Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » Strzały z koła, bicie przy hamowaniu
Strzały z koła, bicie przy hamowaniu
Autor Wiadomość
Miki1464 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-03-10, 11:50   Strzały z koła, bicie przy hamowaniu

Witam od jakiegoś czasu strzela w kole oraz biją hamulce. Dzieje się to w różnych przypadkach raz strzela koło przy skreceniu raz przy pojazdach. To samo dzieje się podczas hamowania czasami auto hamuje normalnie a czasami strasznie bije. Czy to wina łożyska koła czy krzywych tarcz, tylko chyba jak tarcze krzywe to by biło zawsze tak nie jest..

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-04-23, 18:40   

Zostaje ci sprawdzać po kolei. Od tarcz, przez piastę, zwrotnicę, przegub, po kolumnę amortyzatora.

maks_91 

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2009
Wysłany: 2019-04-23, 22:54   

U mnie bujało autem początkowo podczas końcowej fazy hamowania. Okazało się, że winne były krzywe felgi. Po prostowaniu przy wymianie opon na zimowe problem ustał. Pojawił się znowu, niedawno ale wymieniłem tarcze z klockami i jest spokój.

Whitedany nie podważam w żadnym wypadku Twojej opinii, ale jeśli Miki nie zmieniłeś jeszcze opon, to przyjrzałbym sie najpierw felgom.

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2019-04-23, 22:58   

Spoko :) po prostu uznałem, że krzywa felga nie bardzo będzie stukać przy skręcaniu, dlatego też je pominąłem, ale czemu nie, mogą i one powodować takie kwiatki.

U mnie walnięta felga dopiero dawała znać przy 120km/h bijąc miarowo, ale bez efektów dźwiękowych i bicia hebli, ale to u mnie.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » Strzały z koła, bicie przy hamowaniu