Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i uk?ad kierowniczy » Przeskoki kierownicy przy ruszaniu - maksymalny skr?t kó?
Przeskoki kierownicy przy ruszaniu - maksymalny skr?t kó?
Autor Wiadomość
rafalsar 

Rocznik: 2009
Wysłany: 2016-10-30, 10:05   Przeskoki kierownicy przy ruszaniu - maksymalny skr?t kó?

Witam ponownie,

mam problem ze swoim peugeotem 207. Wyst?puj? on tylko w przypadku wilgoci deszczu. Przy maksymalnym skr?cie kó? w prawo lub lewo i powolnym ruszaniu pojawia si? dziwny d?wi?k, jakby stuk i czuj? jak przeskakuje mi kierownica w r?kach. Wydaj? mi si?, ?e stukot i przeskok kierownicy pojawia si? po pe?nym obrocie ko?a wokó? w?asnej osi z lewej storny.

Dev 

Kolor: CZERWONY ADEN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2016-10-30, 13:17   

Mo?e pad?y ju? poduszki przy kielichach i przy ruszeniu w skrajnych po?o?eniach dzia?aj? na nie spore si?y i przesuwaj? si?? Trzeba by by?o wyj?? kolumny obada? ich stan, cho? to na niewprawne oko ci??ko stwierdzi?. Mo?na pokusi? si? od razu o wymian? bo to nie drogie rzeczy a i tak trzeba od czego? zacz?? poszukiwania. Relatywnie nie ma du?o punktów do zbadania bo to w?a?nie poduszki, ??czenie z wahaczem, ??czenie wahacza z podwoziem i ko?cówki dr??ków. Krzy?aki nap?dowe eliminuj? bo to by?by s?yszalny luz nawet przy ruszaniu przód ty? na wprost.

pepus93 
be happy!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2016-11-08, 09:39   

chyba, ?e macie dystanse, lub zwyczajnie felgi z innym ET ni? fabryczne
wtedy jest zmieniona geometria akermana i wyst?powanie czego? takiego jest zupe?nie normalne :p
Oznacz si? na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

maks_91 

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-05-04, 23:31   

Ja mam podobny problem, znowu.

Wymienia?em niedawno spr??yny razem z poduszkami i ?o?yskami amortyzatorów. By?o wszystko cacy, nie by?o najmniejszego problemu, wcze?niej my?la?em ?e to kwestia rozerwanej ma?ety na przegubie zewn?trznym, ale to przy spr?zynach te? by?o zrobione.

Kilka dni temu zauwa?y?em, ?e po lewej stronie przy maksymalnym skr?cie ko?o "przeskakuje".

Czy przegub mo?e mie? co? do rzeczy, lub raczej mocowanie amortyzatora? Najlepiej pewnie ca?? diagnostyk? zawiasu by?oby zrobi?, ale bud?et aktualnie mam napi?ty.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i uk?ad kierowniczy » Przeskoki kierownicy przy ruszaniu - maksymalny skr?t kó?