Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Na luzie » off-topic » OC a NNW - szukam przepisów
OC a NNW - szukam przepisów
Autor Wiadomość
Ewa88 

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-04-11, 21:18   OC a NNW - szukam przepisów

Chodzi mi o sytuację gdy z mojej winy jako kierowcy mój pasażer dozna poważnych
obrażeń i będzie wymagał drogiego leczenia.
Z czego będzie to pokrywane? Kwoty wypłacane z NNW są śmieszne.
Czy w takiej sytuacji drogą kurację będę musiała opłacić z własnej kieszeni?
Znalazłam na stronie:
http://wyborcza.biz/bizne...eRedirects=true
w artykule zatytułowanym: "Kupujesz OC i dopłacasz za NNW? Niepotrzebnie,
agenci Ci ją wcisnęli" następujący fragment:
"Jeśli kierowca spowoduje wypadek, w którym ucierpią jego pasażerowie,
to odszkodowanie dla nich zostanie wypłacone z polisy OC."
Czy to prawda? W jakim przepisie to jest wyraźnie napisane? Czy jeśli to prawda,
to suma ubezpieczenia/gwarantowana podana w polisie (np. 5 mln euro) dotyczy
też tego przypadku?
Ponadto czy gdybym w spowodowanym przeze mnie jako kierowcy wypadku/kolizji
odniosła sama obrażenia wymagające drogiego leczenia, to też mogłoby to być
pokryte z mojego OC?

Pozdrawiam

sampo 

Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-04-12, 16:20   

Najlepszym ubezpieczeniem jest unikanie wypadków zwłaszcza z własnej winy oraz poruszanie się bezpiecznym i sprawnym samochodem najlepiej ciężkim :lol:
Teraz poważniej, koszty leczenia sprawcy nie są pokrywane z jego polisy OC. W tym przypadku być może bardziej rozważyłbym zamiast NNW ubezpieczenia które chroni Ciebie 24 godziny na dobę, nie takiego przypisanego do samochodu. Raczej droższy wariant ale spaść z drabiny w domu podczas wieszania firanek też możesz. Możesz też jako piesza spowodować wypadek samochodowy i w tym przypadku NNW Twojego samochodu nie działa. Czasem takie ubezpieczenie obejmuje małżonka i dzieci.

Ewa88 

Kolor: SZARY MANITOBA
Wysłany: 2019-04-12, 17:57   

Także pomyślałam żeby zrezygnować z ubezpieczenia NNW, bo przy przystępnej składce
ewentualna kwota odszkodowania jest niewielka. Nie wiem czy można się ubezpieczyć
na wysoką kwotę, ale pewnie byłoby to drogie.
Ponadto wg mojej obecnej wiedzy, ubezpieczyciel pokryłby odszkodowanie dla pasażera
z mojego OC gdybym była sprawcą jako kierowca w przypadku gdy spełniałabym
warunki takie jak trzeźwość, posiadanie uprawnień do prowadzenia itp., czyli takie,
które normalnie spełniam.
Do tego ubezpieczenie pasażera jest dla mnie mniej ważne, bo przeważnie jeżdżę sama,
bez pasażerów.
Pozostałaby więc sprawa ubezpieczenia mojego leczenia itp. na wypadek mojej winy
jako kierowcy.
W ramach ubezpieczenia mieszkania jest coś takiego jak Ubezpieczenie pomocy w domu,
ale generalnie dotyczy to sytuacji w domu, a pomoc lekarska jest tam sprowadzona
do minimum.

I tutaj właśnie ciekawe byłoby dla mnie ubezpieczenie mnie od nieszczęśliwych
wypadków w ogóle. Nie zależałoby mi na ubezpieczeniu na wypadek śmierci,
tylko właśnie od nieszczęśliwych wypadków, z włączeniem wypadków komunikacyjnych,
czyli o ubezpieczeniu kierowcy na wypadek, o którym tu dyskutujemy.
Jeśli ktoś z Klubowiczów wie o takim ubezpieczeniu na korzystnych warunkach, to proszę
o informację.

Dodam jeszcze, że nie wiem nawet jak takiego ubezpieczenia szukać np. w Google,
to znaczy tak żeby od razu nie "lądować" na stronach związanych z NNW.

Pozdrawiam

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Wysłany: 2019-04-14, 09:06   

Musimy tu wpierw wyjasnic pewna wazna kwestie OC pomimo ze obowiazkowe dla kazdego kierowcy moze byc zakupione dobrowolnie czy to przez rowezyste czy pieszego czy kogos kto ma dzialalnosc gospodarcza. OC (Odpowiedzialność Cywilna) to ubezpiecznienie ktore pokrywa nastepstwa szkód wyrządzonych w postepowaniu cywilnym. Stluczka, kolizja, wypadek, niedotrzymanie umownego terminu wykonania pracy, zlamania umowy etc. Ogolnie pojete pobudki cywilne. NNW - Nastepstwa Nieszczesliwych Wypadkow to ubezpiecznie ktore jest wyplacane jezeli MY badz nasi PASAZEROWIE doznaja uszczerbku na zdrowiu podczas WSIADANIA, WYSIADANIA badz przebywania w pojezdzie. Tak wiec co daje NNW zalozmy ze spieszysz sie rano do pracy zima mroz parking oblodzony otwierasz drzwi od auto bam poslignoles(as) sie noga zlamana. I teraz co ? OC ci sie nie nalezy nie zainstniala zadna szkoda cywilna. Jest to jednak nieszczeliwy wypadek i leczenie tego schorzenia ew jego zadoscuczynienie pokryje NNW. TL;DR Nelezy traktowac to ubezpieczenie jako dodatek do spraw zwiaznych z codziennym uzywaniem pojadu a nie jak kolejny podatek od przejechanego kilometra. Czy warto nie wiem. Czy mam tak na przestrzeni roku jest to smieszna kwota.

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Puszkin 
Emeryt

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-04-14, 19:30   

Noxy napisał/a:
zalozmy ze spieszysz sie rano do pracy zima mroz parking oblodzony otwierasz drzwi od auto bam poslignoles(as) sie noga zlamana. I teraz co ? OC ci sie nie nalezy nie zainstniala zadna szkoda cywilna. Jest to jednak nieszczeliwy wypadek i leczenie tego schorzenia ew jego zadoscuczynienie pokryje
pokryje właściciel parkingu ze swojej polisy OC. NNW to dublowanie składki a odszkodowanie wypłacone zostanie tylko z jednego ubezpieczenia. :)

Peugeot 207 club Strona Główna » Na luzie » off-topic » OC a NNW - szukam przepisów