Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Proszę o pomoc w diagnostyce
Proszę o pomoc w diagnostyce
Autor Wiadomość
Wisadam 

Rocznik: 2009
Wysłany: 2018-12-22, 11:55   Proszę o pomoc w diagnostyce

To mój pierwszy post na forum, więc chciałbym wszystkich przywitać :)

Do założenia tematu na forum skłoniła mnie awaria samochodu, z którą problem ma nawet mechanik.

W kwietniu tego roku kupiłem używany samochód Peugeot 207 1.4 benzyna. Auto miało przejechane ponad 100 tys kilometrów. Rozrząd był zmieniany przy przebiegu 80 tys. Jesienią tego roku wymieniane były filtry, olej, świece, a także termostat.
Problem z autem zaczął się jesienią.
Występuje kiedy próbuje ruszyć samochodem np. na światłach. Po dodaniu gazu samochód gaśnie lub szarpie i bardzo wolno przyspiesza. Podobne objawy zdarzają się na drugim i trzecim biegu (ale nie gaśnie). Zdarza się, że auto działa poprawnie przez tydzień, a następnie wymienione wcześniej objawy powtarzają się.
Wczoraj podczas ruszania z parkingu samochód zgasł. Po ponownym uruchomieniu wyświetlił się komunikat "antipollution faulty" i zapaliła się żółta kontrolka silnika na desce rozdzieczej.
Mechanik, u którego byłem wykluczył zużycie sprzęgła, skrzyni biegów, katalizatora.
Po podłączeniu do komuputera pojawił się komunikat: "odfazowanie nieobciążonego wałka rozrządu (HIS).
Czy ktoś z użytkowników miał podobny problem? Bybym wdzięczyny za pomoc. Pozdrawiam.

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-12-24, 12:13   

No jak sama nazwa wskazuje czujnik polozenia wałka rozrządu szwankuje i od niego nalezy zacząć :)

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Wisadam 

Wysłany: 2018-12-26, 20:31   

Dzisiaj samochód w ogóle mi nie odpalił. To chyba nie tylko kwestia czujnika?

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-12-27, 11:07   

Może być, jest on dość istotny.

Wisadam 

Wysłany: 2019-03-08, 21:50   

Przyczyną usterki okazała się przepustnica, może się komuś przyda na przyszłość

sisimon 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-04-25, 12:57   

"antipollution faulty" - pod tym błędem jest chyba dziesiątki przyczyn, ciężko coś dopasować. Mi też nie tak dawno on wyskoczył. Okazała się padnięta upg. Objaw to duże ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym, nawet na drugi dzień i tryskający gdzieś na łączeniach (nie wiadomo na których) płyn chłodniczy (ubytek prawie 3 litrów). Dopiero jak się żonie zapaliła kontrolka STOP High Temp Engine to mi powiedziała że są jakieś problemy. Ale do pracy dojechała :) bo silnik nie zgasł. Miała dużo szczęścia. UPG wymieniona (koszt 840 zł) i jest ok.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Proszę o pomoc w diagnostyce