Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » W czasie jazdy padło wspomaganie kierownicy
W czasie jazdy padło wspomaganie kierownicy
Autor Wiadomość
kola01 

Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-07-11, 15:58   W czasie jazdy padło wspomaganie kierownicy

Witam,

Na prostej drodze w czasie jazdy nagle zapipczało, zapaliła się kontrolka wspomagania kierownicy i sama kierownica zaczęła ciężko chodzić (da się skręcać choć z dużym oporem).
Odpinałem klemy akumulatora, sprawdziłem bezpieczniki pod kierownicą i obok akumulatora - wszystkie są OK. Zrobiłem tez odczyt błędów przez adapter OBD2 na BT i aplikacją na telefonie Torque ale aplikacja po odczycie stwierdziła "Nie ma żadnych kodów usterek zapamiętanych w ECU".

Macie jakieś pomysły albo sugestie?

Mogę śmiało jeździć takim autem (pomijając oczywiście dyskomfort braku wspomagania) czy raczej ryzykuję uszkodzenie czegoś (np maglownicy, która ma już małe luzy)?
Wersja: Presence 5-drzwi

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-07-11, 16:35   

Możesz jeździć śmiało, to elektryka więc nic się nie stanie. Musisz Zdiagnozować lexią bo torque nie pokazuje błędów poza silnikiem. Być może silnik wspomagania lub sterownik przy nim, ale to takie zgaduj zgadula

kola01 

Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-07-12, 13:21   

Dzięki za info.
Zastanawiam się jeszcze nad jednym:
Od ok 2-3 tygodni, w czasie kręcenie kierownicą mam taki szeleszczący dźwięk, jakby o coś ona ocierała. Nigdy wcześniej tego dźwięku nie było. Zastanawiam się jednak teraz czy może to mieć związek z uszkodzeniem wspomagania.

Czy jest możliwe, że kolumna ocierała o jakąś wiązkę kabli co spowodowało jej uszkodzenie lub rozpięcie? Czy jest to prawdopodobne?

[ Dodano: 2019-07-18, 18:03 ]
Pod kolumną nic sensownego nie znalazłem ale byłem dzisiaj odczytać błędy i był 1:

Procesor modułu sterującego ECM/PCM - usterka (kod: P0606)
Zdjęcie: https://zapodaj.net/414e9865f39a5.jpg.html

Czy to jednoznacznie potwierdza uszkodzenie sterownika?
Naprawia się go czy szukać używanego silnika ze sterownikiem na allegro?
Mam 207 z rocznika 2010 czyli wersję poliftową i w silniku wspomagania gniazdo jest pod okrągłe końcówki.
Zdjęcie: https://zapodaj.net/66da1b660813e.jpg.html
Z używek na allegro występują tylko przedliftowe silniki a te mają w tym miejscu inny - płaski wtyk). Ciężko znaleźć właściwy silnik.
Wersja: Presence 5-drzwi

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » W czasie jazdy padło wspomaganie kierownicy