Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » wskazania termometru szaleją
wskazania termometru szaleją
Autor Wiadomość
mrrising 
mrrising

Kolor: BIAłY BANQUISE
Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-03-01, 12:56   wskazania termometru szaleją

Słuchajcie, mam taki problem i nie do końca udało mi się znaleźć odpowiedzi przeglądając forum. Wskaźnik temperatury zewnętrznej, ten na wyświetlaczu środkowym, CZASAMI wyświetla przez kilka minut jakąś kosmiczną temperaturę. Na przykład dziś pokazał 16 na minusie gdy było +5. I po kilku minutach wrócił do normy. Nie potrafię znaleźć żadnych zależności, to się dzieje co kilka dni w nieregularnych odstępach czasu. Albo rano po odpaleniu, albo w trakcie dłuższej jazdy - bez znaczenia warunki pogodowe, pora roku itp. Coraz bardziej mnie to wkurza.
Co może być przyczyną, jak myślicie? Zupełnie nie znam się na prądzie, ale tak sobie myślę że jakby coś fizycznie "nie stykało" na drodze od czujnika do komputera to pewnie by po prostu nie wskazywało temperatury w ogóle? A tu czasami, raz na trzy dni, pokazuje 20 stopni niżej. No właśnie, chyba nie widziałem żeby zawyżało, raczej zawsze zaniża.
No i co myślicie?
pzdr

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-03-01, 17:11   

Jak dla mnie pierwszym podejrzanym jest czujnik temperatury w lusterku ;)

mrrising 
mrrising

Wysłany: 2019-03-04, 08:15   

Antenil napisał/a:
Jak dla mnie pierwszym podejrzanym jest czujnik temperatury w lusterku ;)

No dobra, rozumiem wskazanie do roboty :)
Jak to się wymienia - dam radę sam?

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2019-03-04, 10:28   

Spokojnie dasz radę, kup jakiś na allegro, zamienniki są za jakieś 30zł. Trzeba zdjąć obudowę lusterka, trzyma się ona na zatrzaskach, chyba czterech, niestety nie pamiętam w którym są miejscu, wiem że jeden jest tak, że ciężko go nie połamać (mi się nie udało), jednak mimo że się złamał to obudowa po złożeniu nie odstaje. A sam czujnik to 2 banał, ucinasz kable od starego, lutujesz nowy i gotowe. Cała akcja na 10 minut roboty.
U mnie jak czujnik padł to zazwyczaj pokazywał, że jest kilkanaście stopni mniej niż faktycznie, ale też miał dni gdy działał prawie dobrze.

cobain 

Wysłany: 2019-03-05, 18:29   

Też tak miałem i nadal mam. Dwa razy wymieniałem czujnik. Przez większość czasu wskazuje dobrze, ale są dni kiedy zaczyna od -30 i po jakimś czasie wskazuje poprawnie. Ot francuska elektryka. Lepiej mieć to niż mrugające światła z tyłu jak ostatnio widziałem.

Co do czujnika warto zapłacić 30-40 zł niż brać najtańszy. Zminimalizuje to ryzyko, że będzie wyglądał jak ręcznie ulepiony.

Jeszcze jest jedna możliwość, że temperatura jest nieprawidłowa - brudny, ubłocony czujnik.

mrrising 
mrrising

Wysłany: 2019-05-10, 10:53   

Wymienione. Faktycznie pięć minut roboty, bajka. Bez lutowania (do prądu daleko) tylko z osłonką termokurczliwą w miejscu łączenia przewodów od nowego czujnika.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Nadwozie » wskazania termometru szaleją