Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Nie kręci, nie swieci nie pali
Nie kręci, nie swieci nie pali
Autor Wiadomość
kaia1999 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-01-10, 09:20   Nie kręci, nie swieci nie pali

Witam. Mam Peugeot 207 rocznik 2006 1,4. Przejechane ok 90 tys
Normalnie jeździł. Zaparkowałam, wysiadałam z auta i nie mogłam już go zamknąć przez centralny zamek. Myślałam że rozładowała się bateryjka w kluczyku więc zamknęłam ręcznie kluczykiem. Jak się potem okazało tylko drzwi od kierowcy. Te które były otworzone przy wysiadaniu od strony pasażera w tyle już się nie chcą zamknąć. Za ok 15 min wsiadłam, chciałam odpalić a samochód nie kręci, nie świeci nie odpala. W ogóle nic. Żadne światełko diody czy kontrolki nie świecą. Nie ma żadnego dźwięku przy przekręcaniu kluczyka. Wskazówki- od poziomu paliwa, temperatury i obrotów zostały w takiej pozycji jak przy odpalonym aucie. Czyli tak jak podjechałam na parking i wyłączyłam auto. Tylko że wydaje mi się że zawsze opadały do 0. A teraz cały czas są w tej pozycji jak przy odpalonym aucie.
Auto przyholowane na lawecie do domu. Akumulator wyciągnięty, sprawdzony, doładowany. Dalej nic. Wydaje mi się że to nie wina akumulatora. W takim razie co? Jakieś pomysły? Może jakieś bezpieczniki?
Z góry dziękuję za pomoc.

kola01 

Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-01-10, 15:31   

Najwyraźniej instalacja nie "widzi" akumulatora. Póki działał alternator to było zasilanie. Po jego odłączeniu (wyłączenie silnika), zasilanie przejmuje akumulator.
Musisz sprawdzić styki na przewodach zaczynając od akumulatora. Być może nie ma którejś masy (zaśniedziałe/zgniłe połączenie).

Acha, drzwi pasażera i inne też możesz zamknąć mechanicznie. Na bocznej ściance drzwi (dostępna dopiero po otworzeniu drzwi), w okolicach zamka jest taka zaślepiona dziurka, z wycięciem do którego pasuje coś płaskiego. Włóż w nią kluczyk lub płaski śrubokręt, przekręć i zatrzaśnij drzwi. Będą już zamknięte. Nie zatrzaśnij tylko sobie kluczyków w środku auta :)
Wersja: Presence 5-drzwi

KoKoS 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2019-01-10, 17:34   

brak masy ?

kaia1999 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2019-01-10, 20:42   

Dzięki za podpowiedzi. Mam nadzieję że to będzie jakaś drobnostka. Tylko takie najtrudniej znaleźć. :-? Kupiłam w razie czego nowy akumulator bo ten co miałam już nie był taki dobry. Na sobotę mam umówionego elektryka więc mam nadzieję że coś znajdzie. Ale podpowiem żeby zaczął od tego co piszecie.
Dzięki za podpowiedź z drzwiami bo o tym nie widziałam.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Nie kręci, nie swieci nie pali