Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Kontrolka silnika - diagnostyka błędów
Kontrolka silnika - diagnostyka błędów
Autor Wiadomość
lukas_jg 

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2008
  Wysłany: 2019-04-13, 18:25   Kontrolka silnika - diagnostyka błędów

Cześć wszystkim,

Kod silnika EP3
Silnik 1.4 I 16V
Moc silnika 70KW (95HP)
Rocznik: 2008

Wyskakuje kontrolka silnika. Dodatkowo obroty auta skaczą zaraz po odpaleniu.

Kody błędów :evil: :evil: :evil: (odczytane iCar):

P0140
P0313
p0054
B2aaa

Miał ktoś zestawienie powyższych błędów ? :)

Pozdrawiam,
Łukasz

simonic 

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-04-14, 08:01   

Miałem podobny zestaw błędów kilka miesięcy temu. Pojawiły się jednocześnie 4 błędy, które "wywaliło" gdy samochód na autostradzie "zapikał" informując mnie o rezerwie paliwa - jednocześnie "fuel level too low" i "depollution system faulty". Ledwie wróciłem do domu po skasowaniu błędów. Wyłączył się nawet ESP. Zostawiłem samochód na parkingu a rano gdy chciałem jechać do mechanika ... błędy się nie pojawiły. I tak jest na szczęście do dziś, czyli jakieś 15 kkm. Koci katar czy coś..
Sonda P0054 pojawia się zawsze po tankowaniu na jednej z okolicznych stacji BP. Wg schematu tankowanie - 5-6 km - check, aż do nowego tankowania gdzieś indziej. Przy innych stacjach problem nie występuje jak narazie.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Kontrolka silnika - diagnostyka błędów