Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » ASO i Warsztaty » Panowie co to jest?
Panowie co to jest?
Autor Wiadomość
kocot999 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-07-09, 19:55   Panowie co to jest?

Witam jak na zdjeciach pytanie ostatnio wymieniłem termostat w moim peugeocie i wraz z nim wlałem nowy plyn chlodzący i w pojemniku pojawiają sie takie dziwne brązowe plamy. Nadmienie,że mam to auto od 9 miesięcy i cały czas tak było.(Przed zakupem auto stało 1,5roku)
Nadmienie, że auto dobrze chodzi i miało olej wymienany ostatnio i jest czyściutki.

Zdjęcia:

2. SPRAWA odnośnie dziwnego zabrudzenia pod tylną szybą czy ktoś wie co to jest ?
Było tego wiecej i udalo mi się to domyć karcherem albo głębiej juz nie.

Foto:

tufu 

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-07-10, 20:01   

osad prawdopodobnie bo ktos wczesniej moze wode lal.

evelde 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-07-22, 23:22   

Jesteś pewien że ta szyba jest tylko "brudna"? Zakładam że chodzi ci o te jasne i łukowate odcięcia na obrzeżach. Mi to wygląda tak jakby szyba chciała się odkleić, a myjką mogłeś ją zwyczajnie docisnąć ciśnieniem wody i wypchnąć powietrze, stąd poprawa wizualna. W teorii w takie miejsca brud nie ma prawa się dostawać ponieważ na ogół pod zaczernionymi fragmentami szyb znajduje się powierzchnia przeznaczona pod klej który, jeśli szczelnie trzyma, eliminuje taką możliwość.
Mam u siebie coś podobnego z tym że to raptem 3-4 centymetrowa, cieniutka rysa oddalona od krawędzi z którą od ponad 2 lat nic się nie dzieje więc specjalnie się tym nie przejmuję, ale u ciebie wygląda to nieciekawie bo zrobił się szlaczek przez całą szerokość szyby.
Oczywiście nie bierz mojej opinii jako eksperta bo takowym nie jestem, aczkolwiek zainteresowałbym się tematem i podjechał z tym do jakiegoś szpeca bo jeśli mam rację i faktycznie masz na brzegach powietrze to i woda się tam dostanie i na zimę możesz mieć niespodziankę jak ci lód napęcznieje pod szkłem.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » ASO i Warsztaty » Panowie co to jest?