Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » Pęknięta Sprężyna
Pęknięta Sprężyna
Autor Wiadomość
maks_91 

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-03-21, 19:08   

Cześć Wam,

Dzisiaj zjeżdzając do garażu podziemnego w pracy strzeliła mi sprężyna. Na szczęście kawałek i to u samego kołnierza na dole. Jako że czas mnie nagli bo na robotę się umówiłem w ten weekend, mam pytanie co oprócz sprężyn jeszcze warto mieć? Zaprzyjaźniony mechanik u którego to będę robić, powiedział mi o poduszkach i łożyskach amortyzatorów, bo nie wiadomo w jakim będą stanie. Czy załatwiać szybko poduszki dolne i górne (para na stronę) czy też z Waszego doświaczenia któreś szybciej się kończą?

A miałem robić tylko tarcze, bo mi telepią autem...

Edit: znalazłem takie coś SNR poduszka z łożyskiem - jak rozumiem jest to komplet na stronę potrzebny do szczęścia?

Z góry dzięki za Wasze porady.

KoKoS 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-03-24, 08:22   

Tak taki komplet na stronę zobacz czy przypadkiem zestaw lemforder nie bedzie tanszy a w srodku jest komplet z snr

maks_91 

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-03-24, 16:53   

Odebrałem rano auto po wymianie sprężyn razem z zestawem poduszek i łożysk.

Przed samym pęknięciem sprężyny auto skrzypiało/kwikało na wybojach i "leżących policjantach", choć myślałem że to coś bardziej przy przegubie lub połączeniu wachaczy i drążków.

Okazało się, że łożyska i poduszki były mocno umęczone. Co ciekawe mimo tego, że moje auto ma klimę, servicebox wyrzucał kod sprężyny dla aut bez klimatyzacji. Kupiłem oba komplety KYB i przy wyjęciu okazało się, że jednak zamontowane były wcześniej te "mocniejsze" dla wersji z AC. Czyżby servicebox nie był nieomylny? Dzięki Bogu para wyszła 200zł, a poduszki i łożyska razem jakieś 80zł.

Najlepsze jest to, że auto przestało kwiczeć przy zawieszeniu, a teraz za to skrzypi tylna klapa i czeka mnie smarowanie uszczelek :rotfl:

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » Pęknięta Sprężyna