Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposażenie » PDC - podłączenie centralki
PDC - podłączenie centralki
Autor Wiadomość
chodacek 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2008
  Wysłany: 2019-02-09, 02:23   PDC - podłączenie centralki

Witam,
Posiadam Peugeot 207SW z 2008r. bez czujników cofania.
Kupiłem ostatnio tylny zderzak wraz z czujnikami cofania i centralką od anglika.
Chciałbym podłączyć tą centralkę w wiązkę w samochodzie.

Do podłączenia są 4 przewody.
pomarańczowy - myślę, że będzie to + zasilania
zielono-żółty - myślę, że będzie to -- zasilania
brązowy oraz zielony - albo do wpięcia w szynę CAN albo w instalację głośnika lewy tył.

Kiedy sprawdzaliśmy czy wszystko działa na "dawcy" to pikanie słyszalne było w lewym tylnym głośniku.

Potrzebuję informację pod które kolory przewodów we wiązce która znajduje się we wnętrzu nad tylnym lewym nadkolu mam się wpiąć z przewodami z centralki PDC?
Rozumiem, że dodatkowo będzie musiała być uaktywniona opcja PDC przy użyciu komputera?

Bardzo dziękuję za info, zdjęcie lub schemat
Pozdrawiam

adalbert 
Pugoman

Kolor: NIEBIESKI MONTEBELLO
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-05-15, 20:59   

Witam.Jestem tu nowy i także przerabiam temat oryginalnych(PDC) czujników w 207-ce.Widzę także iż nikt Ci nie odpowiedział.Nad lewym nadkolem powinienieś mieć dwie kostki które wpinasz w moduł.Jedna idzie od czujników druga z głównej wiązki z auta.Tak przynajmniej jest u mnie.Niestety ja jeszcze walczę u siebie mimo iż aktywowałem czujniki w DiagBoxie to wywala mi błąd na wyświetlaczu " Parking assistance system faulty"... Więc albo moja wiązka jest walnięta,albo czujniki albo moduł...A Ty jak zwalczyłeś temat jeśli można wiedzieć?
Pozdrawiam

Czujniki założone,oryginalne od 207-ki,instalacja oryginalna,wyświetlacz aktywowany,przełącznik pod kierownicą sygnalizuje manewr cofania.Temat oryginalnych czujników był nieobecny na forum więc jakoś sam dałem radę.Czyli coś tam już wiem:)))
Pozdro

chodacek 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-05-22, 22:58   

Witaj adalbert,

Temat oryginalnych czujników PDC wygląda następująco:
tylny zderzak wraz z czujnikami, centralką i wiązką kupiłem od anglika
Cieliśmy kawałek wiazki która idzie od centralki do grubej wiązki przy tylnej kanapie z lewej strony (niepotrzebnie). Kiedy zabrałem się za wymianę uszkodzonego tylnego zderzaka celem wymiany na nowy już z czujnikami (wcześniej ich nie było) rozebrałem obudowy wnętrza nad lewym nadkolem. Okazało się, że oryginalna wiązka w samochodzie posiada już obie wtyczki które podpinamy do centralki PDC :) .
Należało ją zaprogramować w 3 miejscach - zrobił mi to znajomy oryginalnym użadzeniem stosowanym w autoryzowanych stacjach PEUGEOT.
1. załączenie systemu PDC w centralce auta nazywa się to chyba BCS
2. zaprogramowanie PDC w radio - po wrzuceniu wstecznego biegu po szynie CAN leci informacja do radia celem jego wyciszenia oraz pikanie słyszalne jest w lewym tylnym głośniku
3. zaprogramowanie PDC w wyświetlaczu - po wrzuceniu wstecznego biegu pojawia się piktogram samochodu i pokazuje łukami przy danym czujniku kiedy zbliżamy się do przeszkody.
Po zaprogramowaniu PDC w tych 3 miejscach wszystko zagrało od strzała.
Fakt, że zanim zakupiłem ten zderzak wszystko było sprawdzone na dawcy.

Pozdro.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposażenie » PDC - podłączenie centralki