Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Objawy jak koniec sprzegla, ale jednak nie - pomocy!
Objawy jak koniec sprzegla, ale jednak nie - pomocy!
Autor Wiadomość
eteri 

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-03-04, 22:48   Objawy jak koniec sprzegla, ale jednak nie - pomocy!

Cześć!
Przychodzę z taką sprawa, że miałem problem z przyspieszaniem moim pugiem 1.6 lpg 109KM. Myślałem, że to sprzęgło, bo przy przyspieszaniu obroty szły do góry, a samochód nie przyspieszał, dopiero jak załapał na niższych obrotach to powoli przyspieszał. Niestety po wyjęciu skrzyni ze sprzęgłem, okazało się, że sprzęgło jest w stanie zamiennika który kupiliśmy, przejechane około 40k km po roku ze mną i dwóch z właścicielem, sprzęgło z 2016 roku, wysokiej jakości zamiennik, więc szukaliśmy dalej, rozebraliśmy skrzynię na części pierwsze, ale oprócz zużytego wstecznego wszystko w porządku. Kończą się pomysły i nie wiemy czego szukać, jakieś sugestie? Do tego dorzucę ten irytujący świst przy przyspieszaniu, jak mam skrzynię wyjęta to.moze coś z nią?
Z góry dzięki za rady!
Pozdro!

Berial 

Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-03-28, 07:03   

U mnie koniec sprzęgła objawiał się tym, że auto w zasadzie nie reagowało na gaz. Mówię tom końcowym stadium.
Czyli wszystko ładnie odpalało, gaz normalnie reagował, ale gdy wrzuciłem np 1 faby ruszyć i jechać, to zachowywało się tak, jak gdyby było na luzie.

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-03-28, 10:35   

Przęgło przęgłem. Jeżeli nie tarcza to zostają ci jeszcze docisk (słoneczko) i siłownik hydrauliczny sprzęgła. Może one gdzieś niedomagają. Płynu hamulcowego masz na maxa wlanego?

Bartosz36 

Kolor: NIEBIESKI MONTEBELLO
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-03-30, 13:24   

Offtopic:
Płynu hamulcowego? To on podpięty jest pod sprzęgło?

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Wysłany: 2019-04-06, 08:49   

Bartosz36, Bartosz tak steruje wysprzeglikiem docs newralgicznym elementem skrzyni. Byla taka glosna akcja z Hondami ze tam padaly skrzynie bo wysprzeglik nie wysprzeglal do konca pomimo ze pedla byl w podlodze.

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

eteri 

Wysłany: 2019-04-15, 21:59   

Dzięki wszystkim za pomoc, okazało się, że sprzęgło, ale nie tarcza tylko inny jego element, nie dowiedziałem się jaki. Ale przy okazji jak już skrzynia była na wierzchu to została zregenerowana.

kola01 

Wysłany: 2019-04-16, 11:58   

Wysyłałeś skrzynię do regeneracji? Wymienili w niej tylko łożyska czy coś jeszcze? Jaki koszt?
Wersja: Presence 5-drzwi

eteri 

Wysłany: 2019-05-04, 13:08   

Nie powiem Ci o kosztach bo było to za półdarmo z ręki szwagra mechanika, prowadzi serwis w moim samochodzie od samego początku i szczerze to łożyska były wymieniane i nic więcej chyba, ale ręki sobie nie utnę. Nie jest to jakaś ciężka robota, najgorzej ze śrubami bo przecinakiem trzeba było niektóre wywalać tak trzymały oryginalne - a potem te śruby też trochę kosztują.

wisznia 

Wysłany: 2019-05-05, 13:18   

@kola01
Jeśli chodzi o regenerację - ja miałem w marcu tego roku w Gdyni. Koszt wyszedł 1800 w warsztacie (cena pełna, papier, gwarancja, faktura). I to koszt wyłącznie usługi oraz części: montaż/demontaż + olej/uszczelki trzeba doliczyć ekstra. Wymieniali u mnie zestaw łożysk, zębatkę od wstecznego oraz coś co gościu nazwał "płyta główna skrzyni".

Puszkin 
Emeryt

Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-05-08, 14:44   

Podpinam się pod temat
Pacjent to 1,4 benzyna 73 km .2007 rok przebieg 85 tys
Podczas postoju przed rondem raptem pedał sprzęgła po próbie zmiany biegu pozostaje na podłodze brak możliwości zmiany biegu i dalszej jazdy. Po chwili postoju wszystko wraca do normy. Po kilku kolejnych krzyżówkach sytuacja powtarza się co jest przyczyną?. Zauważyłem brak płynu w zbiorniczku uzupełniłem około 200 ml. Szczęśliwie dojechałem do domu. Myślałem że to przyczyna ale dziś powtórka co robićadnych wycieków.

[ Dodano: 2019-05-15, 22:48 ]
Problem rozwiązany przyczyna cieknąca pompa (wyciek w kabinie)wymiana na nową usunęła problem :mrgreen:

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Objawy jak koniec sprzegla, ale jednak nie - pomocy!