Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Opony i felgi » Szuranie w czasie jazdy
Szuranie w czasie jazdy
Autor Wiadomość
wisznia 

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-06-07, 20:12   Szuranie w czasie jazdy

Czołem, ostatnio zauważyłem w aucie taki problem - w trakcie jazdy jest słyszalny dźwięk takiego jakby cyklicznego pocierania - częstotliwość rośnie wraz z szybkością auta. Zauważyłem to na jesieni zeszłego roku, zmieniłem łożyska (oba przednie, prawe już huczało), po czym przeszedłem na zimówki (felgi stalowe 15). Szuranie ustało, więc myślałem że to było od łożysk. Teraz latem wróciłem do letnich (alu 16), dźwięk pojawił ponownie. Mechanik powiedział że mogą to być pomału mające dosyć tarcze hamulcowe z przodu, wymieniłem na nowy zestaw od TRW, ale szuranie jest nadal. Dodam że stopień wciśnięcia hamulców nie ma wpływu na ten dźwięk, jedynie prędkość. Przy skręcie w prawo częstotliwość tego szurania rośnie. Mam wrażenie, że dźwięk dobiega z przodu. Bardzo proszę Was o pomoc - co to może być?

tufu 

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-06-07, 22:11   

moze opony ci o nadkole ocierajai to moze byc przyczyna

wisznia 

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-06-07, 22:37   

Wiesz co, sprawdzałem "ręcznie" i ogólnie nie wyczułem żeby gdzieś nadkole nachodziło za bardzo. Tak samo na oponie żadnej nie znalazłem żadnego śladu/rowka od ocierania. Są jakieś dobre domowe sposoby żeby sprawdzić czy gdzieś nie obciera (inne niż wsadzenie tam łapy)?

tufu 

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-06-07, 23:06   

zobacz na nad kolu czy nie masz przetarte

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-06-22, 14:35   

Sa 2 opcje:

1) Ociera ci felga o przewód hamulcowy i możesz mieć nagłe kuku wiec odkręcił bym przednie kola i sprawdził czy nie ma charakterystycznego wytarcia na kablu.

2) Masz kamyczek w oponie :D

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

edmister 

Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-07-09, 14:26   

Akurat w przypadku tego typu usterki, zdiagnozowanie problemu nie powinno stanowić jakiegoś większego problemu.

Generalnie, przy dużych prędkościach wydaje się to być niebezpieczna sytuacja, bo zwiększa się wówczas tarcie, może to doprowadzić do rozerwania opony.
Rzuć jeszcze tutaj okiem pod linka: http://klub4x4drezdenko.p...-kazdej-pogody/

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Opony i felgi » Szuranie w czasie jazdy