Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » 1.6 hdi 110 KM podczas jazdy przerywa
1.6 hdi 110 KM podczas jazdy przerywa
Autor Wiadomość
strazak94 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-03-11, 14:39   1.6 hdi 110 KM podczas jazdy przerywa

Witam kolegów i koleżanki;)

Być może temat już był na forum, ale nie mogłem go znaleźć, albo za słabo szukałem, także z góry przepraszam.
Pacjent to peugeot 207 1.6 HDI 110 KM, 2007 rok, ogólnie odczuwam brak mocy, nie zbiera się tak jak powinien, albo czasami zaskakuje na chwilę a potem znów muł. Ponadto co jakiś czas podczas jazdy ze stałą prędkością szarpnie nim porządnie jakby coś go odcinało na chwilę. Ostatnio ponadto zapaliła mi się kontrolka od ESP i obroty zleciały do 0 i samochód zgasł i nie dał się odpalić przez dobre 10 min.

Liczę na Was forumowicze, może miał ktoś z Was taki sam problem, bo nie chcę od razu wyrzucać pieniędzy na nie wiadomo jakie części;)

Marcin_1998 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2019-03-11, 21:44   Re: 1.6 hdi 110 KM podczas jazdy przerywa

strazak94 napisał/a:
Witam kolegów i koleżanki;)

Być może temat już był na forum, ale nie mogłem go znaleźć, albo za słabo szukałem, także z góry przepraszam.
Pacjent to peugeot 207 1.6 HDI 110 KM, 2007 rok, ogólnie odczuwam brak mocy, nie zbiera się tak jak powinien, albo czasami zaskakuje na chwilę a potem znów muł. Ponadto co jakiś czas podczas jazdy ze stałą prędkością szarpnie nim porządnie jakby coś go odcinało na chwilę. Ostatnio ponadto zapaliła mi się kontrolka od ESP i obroty zleciały do 0 i samochód zgasł i nie dał się odpalić przez dobre 10 min.

Liczę na Was forumowicze, może miał ktoś z Was taki sam problem, bo nie chcę od razu wyrzucać pieniędzy na nie wiadomo jakie części;)

Może być wiele przyczyn: wtrysk, EGR, łańcuch. Najlepiej podpiąć pod komputer i zobaczyć, czy nie było jakiś błędów. Poza tym kiedy wymieniany filtr paliwa? Check się zapala?

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-03-11, 21:52   

Sprawdź sobie skrzynkę BSM, odepnij wszystkie kostki i zobacz czy nie masz upalonych pinów. Czy nie masz niebiesko-zielonej korozji. Czy nie masz wody w skrzynce. Czy masa jest dokręcona. Czy bezpieczniki nie są na wykończeniu. MAXI też. Są pod spodem BSM'a, trzeba odkręcić i wyciągnąć skrzynkę.
Wg mnie tam leży główna przyczyna.

Kalkulator ABS+ESP nie ma nic do przerywania silnika. Jak jest walnięty zostaje drugi obieg, niezależny od pompy ABS'u.

Sprawdź węże gumowe czy nie są popękane, czy IC nie jest pęknięty, przepustnica, przepływka czysta, itd. Najpierw podstawowy serwis, potem się będziemy głowić.

strazak94 

Wysłany: 2019-03-12, 09:40   

po podpięciu wyrzuca 2 błędy recyrkulacja spalin i przepływomierz

Wczoraj odpiąłem przepływomierz i przejechałem się kawałek i czuć wyraźną poprawę lepiej się zbiera i przyśpiesza.

Check czasem się zapala a czasem nie;)

Teraz będę miał trochę czasu to popatrzę w nim, wszystkie filtry ymieniane były w styczniu zeszłego roku

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-03-12, 09:43   

Skoro celujesz w przepływomierz to go odkręć, przelej naftą, sprawdź elektrykę do skrzynki BSM i patrz co się będzie działo. Tylko nie dotykaj niczym do płytki w przepływce.
Jak nie czyściłeś EGR'a to możesz zajrzeć i go wymieść z sadzy.

strazak94 

Wysłany: 2019-03-12, 10:23   

Tak zrobię, jak ukończę niezbędne zabiegi dam znać czy to to;)

[ Dodano: 2019-05-10, 20:15 ]
Odświeżam temat do tej pory problem sam ustąpił i oprócz przepływomierza było wszystko ok;)
Teraz wyskakuje komunikat o niskim ciśnieniu oleju i samochód gaśnie. I mam do Was pytanie bo grzebałem dziś przy swojej maszynie i znalazłem taką wtyczkę jak na zdjęciu w okolicach filtra oleju. Wiecie może od czego ona jest??

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » 1.6 hdi 110 KM podczas jazdy przerywa