Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Wymiana tylnych lamp na polift'owe
Wymiana tylnych lamp na polift'owe
Autor Wiadomość
sztajgeer 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-07-27, 21:22   Wymiana tylnych lamp na polift'owe

Witam, jestem w posiadaniu 207 z 2007r, ostatnio zainteresowałem się wymianą tylnych lampek na wersję poliftową z paskiem ledowym, dokładnie na coś takiego: https://allegro.pl/oferta/lampa-tyl-tylna-peugeot-207-lift-led-7294866452

I tu pojawia się moje pytanie czy ktoś może przeprowadzał taką operację ?
Czy są z tym jakieś problemy, czy trzeba przerabiać złącze ?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez sztajgeer 2019-07-27, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  

evelde 

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-07-27, 22:36   

Według tego co pisał TUTAJ Dev nie ma z tym żadnego problemu.

sztajgeer 

Wysłany: 2019-07-27, 22:38   

Jak ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie to też dajcie znać :mrgreen:

Dev 

Kolor: CZERWONY ADEN
Wysłany: 2019-08-01, 18:13   

Tak, nie ma kompletnie żadnego problemu. Odkręcasz motylek w bagażniku, wyjmujesz lampę, przepinasz kostkę, przykręcasz i gotowe. Od momentu wymiany zapomniałem o w kółko przepalających się żarówkach postojowych, z resztą co ciekawe moje auto ma 12 lat, 180 tysięcy km i oprócz żarówek mijania, postojowych i podświetlania rejestracji wszystkie inne (nawet te od kierunkowskazów) ma oryginalne :)

evelde 

Wysłany: 2019-08-02, 23:19   

Z tego samego powodu sam się nad taką podmianką zastanawiam od dłuższego czasu, stąd i stary wątek miałem pod ręką :lol: . Szkoda że z przednimi światełkami nie da się podobnego myku zrobić bo mój to lubi sobie połknąć H7demke co drugi miesiąc...

Przy okazji- czy gwint na który wchodzi nakrętka ma taką samą średnicę w obu wersjach (przed i po lift)? Pytam bo niestety różnie to ludzie sprzedają i nie wszędzie jest ten "motylek" w komplecie, a jeśli są takie same to kupie pierwsze lepsze niepotłuczone i dokręcę tym co mam obecnie bez kombinowania.

Dev 

Kolor: CZERWONY ADEN
Wysłany: 2019-08-03, 21:16   

evelde napisał/a:
czy gwint na który wchodzi nakrętka ma taką samą średnicę w obu wersjach (przed i po lift)?

Tak, ja też kupiłem bez motylków. A z czym masz problem z przednimi światłami i czego nie da się zrobić? Bo ja zmieniałem z refleksów na soczewki i wystarczy dodać jeden nowy pin z masą i też wszystko działa, jeżeli o to Ci chodzi.

evelde 

Wysłany: 2019-08-03, 22:38   

Dev napisał/a:
Tak, ja też kupiłem bez motylków.

To jeden problem z głowy :) .

Co do przednich świateł to zwyczajnie dość często przepalają mi się żarówki świateł mijania, powiedziałbym nawet że z podobną częstotliwością co pozycyjne z tyłu. Ot taką dygresję tylko rzuciłem a propos podmiany tylnych lamp na ledowe celem pozbycia się problemu palących się żarówek, ledowych przednich jeszcze nie widziałem i wątpię żebym się tego doczekał :P .
Na rozwiązanie tej kwestii nawet nie liczę po tym ile się naczytałem opinii pod tytułem "ten typ tak ma", a i rozbierać niczego nie trzeba żeby wymienić tę żarówkę, dostęp też w miarę komfortowy, więc ostatecznie aż tak bardzo mnie to nie boli, pół minuty i zrobione.

pepus93 
be happy!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2019-08-05, 11:35   

evelde, po wymianie tylnych lamp na LEDy zużycie przednich żarówek u mnie też się zmniejszyło :)
Warto sprawdzić, czy aby nie jest już za późno na samą podmianę tylnych świateł na LEDowe i czy czasem PIN z masą nie wymaga naprawki (u mnie cała kostka była już wytopiona w tym miejscu i musiałem robić bypass)
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

evelde 

Wysłany: 2019-08-05, 14:51   

pepus93 napisał/a:
czy czasem PIN z masą nie wymaga naprawki (u mnie cała kostka była już wytopiona w tym miejscu i musiałem robić bypass)

Obawiam się że coś w tym może być... Zakładam ze chodzi o TAKIE zjawisko (3 zdjęcia). Z drugiej strony wtyk wygląda jak nowy, aczkolwiek średnio dwa na trzy przypadki kiedy coś dzieje się z żarówką to właśnie po tej usmażonej stronie. Nie wiem jakim sposobem wcześniej nie zauważyłem wytopionego plastiku bo nawet w dotyku wydaje się być strasznie kruchy :roll: .
Dodatkowo wygląda na to, że kabel od masy może być nawet nadłamany w miejscu gdzie izolacja zaczęła się rozlatywać (2 zdjęcie), bo kiedy poruszałem nim przy włączonych światłach, żarówka potrafiła zgasnąć.

W jaki sposób rozwiązałeś to u siebie? Wystarczy dolutować kawałek kabelka do styku i podłączyć do przewodu masowego? Niestety, ale elektryka to ostatnia dziedzina o której mogę powiedzieć że się na niej znam :| .

pepus93 
be happy!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2019-08-05, 15:21   

W przednich lampach to ja już wgl nie mam plastiku :p sama szybkozłączka.
Z tyłu przylutowałem kawałek kabelka tak, żeby mijał wtyczkę. Czyli zdjąłem kawałek izolacji I tam przylutowałem a drugi koniec przylutowałem do płytki w lampie (w środku).
No i działa :)
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

evelde 

Wysłany: 2019-08-05, 16:55   

No to już wiem co będę robił w przyszłą sobotę... Na początek spróbuję jednak ogarnąć to "po bożemu", a dopiero jeśli się nie uda to będę to drutował :p .
Jestem prawie pewien, że problemem w tym przypadku jest masa. Wywalę starą kostkę zanim się rozleci, kable podłączę do nowej skracając masę o nadłamany odcinek i zobaczę co z tego wyjdzie.

Tak czy inaczej, dziękuję za zwrócenie uwagi i naprowadzenie na trop.

EDIT:
A więc... Minęły 4 miesiące, a żarówka którą wtedy włożyłem nadal żyje co wcześniej nie miało prawa mieć miejsca więc mogę uznać że problem się rozwiązał.
Wywaliłem kawałek kabla od masy który wyglądał na przysmażony razem ze starą kostką i dolutowałem nową kupioną za paręnaście złoty . Ot tyle wystarczyło.
Ostatnio zmieniony przez evelde 2019-12-04, 18:27, w całości zmieniany 2 razy  

świerzak 
Who cares?

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Wysłany: 2019-08-05, 18:45   

pepus93 napisał/a:

Z tyłu przylutowałem kawałek kabelka tak, żeby mijał wtyczkę. Czyli zdjąłem kawałek izolacji I tam przylutowałem a drugi koniec przylutowałem do płytki w lampie (w środku).
No i działa :)

Też kombinowałem z masą, ale i tak z czasem reszta zaczęła szaleć...
cyk myk >>> https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-wtyk-przewody-lampy-tyl-peugeot-7784095250?snapshot=MjAxOS0wNC0wMVQxNjoxMjowOC41ODVaO2J1eWVyOzk5NzJkMzc4NTVkYTAxNjNmOGZjNzVhZWExZTRlMjFjNWYwMDBiODVjOTI2NjBkMGM2YjY2ODlmMGE1YmVhOWE%3D i po kłopocie

(jak zwykle z ciekawości dzwoniłem do ASO z pytaniem o cenę, z tego co pamiętam ponad 200 :D )

sztajgeer 

Wysłany: 2019-09-06, 21:37   Operacja zakończona sukcesem!

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Wymiana tylnych lamp na polift'owe