątpię żebym się tego doczekał :P .
Na rozwiązanie tej kwestii nawet nie liczę po tym ile się naczytałem opinii pod tytułem "ten typ tak ma", a i rozbierać niczego nie trzeba żeby wymienić tę żarówkę, dostęp też w miarę komfortowy, więc ostatecznie aż tak bardzo mnie to nie boli, pół minuty i zrobione.

pepus93 
be happy!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2019-08-05, 12:35   

evelde, po wymianie tylnych lamp na LEDy zużycie przednich żarówek u mnie też się zmniejszyło :)
Warto sprawdzić, czy aby nie jest już za późno na samą podmianę tylnych świateł na LEDowe i czy czasem PIN z masą nie wymaga naprawki (u mnie cała kostka była już wytopiona w tym miejscu i musiałem robić bypass)
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

evelde 

Wysłany: 2019-08-05, 15:51   

pepus93 napisał/a:
czy czasem PIN z masą nie wymaga naprawki (u mnie cała kostka była już wytopiona w tym miejscu i musiałem robić bypass)

Obawiam się że coś w tym może być... Zakładam ze chodzi o TAKIE zjawisko (3 zdjęcia). Z drugiej strony wtyk wygląda jak nowy, aczkolwiek średnio dwa na trzy przypadki kiedy coś dzieje się z żarówką to właśnie po tej usmażonej stronie. Nie wiem jakim sposobem wcześniej nie zauważyłem wytopionego plastiku bo nawet w dotyku wydaje się być strasznie kruchy :roll: .
Dodatkowo wygląda na to, że kabel od masy może być nawet nadłamany w miejscu gdzie izolacja zaczęła się rozlatywać (2 zdjęcie), bo kiedy poruszałem nim przy włączonych światłach, żarówka potrafiła zgasnąć.

W jaki sposób rozwiązałeś to u siebie? Wystarczy dolutować kawałek kabelka do styku i podłączyć do przewodu masowego? Niestety, ale elektryka to ostatnia dziedzina o której mogę powiedzieć że się na niej znam :| .

pepus93 
be happy!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2019-08-05, 16:21   

W przednich lampach to ja już wgl nie mam plastiku :p sama szybkozłączka.
Z tyłu przylutowałem kawałek kabelka tak, żeby mijał wtyczkę. Czyli zdjąłem kawałek izolacji I tam przylutowałem a drugi koniec przylutowałem do płytki w lampie (w środku).
No i działa :)
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

evelde 

Wysłany: 2019-08-05, 17:55   

No to już wiem co będę robił w przyszłą sobotę... Na początek spróbuję jednak ogarnąć to "po bożemu", a dopiero jeśli się nie uda to będę to drutował :p .
Jestem prawie pewien, że problemem w tym przypadku jest masa. Wywalę starą kostkę zanim się rozleci, kable podłączę do nowej skracając masę o nadłamany odcinek i zobaczę co z tego wyjdzie.

Tak czy inaczej, dziękuję za zwrócenie uwagi i naprowadzenie na trop.

świerzak 
Who cares?

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Wysłany: 2019-08-05, 19:45   

pepus93 napisał/a:

Z tyłu przylutowałem kawałek kabelka tak, żeby mijał wtyczkę. Czyli zdjąłem kawałek izolacji I tam przylutowałem a drugi koniec przylutowałem do płytki w lampie (w środku).
No i działa :)

Też kombinowałem z masą, ale i tak z czasem reszta zaczęła szaleć...
cyk myk >>> https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-wtyk-przewody-lampy-tyl-peugeot-7784095250?snapshot=MjAxOS0wNC0wMVQxNjoxMjowOC41ODVaO2J1eWVyOzk5NzJkMzc4NTVkYTAxNjNmOGZjNzVhZWExZTRlMjFjNWYwMDBiODVjOTI2NjBkMGM2YjY2ODlmMGE1YmVhOWE%3D i po kłopocie

(jak zwykle z ciekawości dzwoniłem do ASO z pytaniem o cenę, z tego co pamiętam ponad 200 :D )

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Wymiana tylnych lamp na polift'owe