Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » Przeskoki kierownicy przy ruszaniu - maksymalny skręt kół
Przeskoki kierownicy przy ruszaniu - maksymalny skręt kół
Autor Wiadomość
rafalsar 

Rocznik: 2009
Wysłany: 2016-10-30, 10:05   Przeskoki kierownicy przy ruszaniu - maksymalny skręt kół

Witam ponownie,

mam problem ze swoim peugeotem 207. Występuję on tylko w przypadku wilgoci deszczu. Przy maksymalnym skręcie kół w prawo lub lewo i powolnym ruszaniu pojawia się dziwny dźwięk, jakby stuk i czuję jak przeskakuje mi kierownica w rękach. Wydaję mi się, że stukot i przeskok kierownicy pojawia się po pełnym obrocie koła wokół własnej osi z lewej storny.

Dev 

Kolor: CZERWONY ADEN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2016-10-30, 13:17   

Może padły już poduszki przy kielichach i przy ruszeniu w skrajnych położeniach działają na nie spore siły i przesuwają się? Trzeba by było wyjąć kolumny obadać ich stan, choć to na niewprawne oko ciężko stwierdzić. Można pokusić się od razu o wymianę bo to nie drogie rzeczy a i tak trzeba od czegoś zacząć poszukiwania. Relatywnie nie ma dużo punktów do zbadania bo to właśnie poduszki, łączenie z wahaczem, łączenie wahacza z podwoziem i końcówki drążków. Krzyżaki napędowe eliminuję bo to byłby słyszalny luz nawet przy ruszaniu przód tył na wprost.

pepus93 
be happy!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2016-11-08, 09:39   

chyba, że macie dystanse, lub zwyczajnie felgi z innym ET niż fabryczne
wtedy jest zmieniona geometria akermana i występowanie czegoś takiego jest zupełnie normalne :p
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

maks_91 

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-05-04, 23:31   

Ja mam podobny problem, znowu.

Wymieniałem niedawno sprężyny razem z poduszkami i łożyskami amortyzatorów. Było wszystko cacy, nie było najmniejszego problemu, wcześniej myślałem że to kwestia rozerwanej mażety na przegubie zewnętrznym, ale to przy spręzynach też było zrobione.

Kilka dni temu zauważyłem, że po lewej stronie przy maksymalnym skręcie koło "przeskakuje".

Czy przegub może mieć coś do rzeczy, lub raczej mocowanie amortyzatora? Najlepiej pewnie całą diagnostykę zawiasu byłoby zrobić, ale budżet aktualnie mam napięty.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » Przeskoki kierownicy przy ruszaniu - maksymalny skręt kół