Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Szarpie przy łapaniu sprzęgła i tylko na jedynce.
Szarpie przy łapaniu sprzęgła i tylko na jedynce.
Autor Wiadomość
kola01 

Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-11-02, 20:11   Szarpie przy łapaniu sprzęgła i tylko na jedynce.

Mam już tak od pół roku, może nawet roku ale problem powoli się pogłębia.
Codziennie, zwłaszcza jak jest chłodniej lub jest wilgoć, przy ruszaniu, w trakcie puszczania (łapania) sprzęgła czuję wyraźne szarpanie i słychać wtedy też takie dość głośne dy, dy dy... :)
Jak łagodniej ruszam, to tego efektu nie ma.
W ciepłe dni, lub po kilku "światłach" od porannego wyjazdu, również problem powoli znika ale ogólnie z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Co ciekawe, nie zauważyłem, żeby sprzęgło się ślizgało. Po złapaniu już trzyma i wszystko jest git.
Stan sprzęgła jest mi nieznany. Nie wiem czy było kiedykolwiek wymieniane. Pugełot ma teraz ok 175.000 przebiegu.
Docisk sprzęgła powoli pada czy to może być coś innego? Proszę o opinie.
Wersja: Presence 5-drzwi

gifter 
Masta Dizasta

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-11-03, 08:01   

mam to samo w 1.4 VTI, myślałem że coś nie tak z silnikiem, po tym jak skrzynia poszła do remontu chwile było spokoj i powoli znowu to wraca...

kola01 

Wysłany: 2018-11-03, 14:28   

Ponieważ szarpanie połączone ze stukaniem występuje tylko i dokładnie w momencie łapania sprzęgła to obstawiam sprzęgło ale proszę innych o info czy może to być jednak coś innego np łapa skrzyni, silnika, mechanizm różnicowy itp.

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-11-04, 22:47   

Sprawdź czy czujnik położenia sprzęgła działa poprawnie. Ja dzisiaj swój zablokowałem na pozycji zasprzęglony i auto ma drugą młodość, tyle że właśnie szarpie trochę bardziej.

kola01 

Wysłany: 2018-11-05, 09:11   

Rozumiem, że mówisz o mechanicznym czujniku, który załącza puszczone sprzęgło?
Tylko, że to szarpanie jest wyraźne i nie powiązane z obrotami silnika. Nie generowałoby też chyba tego dudnienia, które w tym momencie się pojawia. Efekt jest podobny, jakby koła łapały na przemian poślizg/przyczepność, coś jak zbyt ostre ruszanie na mokrych liściach. Od razu pomyślałem o sprzęgle, tylko jak już pisałem, po kilku szarpnięciach już jest dobrze i sprzęgło trzyma jak szalone. W dodatku to szarpanie występuje raczej tylko z samego rana i po kilku skrzyżowaniach mogę już ruszać płynnie i cicho. Ogólnie im chłodniej - tym szarpanie jest bardziej intensywne.

maks_91 

Kolor: SZARY THORIUM
Rocznik: 2009
Wysłany: 2018-11-06, 18:46   

Mam podobnie jak opisujesz kola01.

Z tą różnicą, że mam 1,4 HDI :ninja:

Gdy auto się nie rozgrzeje i są nieco cięższe warunki do ruszania (lekka górka, jakaś mała przeszkoda) objawy wydaje mi się, że są identyczne do Twoich. Co prawda silnik nie ma jakiegoś niebotycznego momentu, ale zauważyłem już, że raz sprzęgło mi się ślizgnęło przy rozpędzaniu - o dziwo na płaskim, auto też nie było do końca dogrzane. Co śmieszniejsze, próbowałem wymusić uślizg pod większym obciążeniem i mi się to nie udało :roll: Mnie przy sprawdzaniu auta w Golemo rzekli panowie że sprzęgło się powoli kończy, co by nieco potwierdzał tę tezę, aczkolwiek uważam iż rozsądnie użytkowane nie rozleci się tak prędko.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Szarpie przy łapaniu sprzęgła i tylko na jedynce.