Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposażenie » Wyjąca sprężarka klimatyzacji - jaki zamiennik?
Wyjąca sprężarka klimatyzacji - jaki zamiennik?
Autor Wiadomość
wisznia 

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-06-07, 20:23   Wyjąca sprężarka klimatyzacji - jaki zamiennik?

Czołem! Jak w temacie, mam obecnie problem z wyjącą sprężarką klimatyzacji. Jakiś czas temu zauważyłem, że klimatyzacja zaczęła mi głośniej pracować. Hałas się nasilał, pojechałem na sprawdzenie sprężarki, wymienili uszkodzone koło sprężarki wraz ze sprzęgiełkiem, dolali środka. Problem jednak nie ustąpił, jazda z włączoną klimatyzacją powodowała że słychać było spod maski bardzo nieprzyjemne wycie zależne od obrotów silnika - po ponownej wizycie w warsztacie stwierdzili że to w takim razie ewidentnie zajeżdżona sprężarka i trzeba ją wymienić. Stąd pytanie - czym ją zastąpić? Poszukać jakiejś na allegro, auto szrotach czy poszukać sklepów z regenerowanymi? Czy do naszych aut pasuje każda sprężarka do tego modelu, czy są jakieś specjalne wymagania (np. konkretny producent w danym egzemplarzu). No i czy na razie jeździć z wyłączoną klimatyzacją czy niezależnie od tego zabrać się za wymianę? Z góry dzięki za odpowiedzi!

lgorek 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-06-10, 13:06   

Ja bym kupił używaną z gwarancją rozruchową. Jak zamontujesz bedziesz wiedział czy chodzi dobrze czy źle.

wisznia 

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-06-14, 20:16   

A jak z samym modelem? Wszędzie był montowany taki sam, czy warto zanurkować pod maskę i sprawdzić jaki jest założony obecnie?

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposażenie » Wyjąca sprężarka klimatyzacji - jaki zamiennik?