Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Ubytek p?ynu ch?odz?cego
Przesunięty przez: bart555
2010-08-04, 00:09
Ubytek p?ynu ch?odz?cego
Autor Wiadomość
sebekle 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-04-01, 15:29   

znaj?c problemy silników TU z uszczelk? to bym nie zdecydowa? si? z?o?y? tego bez planowania

kola01 

Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-04-02, 10:04   

No wi?c doczyta?em, ?e g?owic si? nie zawsze planuje. Nale?y oceni? jej stan po zdj?ciu i je?eli nie ma w?erów, ubytków i nie jest pokrzywiona to planowanie jest wr?cz niezalecane. Podobno tak by?o w moim wypadku. Tak twierdzi chyba ka?dy portal motoryzacyjny i z taki opiniami te? spotka?em si? na forach.

Auto wczoraj zosta?o naprawione. Uszczelka jest OK, w??e uk?adu nie s? pogryzione, ca?y uk?ad na sprz?cie testuj?cym ci?nienie trzyma wzorcowo.
Okaza?o si?, ?e przyczyna przelewania si? p?ynu przez korek by?a tak banalna, ?e a? ?mia? mi si? chcia?o jak us?ysza?em werdykt. Uszkodzony by? po prostu sam korek (g?ównie oring) +oczywi?cie zapowietrzony uk?ad. Obecnie p?yn jest równo na minimum a po zagrzaniu silnika podnosi si? tylko o 2 cm. Nic nie ucieka ani gór? ani do?em. Najbli?ej trafnej diagnozy by? kolega Esem. Uk?ad by? faktycznie nieszczelny, jedyna ró?nica w diagnozie, ?e z powodu samego korka a nie dziurawych w??y. Dzi?kuj? wszystkim za rady.
Wersja: Presence 5-drzwi

esem 
auto mojej ?ony

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-04-06, 14:31   

Na dzisiejszym przegl?dzie okresowym zlokalizowano kolejny wyciek. Na wyj?ciu pompy wodnej jest jaki? króciec plastykowy (rozdzielacz). S? na nim ?lady wycieków (sople zaschni?tego p?ynu ch?odniczego ?).
Sam? robocizn? wyceniono na 400,-z?. Trzeba wymontowa? pó?o?, opu?ci? silnik na sankach aby do tego si? dosta?.
Skoro dolewam 1/2 litra na rok - to chyba poczekam. Albo si? doszczelni albo bardziej rozszczelni. :(

[ Dodano: 2019-04-07, 11:38 ]
Na rynku jest troch? ?rodków do uszczelniania uk?adu ch?odzenia przy niewielkich wyciekach. W proszku, w p?ynie - mniej lub bardziej renomowanych firm.
Podstawowa obawa to czy przypadkiem nie zatka nagrzewnicy - znajomi mnie przed tym ostrzegaj?.
Czy kto? to ?wiczy?? Ja bardzo dawno temu w ?adzie 2107, jaki? ?rodek z Pewexu (za bony, dolary). Zadzia?a? bezb??dnie. Ale Pyzio to nie ?ada - chocia? wspominam j? bardzo dobrze, np. takiej skrzyni biegów w ?adnym innym jeszcze nie do?wiadczy?em (super g?adko chodzi?a).

emswisnia 

Kolor: SZARY CENDRE
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-04-10, 21:39   

esem napisał/a:
Na rynku jest troch? ?rodków do uszczelniania uk?adu ch?odzenia przy niewielkich wyciekach. W proszku, w p?ynie - mniej lub bardziej renomowanych firm.
Podstawowa obawa to czy przypadkiem nie zatka nagrzewnicy - znajomi mnie przed tym ostrzegaj?.
Czy kto? to ?wiczy?? Ja bardzo dawno temu w ?adzie 2107, jaki? ?rodek z Pewexu (za bony, dolary). Zadzia?a? bezb??dnie. Ale Pyzio to nie ?ada - chocia? wspominam j? bardzo dobrze, np. takiej skrzyni biegów w ?adnym innym jeszcze nie do?wiadczy?em (super g?adko chodzi?a).

Ja mia?em styczno?? z ?rodkiem K-Seal (zakup na allegro) i w citrone Saxo 1.1 pomóg? bez problemy przy walni?tej uszczelce. Auto po zastosowaniu ?rodka je?dzi do dzisiaj bez remontu. W drugim aucie XP po zastosowaniu przez rok by? spokój po?niej ju? poszed? jednak remont i wymiana uszczelki.
1.9 TDI EVO1 ~ 150KM
1.2 ECOTEC 80KM
1.2 8V - 60KM

Matifcb 

Wysłany: 2019-06-10, 21:30   

witam, peugeot 207 1.6hdi diesel.

Zauwazylem ze w zbiorniku plynu bylo tylko na dole zbiornika. Na samym dole z 1cm wysokosci. Dolalem, zamknalem nawet nie odpalalem silnika. Po 40 min plynu znowu wypadlo od poziomu minimum do ktorego dolalem az do znowuy samego dolu zbiornika. Odpalilem auto ale na dole nie widzialem zadnej plamy. Pod maska nie widzialem tez nic mokrego. Dolalem plynu do poziomu max. Odpalilem auto na chwile i zgasilem. Po okolo godziny znowu ze zbiornika ucieklo plynu..

sebekle 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-06-10, 21:40   

jak stygnie to poziom opada. dolej na zimnym i na drugi dzie? zobacz ile b?dzie te? na zimnym. no chyba ?e w podczas jazdy te? spadnie na min

Matifcb 

Wysłany: 2019-06-10, 21:56   

bylo dolane po 2h od jazdy. Narazie plynu zostalo, nie ubylo.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Ubytek p?ynu ch?odz?cego