Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Po wymianie BSM błąd ABS, licznika i ogólnie wszystkiego...
Po wymianie BSM błąd ABS, licznika i ogólnie wszystkiego...
Autor Wiadomość
Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-04-25, 19:38   Po wymianie BSM błąd ABS, licznika i ogólnie wszystkiego...

Cześć.
Wymieniłem dzisiaj BSM bo był on głównym podejrzanym niedziałającej klimatyzacji, wszystko prawilnie, odłączyłem aku, odczekałem chwilę, wypiąłem mój BSM, wpiąłem nowy, podłączyłem aku, za chwilkę zapłon i.. Wielkie stop, Braking system faulty, ABS faulty, wspomaganie i tak dalej i tak dalej, uznałem że pewnie BSM wadliwy mi wcisneli, bywa. Założyłem znowu mój, przekręcam zapłon i ciągle to samo :/
Lexia nie łączy się z ABS/ABR, szczęśliwie samochód odpala i jeździ, po szybkiej analizie doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie winny jest jakiś błąd prędkościomierza (tak on też nie działa), brak danych o szybkości powoduje błędy ABS, wspomagania kierownicy i kilka innych mniejszych.
Ale pytanie do Was, co może być winne? Jakiś kabel w kostce się obluzował/złamał, trzeba jakąś adaptacje robić? Wiem że kilka osób wymieniało BSM, były jakieś problemy?
Sprawa o tyle pilna, że za tydzień jadę w trasę ponad 2k km, co prawda bez wspomagania, licznika i ABSu da się żyć, ale jednak wolałbym uniknąć... Na domiar złego klima wciąż nie działa

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-04-26, 21:01   

Numery BSM'a się zgadzają? U mnie nawet mimo zgodnych numerów i zbliżonych dat produkcji zamienione są przekaźniki i klakson mam w spryskiwaczach, a spryskiwacze w klaksonie.

Sam przeszczep jest bezbolesny i wszystko działa od ręki. U siebie nie przyuczałem BSM'a.

Co do błędu ABS'u...hmm grubsza sprawa, z którą sam walczę od roku. Gnije kostka przy pompie ABS'u i piny na płytce. Puszka ABS'u nie jest hermetyczna i woda spod kół robi potop. Kostka jest mega uszczelniona, ale co z tego jak sterownik jest wiecznie mokry, ociekający wodą. Drugie piny gniją w środkowej kostce w BSM'ie - ta od ABS'u.
I szczerze jedno wielkie CHGW, ABS działa na 3 kołach, na 4tym nie.

Takimi błędami waliło mi na odpiętej środkowej kostce BSM'a. Przy odpiętej kostce z pompy ABS'u nie uruchomisz silnika.

Antenil 

Wysłany: 2019-04-28, 09:55   

Dzięki za odpowiedź, problem rozwiązany następnego dnia wieczorem. Przyczyną było... roztargnienie i złośliwość losu, aż wstyd się przyznać, ale możecie się pośmiać.
Nowe BSM przyszło "uzbrojone" w bezpieczniki, brakowało tylko jednego 10A gdzieś przy kostce, więc przerzuciłem go ze swojego BSM, tyle tylko że z innego, wygodniejszego do wyciągnięcia miejsca, konkretnie z F9 (byłem pewny, że to światła, okazało się, że światła są na F7 i F8), następnie o tym fakcie całkowicie zapomniałem. Okazało się, że w nowym BSM był spalony jeden bezpiecznik właśnie F9, a jak zakładałem moje stare BSM to zapomniałem z powrotem założyć owy bezpiecznik, stąd taki sam objaw na obu, sporo przypadku... A F9 odpowiada za kalkulator ABS, z którego brana jest też prędkość samochodu, a bez danych prędkości nie działa wspomaganie i kilka innych rzeczy.

Najgorzej, że klima dalej nie działa :mur: , chce ktoś BSM?

gifter 
Masta Dizasta

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2019-07-06, 07:33   

Bsm przekłada się bez jakichkolwiek kolwiek problemów? Chodzi mi o to że wkladasz inny i powinno działać?

Antenil 

Wysłany: 2019-07-06, 10:55   

Tak, plug and play. Niedawno odłączałem kostki nawet bez odpięcia akumulatora i wszystkie błędy same znikają wiec bez obaw ;)

gifter 
Masta Dizasta

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2019-07-06, 11:23   

U mnie po nagrzaniu auta na słońcu występuje problem ze po przekreceniu stacyjki niic się nie wyświetla a potem wszystko i same bledy. Reset z obd pomaga i można jechać.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Po wymianie BSM błąd ABS, licznika i ogólnie wszystkiego...