Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposażenie » Instalacja audio, głośniki (wymiary, montaż)
Przesunięty przez: bart555
2010-08-07, 18:36
Instalacja audio, głośniki (wymiary, montaż)
Autor Wiadomość
Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2017-02-04, 01:11   

Tak jak pisze Greg. I mnie też wydaje się, że robił je Tonsil. Na pewno moje są Made in Poland ;)
Lepsze były JotBeEle.

Jakbym miał zmieniać to tylko Kenwood.

cristiano112 

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-02-05, 22:32   

JBL pod fabrycznym radiem nie grają zbyt rewelacyjnie.
Prawie nie czuć różnicy.. Tzn tony wysokie i średnie są sporo lepsze względem tych nie JOT BE ELI, ale za to tony niskie sporo słabsze.

Pebor 

Wysłany: 2019-03-17, 03:01   Pomoc w instalacji głośników wysokotonowych.

Witam wszyskich forumowiczów :)
Żeby nie zakładać nowego wątku myślę, że warto go odświeżyć o mój problem.
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem 207, kupiłem go od znajomego (1 właściciel, salon PL).
Jak wiadomo moja wersja nie ma w standardzie głośników ale przy zakupie w salonie założyli znajomemu jakieś radyjko Pioneera i głośniki w przodu. Troszkę dla mnie słabo grają ale nie wiem czy sam zdołałbym je wymienić, a koszt serwisanta mógłby być wysoki, a aż tak źle nie grają.
Zauważyłem, że brakuje im sopranów. Nachyliłem się pod szybę, a tam cicho. Rozebrałem zaślepkę i znalazłem wpięty przewód ale brak głośnika wysokotonowego. Odkryłem dlaczego tak mało wyraziście grają. Ale teraz pytanie co z tym fantem zrobić?
Znalazłem na aukcji używane soprany za śmieszne pieniądze i chciałbym je kupić i zamontować.
Oto one:
głośniki soprany
Czy wystarczy je podłączyć i wszystko będzie ok?
Radio ma Mosfet 4x50w więc teoretycznie powinno obsłużyć 4 głośniki ale czytałem w tym temacie, że do niektórych sopranów jest konieczna zwrotnica. Jeśli tak to gdzie ma zostać podłączona? Podobno są soprany z wbudowanym kondensatorem i one nie wymagają zwrotnicy.
Czy ten model je posiada?
Z góry dzięki za wszelką pomoc :)
Pzdr.

Firlej1 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-03-17, 15:56   

W swojej 207-ce wyrzuciłem fabryczne głośniki i radio. Założyłem głośniki firmy Morel i porządne radio JVC. Dodatkowo profesjonalnie wygłuszyłem drzwi. Efekt jest naprawdę dobry.

Pebor 

Wysłany: 2019-03-17, 16:21   

Radia nie chcę wymieniać, drzwi wygłuszę. Bardziej zależy mi na wiedzy jakie głośniki drzemią w drzwiach. Czy są dwustożkowe czy może koaksjalne? Jeśli były by dwustożkowe to dodanie tweeterów już dużo by dało do tego wytłumienie drzwi. Tylko czy i jak jest podłączony ten kabel w maskowniczy sopranów i czy jest gdzieś po drodze jakaś zwrotnica czy jej nie ma?

Edit: W dalszym ciągu cisza w temacie, wątek jakby umarł dlatego postanowiłem dobrać się do głośników i sprawdzić co tam włożyli. Głośnik z zewnątrz powiał taniochą nie spodziewałem się, że będzie tak słabo. Ale po odpięciu go byłem w szoku. Nie ma nigdzie nazwy producenta, kraju produkcji, modelu, mocy, impedancji e.t.c. Do tego malutki magnesik. Klapa konkretna.
Zrobiłem fotki może rozpoznacie co to za dziadostwo.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

adriano95 

Wysłany: 2019-04-15, 11:42   

Witam!

1.Mam takie pytanie w moim radiu jest jakieś dziwne syczenie, w sensie ze nie ma czystego dzwieku, tylko na drugim planie podczas jak gra muzyka to slychac syczenie na roznych kanalach to jest taki szum radia. Jak to naprawić , co trzeba sprawdzic ? Jak bybyło jakies przebicie, nie wiem jak to naprawic.

2. Jaki wymiar glosnikow jest z przodu i z tyłu 160mm max ??

3. Gdzie montuje sie fabryczny wzmacniacz JBL jakbym go chcial kupic ? Kłoptliwa jest wymiana samemu ?

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Wyposażenie » Instalacja audio, głośniki (wymiary, montaż)